Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які наслідки матиме заборона на дострокове розірвання депозитів?

clip_image001

Який вплив на вклади населення і на банківські продукти матимуть ініційовані НБУ законодавчі зміни, які унеможливлять дострокове розірвання депозитних договорів фізичними особами.

Дана ініціатива обговорюється вже давно, але лише нове керівництво НБУ задекларувало необхідність внесення цієї норми на законодавчому рівні.

Практика останніх років показала, що таке рішення давно назріло і, в цілому, має позитивно відбитись і на роботі банків, і на доходах клієнтів.

Банки зможуть таким чином ефективніше управляти ліквідними коштами і будуть захищені від впливу ззовні. А у клієнта буде право вибору: або він оформляє депозит на тривалий термін, без права дострокового зняття і отримує в результаті високий дохід, або кладе гроші на більш зручний для нього термін і з більш низьким відсотком, але зате з правом дострокового розірвання.

Ощадні депозити, також як і впровадження накопичувальної частини пенсії – цікаві для банків з точки зору формування довгострокових ресурсів. Ці норми дозволять банкам, залучаючи довгі гроші, в перспективі знизити кредитні ставки як для населення, так і для бізнесу.

Депозитні ставки за вкладами без права дострокового розірвання будуть більш привабливі для клієнтів, так як – це довгострокові ресурси для банків. Однак сьогодні для того, щоб населення переорієнтувалось на більш тривалі терміни за вкладами, необхідно на державному рівні створити передумови, а саме: мінімізувати інфляцію, щоб вклади, оформлені на тривалий термін не знецінювались; стабілізувати курс національної валюти; відмовитися від валютних депозитів, створивши більш вигідні умови за гривневими вкладами.

На розвиток карткових продуктів саме це нововведення не зробить істотного впливу.

Голова правління ОТП Банку.

Обмеження дострокового зняття депозитів може застосовуватись для стабілізації банківської системи, але лише як тимчасовий захід.

Для припинення відтоку депозитів потрібні комплексні послідовні кроки щодо зміцнення довіри до банківської системи. А створення умов – це не моментальний, а послідовний багатокроковий процес, в тому числі, і навіть перш за все, в політичній площині.

На жаль, виходячи з останніх ініціатив парламенту, поки ми рухаємося у зворотному напрямку.

Заступник голови правління Вернум Банку.

Такого роду нововведення не сприяють розвитку ринкових відносин і призведуть до зменшення частки довгострокових депозитів у портфелях банків і зростанню коштів «до запитання», в тому числі карткових продуктів, що спричинить за собою погіршення ліквідності банківської системи (довгострокові кредити видаватимуться за рахунок «коротких» грошей).

Продуктовий ряд банків і зараз досить диверсифікований, містить і запропоновані «нововведення», тільки попитом у населення більшою мірою користуються досить короткі і високоприбуткові продукти.

Начальник управління заощаджень населення та організації роботи з пенсійними та соціальними фондами Укрінбанку

Відповідно до статті 1060 Цивільного кодексу України за договором банківського вкладу, незалежно від його виду, банк зобов’язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника. Навряд чи НБУ вдасться ввести обмеження на дострокове зняття депозитних вкладів.

Крім того, багатьох клієнтів відлякують такі обмеження. Хоча, в більшості своїй, вкладників більше цікавить саме сам факт наявності можливості зняти депозит достроково, користуються вони цим досить рідко.

Якщо ж обмеження будуть введені, то, швидше за все, будуть збільшені ставки на вклади, які не передбачають дострокового розірвання, і повернуться в продуктову лінійку різноманітні вклади на вимогу.

Можливий і розвиток програм, спрямованих на накопичення коштів на карткових рахунках з нарахуванням відсотків на залишок. Така послуга буде популярна серед вкладників, які звикли вільно розпоряджатися своїми коштами на рахунку.

Заступник начальника управління організації та підтримки вкладних програм департаменту роздрібного бізнесу банку « Хрещатик »

Депозитні програми, включаючи умови договорів банківського вкладу та банківського рахунку, необхідно буде переглянути з тим, щоб виписати умови нарахування відсотків.

Самі ж депозитні продукти (вклади) за термінами і способам нарахування і виплати відсотків (щомісячна виплата та капіталізація), думаю, суттєво не зміняться. У лінійці ощадних продуктів, наприклад, ощадних карт відбудеться диференціація за групами клієнтів. Очевидно, що будуть виділені ощадні пенсійні рахунки, рахунки для обліку виплат заробітної плати, стипендій, для яких застосовуватиметься соціальний відсоток. По рахунках, відкритим для проведення платежів, мабуть, відсотки нараховуватись не будуть.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?