Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яка відповідальність передбачена за несплату «військового збору»

Головне управління ДФС у м. Києві повідомляє, що за не нарахування, неутримання та / або несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність, пеня та адміністративна відповідальність.

Так, згідно з п.п. 1.6 п. 16 прим. 1 підр. 10 розд. XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПКУ) платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, відзначені ст. 176 ПКУ для податку на доходи фізичних ОСІБ.

Особи, які відповідно до ПКУ мают статус податкових агентів, зобов’язані нести відповідальність у випадках, визначених ПКУ (п.п. "ґ" п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Пунктом 127.1 ст. 127 ПКУ передбачено, що не нарахування, неутримання та / або несплата податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягти за собою накладення штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та / або сплаті до бюджету.

Ті самі Дії, вчінені повторно Протяг 1095 днів, тягти за собою накладення штрафу у размере 50% суми податку, что підлягає Нарахування та / або сплаті до бюджету.

clip_image001

Дії, передбачені абзацом дерло п. 127.1 ст. 127 ПКУ, вчинені протяг 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75% суми податку, що підлягає нарахування та / або сплаті до бюджету. Зазначені штрафи не застосовуються, коли не нарахування, неутримання або несплата податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку, передбачення п. 169.4 ст. 169 ПКУ, та відправляється в наступних податкових періодах Протяг податкового (звітного) року згідно з нормами ПКУ.

Крім того, Відповідно до ст. 129 ПКУ у день настання погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків – фізічніх осіб, контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента нараховується пеня.

Зокрема, пеня нараховується із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків – фізичних осіб.

Разом з тім, притягнений до Фінансової відповідальності платників податків за порушення Законів з питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотримання котрого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнений до адміністративної або кримінальної відповідальності (п. 112.1. ст. 112 ПКУ).

Крім того, неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних ОСІБ за рахунок коштів підприємств, установ та ОРГАНІЗАЦІЙ (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне ПОВІДОМЛЕННЯ Державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, – тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових ОСІБ підприємств, установ и ОРГАНІЗАЦІЙ, а також на громадян – суб’єктів підприємницької ДІЯЛЬНОСТІ у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ВРАХОВУЮЧИ вищевикладене, за не нарахування, неутримання та / або несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (у вигляді штрафних санкцій та / або пені) та адміністративна відповідальність.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?