Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які позичальники сьогодні найбільш бажані для банків?

Яким чином банки оцінюють привабливість позичальників, а також як сьогодні можна підвищити свої шанси на кредит думки експертів.

Директор департаменту по продуктах роздрібного бізнесу ПУМБ

Перш за все, необхідно мати позитивну кредитну історію, бажано в "рідному" банку. У поточних умовах, банк, розглядаючи можливість видачі кредиту, віддасть перевагу вже існуючим своїм клієнтам, ніж людям «з вулиці». Якщо у вас відсутня кредитна історія, і ви плануєте вперше звернутись в банк за кредитом, то раджу звертатися в банк, клієнтом якого ви вже є.

Член правління ОТП Банку

clip_image001

У нашому банку ми переглянули категорії клієнтів, яким готові видавати кредити. Ми не фінансуємо клієнтів з неофіційними доходами.

Ми переглянули бюджет витрат наших клієнтів виходячи з того, що кредит вони беруть сьогодні, а гасити його доведеться протягом наступних року-півтора. І якщо зараз піднімуть ціни на енергоносії, то у клієнта можуть з’явитися витрати, яких він не планував.

Ми також дивимося, в яких сферах економіки вірогідні найбільші скорочення, дивимося на посади, на яких працюють люди, так як зазвичай скорочення починаються з молодших спеціалістів.

Таким чином, механізм прийняття рішення банком щодо можливості задоволення кредитної заявки клієнта включає наступні основні етапи:

  • оцінка заявки клієнта (збір інформації про позичальника, аналіз наданих документів, соціального статусу);
  • аналіз джерел погашення (кредитної історії клієнта, фінансового статусу);
  • оцінка ризиків непогашення кредиту (критерії банк визначає самостійно).

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?