Новини світу кредитування та банківських послуг.

Які бувають банківські комісії?

Діяльність будь-якого бізнесу спрямована на досягнення максимального прибутку, причому банки не виняток. Тому споживачеві не варто дивуватися тому факту, що при оформленні всіляких кредитів банківські організації беруть великі комісії не тільки у вигляді відсотків за позикою, а й у вигляді плати за якусь дію.

Всі ці організації мінімізують свої ризики нав’язуванням всіляких страховок. Якщо ж людина не хоче оформляти поліс, то автоматично збільшується кредитна ставка. В результаті клієнт оформляє позику зовсім не за тими відсотками, що зазначені в рекламному оголошенні. Банки заробляють всюди, де це можливо. Вони утримують відсотки за внесення платежів готівкою, за дострокове погашення, за зняття обтяження за іпотечним кредитом, за прострочення навіть в одну добу. Але це хоч якось зрозуміло, але от інші варіанти стягнення грошей здаються спірними.


Але, звичайно, будь-який споживач, зіткнувшись з банківським свавіллям, може прийти до відповідних державних органів з проханням перевірити діяльність тієї чи іншої організації. Цим способом вдалося скасувати якусь частину комісійних поборів. Якщо вдасться довести, що комісія стягується за і так обов’язкові дії банку, а сама послуга просто нав’язана клієнту, то цей платіж буде скасовано.

Все-таки одна з головних умов платності послуги є можливість вибору. Якщо її немає, то можна говорити про порушення споживчих прав. Та й активна санація банків робить їх більш уважними до прохань позичальників. Якщо в якихось банках вдасться скасувати ще одну частину процентних плат, то це стане справжньою перемогою позичальників. Які ж комісійні збори при отриманні позики присутні в більшості банків сьогодні?

  • По-перше, це комісія на погашення готівкою. Формально вона не заборонена державою, але все-таки варто розуміти, що багатьом позичальникам зручніше оплатити кредит готівкою, а не переводити гроші на пластикову карту, а вже з неї здійснювати переклад.
  • По-друге, нерідко банківська організація бере комісію за перегляд кредитного договору. Якщо клієнт, наприклад, планує змінити термін договору або процентну ставку, то йому за це доведеться додатково заплатити. Це пов’язано з тим, що цей перегляд умов може позбавити кредитора запланованої вигоди, оскільки навряд чи позичальник стане переглядати умови собі на шкоду. Але варто відзначити, що грошова сума буде стягуватися лише в тому випадку, якщо банк згоден піти на поступки. За простий розгляд заявки в більшості кредитних організацій гроші не беруться.
  • По-третє, якщо позичальник оформив іпотеку, але хоче провести перепланування, то він зобов’язаний взяти дозвіл на це у банку. За видачу подібного дозволу банк теж візьме певну комісію. До речі, аналогічні відсотки беруться і в тому випадку, якщо банк дозволить тимчасово або постійно зареєструвати в іпотечній квартирі членів сім’ї клієнта.

У кожному банку існують свої види комісійних зборів. З ними, як правило, позичальник може ознайомитись безпосередньо до підписання кредитного договору і навіть до вибору певного банку, з яким і планується співпраця. Якщо клієнта щось не влаштовує, то він має повне право відмовитись від оформлення кредиту в цьому банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?