Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які комісії стягуються при використанні пластикової картки за кордоном?

Кожен банк розробляє свої тарифи відповідно до своєї внутрішньої політики та своїх банківських продуктів. Що стосується платіжних карт, то в основному всі банки стягують приблизно однакову комісію за зняття готівки за кордоном.

Однак між зняттям готівки в банкоматах і зняттям готівки в установах банку існує різниця. Якщо кошти знімаються через банкомат, то комісія, наприклад, «Єврогазбанку» становить 1,5%. Якщо ж клієнт хоче зняти суму в іноземному банку, в такому випадку він повинен заплатити комісію банку, що видав карту і комісію банку, що проводить розрахунки.

Тому раджу, попередньо уточнювати, яку комісію за переведення в готівку візьме іноземний банк і додати до цієї суми комісію вашого банку.

clip_image001Виходячи з вищесказаного, рекомендую клієнтам – за кордоном переважно розраховуватися платіжною карткою в торгових мережах, тоді комісія взагалі не стягується і, відповідно, клієнт не несе додаткових витрат.
Ще звертаю увагу і раджу клієнтам звернути увагу на тарифи свого банку, чи стягується банком комісія за конвертацію та за яким курсом проходить конвертація.

Як правило, банки стягують комісію за зняття готівки в банкоматах / касах банків і комісію за конвертацію у разі, якщо валюта рахунку відрізняється від валюти розрахунку. Комісію за оплату покупок / послуг карткою за кордоном банки не беруть. Тому з метою мінімізації витрат рекомендуємо клієнтам варто більше розраховуватися карткою в магазинах, ніж знімати готівку.

В цілому все досить просто і типово. Карти всіх банків містять приблизно однаковий перелік комісій для користування як на території України, так і за її межами. Єдина різниця у вартості таких послуг. Користуватися карткою за кордоном значно дорожче.

Якщо говорити про види комісій, крім стандартного переліку комісій, що включає плату за випуск і послуг еквайрингу, власникам гривневих карт важливо не забувати про комісії за конвертацію валют. А для власників VIP карт, наприклад, класу Gold або Platinum, банки можуть пропонувати і послугу термінового перевипуску картки при втраті або крадіжці.

Також важливо розуміти, що наявність або відсутність описаних комісій сильно залежить від типу картки клієнта, тарифів банку, цільового призначення карти задекларованого банком (кредитна, особиста, карта для виплат ЗП, і т.д.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?