Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які бувають види банківських карт

Банківська карта – це пластикова карта, яка обов’язково прив’язана до одного розрахункового банківського рахунку. Її можна використовувати для оплати послуг або товарів, а так само для зняття готівки.

Сьогодні банки випускають наступні види банківських карт

  • Кредитні – ці карти використовуються для доступу до позикових грошей, які під час здійснення платежу автоматично беруться в борг у банку, однак ці кошти необхідно буде повернути.
  • Дебетові карти застосовують для розпорядження власними коштами, які знаходяться на розрахунковому рахунку в банку.

Але не варто забувати, що останнім часом поняття «кредитна карта» вживається вже в більш широкому сенсі, і часто люди під кредиткою увазі всі існуючі види банківських карт, тобто можна відзначити так звану підміну понять «банківська картка» поняттям кредитка.

article439Отже, кредитні і дебетові банківські картки в свою чергу можуть бути корпоративними або індивідуальними. Причому індивідуальної прийнято називати картку, яка видається виключно фізичним особам, а корпоративні – організаціям або компаніям, причому така кредитка прив’язується до рахунку компанії, тому вона може бути оформлена, тільки на людину, яка є співробітником даної компанії. На ній компанія має право встановлювати ліміт використання грошових коштів належать компанії.

У свою чергу якщо ліміт не був встановлений, то власник картки має повне право розпоряджатися всіма доступними засобами, які знаходяться на банківському рахунку. Крім того і ті й інші можуть мати окрему класифікацію а саме сімейну. Тобто банк оформляє окрему кредитку для кожного члена сім’ї або власника карт-рахунку. Однак на такі карти, як правило, встановлюють обов’язковий ліміт використання коштів.

Останнім часом все банківські карти крім уже названих типів класифікують по їх приналежності до платіжних систем або асоціаціям, наприклад Card Associations, адже в рамках даної класифікації найчастіше і відбувається в нашій країні обслуговування карток. До найпопулярніших у світі можна віднести картки наступних великих систем: EuroCard / MasterCard, VISA і AMEX або всім відома American Express. При цьому одна кредитка може підтримуватися і, отже, обслуговуватися виключно однієї платіжною системою.

При цьому під час оформлення слід звернути свою увагу на те, що деякі світові платіжні системи випускають картки певного типу, наприклад, Diners Club і American Express вони випускаються тільки у вигляді кредитних карток. А інші досить відомі системи не ризикують або просто не хочуть зв’язуватися з кредитками, тому вони видають тільки дебетові.

В останні роки на території Росії найбільш популярні банківські картки світових лідерів, а саме VISA і EuroCard / MasterCard, адже вони підтримують і дебетові та кредитні картки. При цьому варто відзначити, що всі кредитки незалежно від їх системи мають ще й поділ на класи. Так всім відома віза має два основних класу Gold і Classic; а MasterCard – Gold і Standart; American Express – Gold і Mass.

Як правило вибір того чи іншого класу при виборі пластикової платіжки впливає при отриманні на величину страхового депозиту, який клієнтові банку буде необхідно внести на свій рахунок при отриманні. В іншому все відмінності між класами зводяться лише до питання престижності її власника.

Звичайно, сказати, що на цьому види банківських карт закінчилися невірно, адже серед вищевказаних класів і підвидів вони можуть ділитися ще на ряд підкласів. Однак більш докладно про такому розподілі і різниці між тим чи іншим підкласом або класом слід уточнювати в банку, який їх надає.

Поделиться…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?