Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як зробити шопінг за кордоном дешевше: повертаємо tax free

Tax free – це система повернення частини податку на додану вартість за скоєні покупки громадянами, які не є громадянами країн Європейського Союзу або іншої країни, в якій здійснюється купівля, при дотриманні ряду умов.

Як правило, відшкодовується близько 50-60% податку на додану вартість, що в цілому становить 10-11% від суми покупкі.В кожній країні встановлені свої мінімальні суми чека, за яким може здійснюватися відшкодування ПДВ. Наприклад, італійський оператор New Tax Free передбачає мінімальну суму чека близько 155 євро, французький оператор Euro Tax Free Shopping – 175 євро, для Німеччини така сума значно нижче і становить близько 30 євро. Система tax free поширюється не на всі товари, їх перелік у кожній країні різний, проте тютюнова і алкогольна продукція виключена з переліку практично у всіх країнах.

Для того, щоб розібратися в способах повернення грошових коштів, необхідно знати правила оформлення документів, порядок повернення коштів, а також розрізняти операторів системи tax free.

– Оператори системи tax free:

bigПерш ніж здійснювати покупку, необхідно перевірити, чи входить магазин в яку-небудь з систем tax free, і чи є пункт з відшкодування на території України. Так, наприклад, найбільш популярними операторами системи tax free з широкою мережею пунктів з відшкодування частини податку на додану вартість є: Global Blue, Premier Tax Free, Innova, Global Refund, WorldWide, New Tax Free, Euro Tax Free Shopping (незабаром повинен бути представлений на території України). На сайті таких операторів можна знайти інформацію про магазини, які входять в партнерську мережу і пунктах відшкодування.

– Правила оформлення документів:

Оформити документи для відшкодування грошових коштів досить просто, головне – це наявність паспорта при здійсненні покупки, чека, що підтверджує покупку, на підставі чого співробітником відповідного магазину повинен бути оформлений спеціальний чек tax free. Далі, на такому чеку потрібно не забути поставити штамп митниці, без якої він буде не дійсний.

– Порядок і способи повернення tax free:

Існує два способи повернення tax free: перший – в деяких країнах повернути частину ПДВ можливе прямо в аеропорту, другий – у пунктах відшкодування на території України. Як у першому, так і в другому випадках порядок відшкодування полягає в наданні чека, що підтверджує оплату покупки (спеціального чека tax free зі штампом митниці та паспорта). Надані туристом документи перевіряються на повноту і правильність оформлення, після чого здійснюється відшкодування у національній валюті за поточним курсом євро до гривні.

– Терміни повернення tax free:

Не варто забувати про термін відшкодування ПДВ, який може становити від трьох місяців до одного року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?