Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які комісії будуть брати банки за безготівкові розрахунки

Відучора набрала чинності обмеження максимальної суми готівкових розрахунків для фізосіб за покупки. Відтепер усі операції на суми понад 150 тис. гривень повинні будуть проводитися в безготівковій формі.

З введенням ліміту банкіри прогнозують зростання обсягу безготівкових операцій на 5-10%. В українців є три варіанти проведення безготівкових платежів: через депозит нотаріуса (при покупці квартир), через касу банку на рахунок продавця, а також з банківського рахунку на банківський рахунок.

Зарахування через банк має стати найбільш популярним. Зважаючи на це портал «Мінфін» вирішив дізнатися, у скільки обходитиметься bigгромадянам банківське посередництво.

Ломка традицій

Скепсис населення з приводу нової норми цілком пояснимо: далеко не всі українці довіряють банкам і взагалі користуються безготівковими розрахунками. Банкіри запевняють, що процедурно для громадян фактично нічого не зміниться.

Для переказу коштів необхідний тільки лише паспорт і платіжне доручення. Єдиний специфічний нюанс, про який варто згадати: багато банків просять клієнтів попереджати заздалегідь про проведення великого платежу, щоб підвищити ліміт по поточному рахунку.

«Безготівковий розрахунок від готівкового буде відрізнятися лише тим, що тепер покупець буде розраховуватись через касу банку, а не касу продавця. Це означає, що населення може продовжувати накопичувати готівкові кошти і лише у разі необхідності розрахунку нести їх до каси банку », – стверджує директор з роздрібного бізнесу банку «Надра» Сергій Козлов.

Банкіри розраховують, що не всі громадяни будуть до останнього тримати гроші «під подушкою». Нові норми будуть стимулювати населення тримати заощадження на банківських рахунках, кажуть вони. Тим більше, що навіть зберігання коштів на поточних рахунках як правило, приносить певний відсоток, який може компенсувати комісійні витрати згодом.
«Фізичні особи отримають додатковий дохід від залишків на рахунку, банк – додатковий ресурс для кредитування економіки, а продавець позбудеться від витрат на роботу з готівковими коштами», – перераховує переваги Сергій Козлов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?