Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які документи необхідні для оформлення кредиту?

Який би кредит ви не збиралися взяти: споживчий, іпотечний, автомобільний, освітній – для його оформлення банк (так само як і будь-яка інша кредитна організація) попросить вас надати певний пакет документів.

Товщина пакету документів для отримання кредиту визначається кожним банком самостійно і залежить як від цінової політики банку, так і від виду кредитного продукту. Хоча це і логічно, що для оформлення іпотеки в апріорі буде потрібно більше документів, ніж для кредиту на невідкладні потреби, нерідкі випадки, коли політика щодо документів розрізняється навіть в рамках одного кредиту в одному і тому ж банку.


Якщо ви бачите фразу “в разі потреби банк може запитувати додаткові документи”, це фактично означає, що банк може зажадати додаткового підтвердження будь-якого документа, який викличе у нього сумнів. Якщо ви ще не знаєте, де розміщується інформація про те, які документи для отримання кредиту потрібно надати в банк, ми підкажемо.

Отже … зазвичай перелік документів для отримання кредиту публікується банком в загальнодоступному місці: на власному офіційному сайті, стенді в офісі і в офіційних ЗМІ. Така інформація повинна знаходитися на видноті, щоб будь-який (навіть самий недосвідчений) позичальник міг легко відшукати її. Далі: перелік документів повинен містити докладні роз’яснення щодо форми, виду довідок, виписок і інших офіційних паперів.

Як правило банки розміщують такі пояснення у вкладених файлах. Обов’язково прочитайте їх все! Це убезпечить вас від зайвих походів в банк і в різні державні інстанції. Краще уважно один раз все записати, ніж потім десять разів переробляти, вже будьте впевнені!

Якщо банк пропонує самостійно роздрукувати будь-які форми і заповнити їх вдома, так і зробіть. Це здорово економить час під час походу в банк. В ідеалі, коли ви прийдете в банк у вас на руках вже повинні бути ВСІ необхідні документи, правильно заповнені та завірені, де то необхідно.

Зазвичай це:

Анкета кредиту / заяву на отримання кредиту – є бланк затвердженої форми, що містить всю суттєву (на погляд банку) інформацію про позичальника (його контактні дані, відомості про соціальний, громадський, трудовий, сімейний статус, доходи і майно) і інформацію по запитуваний кредит (тип, сума, термін і ставка).

Анкета або заявка на отримання кредиту заповнюються позичальником самостійно, однак це не означає, що в анкеті можна брехати або надавати помилкові відомості. Будьте впевнені, все, що ви напишіть про себе ретельно перевірять. Якщо виявиться фальсифікація, в кращому випадку вам просто відмовлять в отриманні кредиту, в гіршому – занесуть в чорний список і назавжди відріжуть шлях в дану кредитну установу. Також майте на увазі: якщо ваша брехня вилізе не відразу, а вже після підписання договору на отримання кредиту, це вагомий і законний привід для банку припинити з вами всілякі відносини.

Документи, що засвідчують вашу особу, громадянство та місце постійної / тимчасової реєстрації.

Само собою для громадян України – це паспорт. Документи які замінять його за законом – закордонний паспорт або дипломатичний паспорт / посвідчення особи моряка – не можуть бути основними для видачі кредиту на території України, але за окремим запитом можуть знадобитись. Також додатково вашим посвідченням особи (тільки з дозволу банку) можуть бути: посвідчення водія, військовий квиток, посвідчення біженця.

Документи, що фіксують ваш дохід.

Мабуть, для банку довідка про доходи – це основний документ (після паспорта). Зверніть увагу, банк завжди вказує необхідну форму довідки для отримання кредиту і її можливу альтернативу.

Пам’ятайте, що всі довідки для отримання кредиту дійсні (для банку) протягом одного місяця з моменту їх отримання. Будьте уважні і не зволікайте.

Деякі банки готові враховувати не тільки офіційний дохід позичальника. У цьому випадку, щоб підтвердити свої доходи, ви можете надати: закордонний паспорт (якщо ви виїжджали закордон протягом останнього року), документи на автомобіль або інший транспортний засіб, що діє поліс МС або КАСКО, виписку з особового банківського рахунку потенційного позичальника про розмір грошових засобів, що на нього надходять, тощо.

Документи, що підтверджують працевлаштування.

Позичальник повинен бути не тільки фінансово спроможним, але ще і більш-менш постійно працевлаштований. Звідси вимоги про наявність безперервного і загального трудового стажу, а також їх документальне підтвердження. У вигляді такого підтвердження можуть виступати:

  • копія трудової книжки (за останні 5 років, завірена роботодавцем на кожній сторінці) або виписка з неї;
  • довідка від роботодавця за формою банку;
  • копія трудового контракту або договору (для працюючих за сумісництвом)
  • посвідчення адвоката, ліцензія на здійснення окремих видів діяльності та свідоцтво про держ. реєстрації ПП т.п.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?