Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які пільги отримує підприємець за працевлаштування безробітних та інвалідів?

Українське трудове законодавство надає пільги саме для суб’єктів малого підприємництва, якими є фізособи – підприємці / юр. особи – будь-якої організаційно-правової форми  власності, у яких середня кількість працівників за календарний рік не більше 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не більше суми еквівалентній 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом НБУ .

По-перше, роботодавцям з чисельністю співробітників до 8 осіб не встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб – норматив зменшений до одного робочого місця.

По-друге, суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних строком не менше ніж на два роки щомісяця протягом одного bigроку з дати працевлаштування, компенсуються фактичні витрати в розмірі нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування за відповідного працівника за місяць, за який він сплачений.

По-третє, роботодавцям з чисельністю працівеиків до 20 осіб не встановлена ​​фіксована ставка робочих місць для соціально незахищених осіб населення (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи передпенсійного віку тощо), а саме: 5% середньооблікової чисельності штатних робітників за попередній календарний рік.

Слід зазначити, що проект трудового кодексу, який буквально днями, 11 липня 2013 року, в черговий раз знятий з розгляду Верховною Радою, передбачав такі пільги для суб’єктів малого підприємництва:

1. прийняття прищепив ВТР, утвердження режиму роботи та умов праці без узгодження з профспілкою;

2. звільнення неповнолітніх без погодження зі службою у справах дітей;

3. заробітна плата – не рідше 1 разу на місяць;

4. скорочені терміни: повідомлення про зміну істотних умов праці – 2 тижні замість 2-х місяців; попередження про звільнення у зв’язку зі скороченням штату – 2 тижні замість 2-х місяців; повідомлення державної служби зайнятості про наступне скорочення – 2 тижні замість 2-х місяців .

Сподіваємося, що в новому проекті будуть збережені зазначені положення, адже для будь-якого демократичного держави з ринковою економікою одним з найважливіших пріоритетів є підтримка і розвиток малого і середнього бізнесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?