Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які обмеження щодо потенційних позичальників встановлюють банки?

Які сьогодні існують обмеження за віком, соціальним і сімейним станом, професією позичальника, і яким чином вони змінилися з початку кризи.

Відповідальний за ризики спостерігач правління Platinum Bank

Роздрібне кредитування в нашому банку здійснюється із застосуванням скорингових моделей. Вони враховують велику кількість різних соціо-демографічних характеристик. Наприклад, Platinum Bank не кредитує громадян, які не досягли 18 років. У той же час молодий вік або "ризикова" сфера діяльності позичальника можуть бути компенсовані додатковими балами за сімейний стан, стаж роботи або рівень доходу. Кожен потенційний клієнт проходить кілька фільтрів (як "людських" – фінансовий консультант, андеррайтер, так і "автоматичних" – математичні моделі, скоринг, обов’язкові перевірки в бюро кредитних історій).

В умовах складної економічної ситуації ми змушені більш пильно аналізувати і роботодавців. Деякі сфери переживають не найкращі часи, підприємства закриваються, навіть "стабільні" компанії іноді затримують зарплати. Все це необхідно постійно моніторити і брати до уваги при видачі нового кредиту.

imageУ нас досить велика частка повторних клієнтів. Бездоганна кредитна історія "перебиває" і не найвищий скоринговий бал, і більш ризикову сферу діяльності, і відсутність довідки про доходи. Надійним клієнтам з хорошою платіжною дисципліною раді в будь-якому банку як у періоди зростання економіки, так і під час кризи.

Директор з питань споживчого кредитування УкрСиббанку BNP Paribas Group

Основною перешкодою в отриманні кредиту є вік до 18 років і відсутність працевлаштування. Тобто на кредит не можуть претендувати неповнолітні та безробітні. При цьому банк цікавить не стільки розмір заробітної плати, скільки стабільність доходу.

Начальник відділу кредитування фізичних осіб Агрокомбанку

Позичальники, які не можуть підтвердити свою платоспроможність і мають погану кредитну історію, швидше за все не зможуть отримати кредит. Хоча кожна кредитна історія розглядається індивідуально, і однозначну відповідь зможуть дати кредитні фахівці тільки після надання всіх документів.

Вік позичальника може варіюватися від 21 року до 55 років. Як і раніше має значення: сімейний стан і професія позичальника, стаж на останньому місці роботи не менше 6 місяців, підтверджений щомісячний дохід (щомісячний платіж по кредиту не повинен перевищувати 45% загального щомісячного доходу позичальника). Також, обов’язково беруть до уваги додаткові доходи: дохід від здачі нерухомості в оренду, наявність депозитного рахунку в банку і т.д.).

На сьогодні діє заборона НБУ на кредитування в іноземній валюті. А у зв’язку з підвищеними кредитними ризиками банки змушені вимагати поручительство по іпотеці і додаткові застави при довгострокових кредитах.

Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?