Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЯКІ БАНКИ ДАЮТЬ КРЕДИТ НА ПОГАШЕННЯ ІНШИХ КРЕДИТІВ

Невигідні умови кредитування або зниження платоспроможності позичальника мотивують його на пошуки рефінансуючої організації. Особливо затребувана інформація про те, які банки дають кредит на погашення інших кредитів, пропонуючи реальну можливість оптимізації боргу.

ПОНЯТТЯ РЕФІНАНСУВАННЯ

Рефінансування – інструмент, що дозволяє погасити старі кредити, отримавши нову позику.

Такий метод вирішення фінансових проблем позичальника може бути використаний як в тому ж кредитній установі, де був отриманий перший позику, так і в іншому.

Основні причини, які спонукають позичальників скористатися перекредітованієм:

 • зниження платоспроможності;
 • отримання вигоди.

Перша мотивація може бути пов’язана з втратою роботи, погіршенням стану здоров’я, народженням дитини та ін. Друга виникає, коли позичальник бачить реальну можливість перекредитування за більш низькою відсотковою ставкою.


Основні переваги рефінансування:

 • Можливість погашення кількох позик одним кредитом. Коли позичальник має кілька кредитних договорів, вчинення щомісячних платежів по ним стає обтяжливим. Причина тому – не тільки загальний обсяг внесків, але і великі витрати сил і часу, а також комісії за кожен окремий платіж.
 • Перекредитування за більш низькою відсотковою ставкою. Деякі банки пропонують більш вигідні умови, ніж банк, що видав первинний кредит. Операція виправдає себе, якщо вигода становить 2 процентних пункти і більше.
 • Збільшення терміну позики. Втрата роботи або зниження доходу перетворює звичайну суму щомісячного внеску в катастрофічну. У такій ситуації допоможе зміна параметрів кредиту, що супроводжується зниженням регулярних платежів.
 • Зняття заставного тягаря з майна. Зазвичай таким чином відбувається рефінансування автокредитів. Додатковим плюсом стає припинення сплати страхових внесків.

ВИМОГИ

Пакет документів, які повинен пред’явити здобувач на отримання коштів рефінансування, не відрізняється від стандартного:

 • паспорт;
 • довідки про доходи ;
 • довідка про залишок позичкової заборгованості.

Однак тут до позичальника пред’являється особлива вимога – наявність позитивної кредитної історії.

Якщо боржник недобросовісно виконує зобов’язання за чинним кредитним договором, ніхто не зможе гарантувати його благонадійність після отримання нової позики.

Тому шанс на рефінансування є лише у тих позичальників, які зберегли чистим своє фінансове досьє.

Також слід враховувати, що банки готові видати новий кредит тільки на погашення позик, стаж виплати яких становить півроку або більше. До терміну повного погашення заборгованості повинно залишатися не менше трьох місяців.

ЕТАПИ

Ухвалення рішення про необхідність рефінансування кредиту тягне за собою необхідність виконання наступних дій:

 1. Вивчення пропозицій про перекредитування на банківському ринку. На цьому етапі необхідно враховувати доцільність рефінансування по тій чи іншій програмі. Такий показник визначається вигодою не менше 2% від загальної суми заборгованості. Інша підстава – значне збільшення терміну кредиту в разі потреби.
 2. Збір пакету документів. Крім стандартного, який вимагає банк, можна надати офіційні свідоцтва факту зниження платоспроможності (виписка по рахунку, копія трудової книжки із записом про звільнення, свідоцтво про народження дитини і т.д.);
 3. Звернення в банк. Тут необхідно діяти максимально коректно, надаючи достовірну інформацію про причини, що спонукали позичальника скористатися рефінансуванням.
 4. Погашення початкової заборгованості після отримання нового кредиту. Цей етап можливо здійснити, якщо кредитний договір передбачає дострокове погашення. Також слід врахувати відсутність або наявність комісій, які супроводжують таке дію позичальника. Винагорода, що сплачується банку, не повинно бути вище, ніж економія, що виникає в результаті рефінансування.

СПИСОК БАНКІВ

Наразі подібні програми діють в банках:
ІдеяБанк, Ощадбанк, Юнікредітбанк, Укрсиббанк, Фідо Банк та Альфа-банку.

Вибирати банк, який буде фінансувати погашення діючої заборгованості, необхідно уважно, ретельно вивчаючи всі наявні пропозиції. При цьому слід враховувати цілі рефінансування. Наприклад, не забути про збільшення терміну кредиту, якщо виникла така необхідність.

Позичальник повинен пам’ятати про те, що рефінансування в першу чергу повинно бути доцільним, тобто оптимізувати вже наявну заборгованість. Безпідставна зміна кредитора не несе в собі ніякої користі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?