Новини світу кредитування та банківських послуг.

Яка буде вартість автомобіля через п'ять років?

Науково технічна революція привнесла багато нового в наше життя, велика кількість техніки, пристроїв, конструкцій. Постійне удосконалення виробничих технологій призводить до того, що техніка «старіє» дуже швидко. Особливо це стосується сфери автомобілів.

Начебто пройшло всього три роки як ви купували новий позашляховик, а вже півміста на таких їздить. Та й завод виробник випустив вже як мінімум з десяток вдосконалених моделей. Відразу виникає бажання придбати новинку, однак не все так просто, спочатку треба реалізувати старе авто.

У цій статті ми спробуємо розібратися, яку машину краще купити, щоб не розчаруватися через кілька років при спробі її продати.

Продажі автомобілів на вітчизняному ринку зростають щодня. За темпами зростання Україна випереджає такі країни як Швеція, Данія, Великобританія, і рівень цін на машини теж порядком вище, ніж у цих країнах. Хоча кількість заможних громадян в нашій країні значно менше, ніж в інших країнах. Автомобілі все одно розходяться як гарячі пиріжки, при цьому більше половини машин купується в кредит.

Столичний ринок наповнений більш дорогими машинами, в інших містах люди не особливо рвуться язувати себе борговими зобов’язаннями. Як вважають експерти, спочатку старі автомобілі переїдуть в інші міста – мільйонники, а потім потраплять у глибинку. Навіть вступ України до СОТ не виправить становище, зростання цін все одно не впаде. У найближчі п’ять років очікується нормалізація ринку, вітчизняні автовиробники адаптуються до напливу б/у автомобілів з-за кордону, і новенькі автокрасавцы ризикують перетворитися на дешевий металобрухт. Тому думку фахівців така, що через два – три роки треба серйозно замислюватися над придбанням нового автомобіля.

Щоб ваші вкладення виправдалися, і ви не постраждали від втрати ліквідності вашого майна, розберемося в деяких деталях.

Основне, про що варто задуматися, це марка автомобіля. Відносно недорогі машини французької та корейського автопрому, можуть створити певні труднощі з їх подальшим продажем. Про китайських автомобілях мова поки не ведемо, оскільки немає точних даних вторинного ринку цих автомобілів, хоча сподіватися на їх ліквідність навряд чи доводиться. Більш затребувані автомобілі, німецьких, японських брендів, а також деякі вітчизняні авто (Chevrolet, ЗАЗ, ВАЗ, Opel, Toyota, Mazda, Skoda і VW). Не втрачають своєї популярності дорогі торгові марки Audi, BMW і Mercedes-Benz, і звичайно бренд номер один в Україні – Lexus. Також фахівці відзначають високу ліквідність марок Мазда і Хонда. Деяке зниження цін на ці автомобілі все ж буде, з-за появи новинок.

Друга складова ліквідності автомобіля – доступність сервісного обслуговування і відсутність проблем із запчастинами. Відрізняються більш високою ліквідністю ті машини, які можна легко відремонтувати в будь-якому автосервісі.

Ще один аспект, на який треба звертати пильну увагу, стан кузова. Якщо він буде вражений корозією (іржею), то вартість автомобіля істотно падає. Хоча сучасні машини випускають з гарним захистом від корозії, вона так і прагне з’явитися в якому-небудь несподіваному місці. У багатьох автомобілів марки Хонда іржа найчастіше з’являється на капоті, а Шевроле і Дачія схильні до корозії з внутрішньої сторони даху автомобіля. Вітчизняні автомобілі зовсім ніколи не відрізнялися стійкістю до іржі. Незважаючи на популярну приказку, що всяка машина з часом стає іржавим «опелем», автомобілі цієї марки відрізняються стійкістю до появи корозії, тими ж властивостями відрізняються машини бренду Деу.

Всім автовласникам варто ретельно стежити за станом кузова, і не економити на ремонті. Не секрет що багато власників авто, отримавши компенсацію від страховиків, не витрачають всі кошти на відновлення автомобіля, а користуються послугами «сусіда д. Васі», який пофарбує кузов аби-як. Згодом така економія виллється в значну втрату вартості при продажу. Так що якщо ви плануєте виручити пристойну суму за свій старий автомобіль, користуйтеся послугами офіційних автосервісів, які виконують свою роботу якісно.

Ще деяка інформація для тих, хто збирається купувати автомобіль. У найближчі роки очікується оновлення модельного ряду автомобілів багатьох виробників, це неминуче призведе до падіння цін на застарілі моделі. Будьте готові до того, що моделі японських і європейських виробників будуть коштувати дешевше, тому що модель виявиться застарілою. Не особливо подешевшають моделі вітчизняних виробників, оскільки зміна ряду не очікується, і деякі японські і корейські бренди, які вже почали міняти модельний ряд.

Давайте тепер розглянемо, як страхові компанії визначають залишкову вартість автомобіля.
Страхові компанії намагаються самостійно відстежувати ситуацію на ринку автомобілів, нових і старих. Фахівці страховики регулярно аналізують інформацію в друкованих джерелах, на інтернет сайтах, і в спеціально виданих довідниках, щоб бути в курсі всіх змін цін на автомобільному ринку.

Якщо вартість з друкованих видань з’ясувати не вдається, то страхові компанії беруть за основу вартість такого ж нового автомобіля і множать на певний коефіцієнт. Значення коефіцієнта складається з початкової вартості авто, його пробігу, року випуску, в залежності від змін на ринку цей коефіцієнт може залишатися стабільним весь рік, а може змінюватися.

Найважливіші критерії при оцінці автомобіля: марка, модель, рік випуску, об’єм двигуна, пробіг та комплектація. Наприклад, пробіг може істотно вплинути на вартість автомобіля. Якщо він дуже великий по відношенню до середньорічної (20 000 км), то ціна значно знижується.

Вітчизняні страхові компанії орієнтуються тільки на внутрішній ринок, не користуються в розрахунках західними коефіцієнтами. На даний момент, автомобіль однорічного віку знижується у вартості всього на 7-9 відсотків (коефіцієнт 0, 91 – 0, 93), а західні колеги використовують коефіцієнт 0, 72 – 0, 85, тобто вартість автомобіля стає менше на 15-28 відсотків. Такі показники застосовуються у нас для автомобілів віку від 5 до 7 років. Це призводить до того, що вартість вживаних авто на ринку України дорожче на 20-30 відсотків, по відношенню до європейських цін.

Закон « Про страхування» зобов’язує враховувати не тільки дані вітчизняного ринку, і виплата страхового відшкодування не може перевищувати ринкову вартість майна на внутрішньому ринку.

Страхування автомобілів старше восьмирічного віку відбувається трохи за іншою схемою. У таких автомобілів більше знос, і страховий тариф виходить в два рази вище, ніж у нового авто. Не всі клієнти погоджуються на такі умови.

Ліквідність автомобілів страхові компанії розраховують виходячи з декількох чинників. Термін гарантії, вартість запчастин і сервісу, в загальному. Також високою ліквідністю володіють автомобілі рідкісних марок і тюнінговані моделі, і ті машини, у яких збалансовано співвідношення ціна-якість.

Якщо розглянути середні показники, в перший рік автомобіль втрачає до 15% вартості, а потім щороку втрачає ще на 10 відсотків. Як відзначають експерти, високою ліквідністю володіють автомобілі KIA (Sorento, Sportage, Carnival). Серед популярних автомашин бренду Subaru найбільш затребувані Forester, Outback, Legacy.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?