Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яка справжня ціна споживчого кредиту

У більшості програм споживчого кредитування крім відсоткової ставки є ще додаткові збори і комісії, які збільшують кінцеву вартість кредиту.

До першої групи додаткових комісій і зборів відносяться – разові збори, їх беруть при видачі кредиту. Вони можуть називатися по-різному, наприклад, комісія за відкриття позичкового рахунку, комісія за видачу кредиту і т. п. За видачу споживчого кредиту комісія може скласти певний відсоток від усієї суми видаваного кредиту. Таку комісію, іноді стягують побічно, а не напряму. Є банки, які при видачі кредиту дають і пластикову картку і беруть комісію за її видачу. До разових зборів можна віднести і витрати, пов’язані з страхуванням працездатності, життя і здоров’я потенційного позичальника. Подібні вимоги можна зустріти в певних програмах споживчого кредитування. Дані витрати бувають як разові, так і щорічні.

kakaya_deystvitelnay_cena_potrebitelskogo_kredita-300x229До другої групи можна віднести збори, які стягуються з певною періодичністю. Це комісії за ведення позикового рахунку, які стягуються щомісячно і, як правило, є відсотком від всієї суми взятого кредиту, збори за касові операції, коли при внесенні позичальником чергового платежу, береться касовий збір за операцію, навіть якщо ця операція проходить в тому ж банку , де було взято кредит. Багатьма банками допускається внесення наступного по черзі платежу через термінали швидкої оплати, де теж береться комісія за перерахування грошей . Комісія за касові операції буває як фіксованою, так і братися у відсотках від переведеної суми.

Візьмемо такий приклад: на 1 рік споживчий кредит на суму 100 тисяч  під 22% річних. Наскільки ж тоді збільшиться вартість з урахуванням всіх зборів і комісій. Отже, відсотки будуть нараховуватися не на загальну суму кредиту, а на залишок позичкової заборгованості. Щомісячні платежі за таким кредитом з урахуванням комісій будуть складати 9456 , за рік сума всіх платежів складе 113472  . І виходить, що переплата складе 13472 . А з урахуванням комісії за видачу кредиту 5%, переплата складе 18472  . Якщо ще й додати щомісячну комісію за ведення позикового рахунку 0,8% від всієї суми кредиту, в цьому випадку переплата вийде 28072  . У цьому прикладі ціна зросла в 2 рази у зв’язку з додатковими комісіями і виходить в 49% річних. Щомісячні комісії вносять найбільший внесок у подорожчання кредиту.

При виборі програм споживчого кредитування потрібно звертати увагу на щомісячні комісії, і ви повинні орієнтуватися на остаточну суму переплати. Зробити це можна за допомогою спеціального кредитного калькулятора або звернутися до фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?