Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які найбільш важливі законодавчі зміни минулого 2014?

У чому важливість, значення, позитивний або негативний вплив цих законодавчих новинок.

До найбільш значущих законодавчих змін минає слід, в першу чергу, віднести зміни пов’язані з окупацією Кримського півострова і військовими діями, що розгорнулися на сході країни.

Так, з метою захисту прав і свобод громадян, які проживають на цих територіях, Верховною Радою України був прийнятий ряд нормативних актів. До них відносяться: Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Закон України «Про вільну економічну зону« Крим »та особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України ».

clip_image001На виконання цих законів був прийнятий ряд підзаконних нормативно-правових актів, як: Постанова Кабінету Міністрів №509 від 01.10.2014 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованій території України і районів проведення антитерористичної операції», Постановою КМУ від 05.11.2014г. №637 «Про здійснення соціальних виплат особам, які переміщуються з тимчасово окупованій території України і районів проведення антитерористичної операції» і т.д. Ухвалення даних нормативних актів дозволило переселенцям отримувати соціальні виплати, пенсії, стати на облік у центри зайнятості та працевлаштуватись за місцем їх тимчасового перебування.

Ще однією реакцією на ситуацію, що склалась можна вважати прийняття Закону «Про внесення змін до Кримінального та процесуального кодексів України щодо незворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, суспільної безпеки та корупційні закони».

Даним законом передбачено можливість заочного кримінального провадження (без присутності обвинуваченого) щодо обвинувачених у злочинах проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, умисних вбивствах, терористичної діяльності та корупційних злочинах. Прийняття цього закону має сприяти незворотності покарання в тих випадках, коли підозрюваний чи обвинувачений перебуває за межами України, ховаючись від правосуддя.

Також до позитивних моментів слід віднести спрощення процедури успадкування з прийняттям Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування». Законом скасована обов’язкова оцінка майна для визначення розміру податку при спадкуванні спадкоємцями першої та другої черги за законом (як у випадку успадкування ними за законом, так і у разі спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також при спадкуванні майна, вартість якого обкладається за нульовою ставкою. А з 1 січня 2016 року наберуть чинності зміни, що дозволяють оформляти спадщину в сільській місцевості безпосередньо в сільраді, а не у нотаріуса. Потрібно сказати, що останнє нововведення піддалось активній критиці фахівців, найбільше сумнівів викликає кваліфікація посадових осіб органів місцевого самоврядування, відсутність їхньої персональної відповідальності.

Прийняття Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» з одного боку є позитивним моментом, оскільки тимчасово забороняє примусове відчуження предмета іпотеки – житла, з іншого боку, закон, який повинен був остаточно врегулювати питання, пов’язані з валютними кредитами, так і не був прийнятий і проблема поки «зависла в повітрі».

Ще одним податковим нововведенням для громадян є Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу", яким передбачено оподаткування пасивних доходів, зокрема, відсотків за депозитами за ставкою 15% від доходу. Податковим агентом в даному випадку виступають банки, які самі утримують і перераховують податок.

Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги" передбачено звільнення від оподаткування прибутковим податком з благодійної допомоги, яка виплачується учасникам бойових дій, масових акцій протесту, а також переселенцям.

До одних з найбільш суперечливих законодавчих нововведень, слід віднести ухвалення Закону України "Про запобігання фінансовій катастрофи та створення умов для економічного зростання", яким, зокрема, знижені соціальні стандарти, а саме: значно зменшено розмір допомоги при народженні дитини, скасована допомога по догляду за дитиною до трьох років, знижено розмір пенсійних виплат для деяких категорій осіб.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?