Українське трудове законодавство надає пільги саме для суб’єктів малого підприємництва, якими є фізособи – підприємці / юр. особи – будь-якої організаційно-правової форми власності, у яких середня кількість працівників за календарний рік не більше 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не більше суми еквівалентній 10 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом НБУ .
По-перше, роботодавцям з чисельністю співробітників до 8 осіб не встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб – норматив зменшений до одного робочого місця.
По-друге, суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних строком не менше ніж на два роки щомісяця протягом одного року з дати працевлаштування, компенсуються фактичні витрати в розмірі нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування за відповідного працівника за місяць, за який він сплачений.
По-третє, роботодавцям з чисельністю працівеиків до 20 осіб не встановлена фіксована ставка робочих місць для соціально незахищених осіб населення (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи передпенсійного віку тощо), а саме: 5% середньооблікової чисельності штатних робітників за попередній календарний рік.
Слід зазначити, що проект трудового кодексу, який буквально днями, 11 липня 2013 року, в черговий раз знятий з розгляду Верховною Радою, передбачав такі пільги для суб’єктів малого підприємництва:
1. прийняття прищепив ВТР, утвердження режиму роботи та умов праці без узгодження з профспілкою;
2. звільнення неповнолітніх без погодження зі службою у справах дітей;
3. заробітна плата – не рідше 1 разу на місяць;
4. скорочені терміни: повідомлення про зміну істотних умов праці – 2 тижні замість 2-х місяців; попередження про звільнення у зв’язку зі скороченням штату – 2 тижні замість 2-х місяців; повідомлення державної служби зайнятості про наступне скорочення – 2 тижні замість 2-х місяців .
Сподіваємося, що в новому проекті будуть збережені зазначені положення, адже для будь-якого демократичного держави з ринковою економікою одним з найважливіших пріоритетів є підтримка і розвиток малого і середнього бізнесу.
Залишити відповідь