Якщо терміново потрібні гроші, а банк або МФО їх не дають, потрібно шукати приватного кредитора:
- В інтернет-довідниках приватних кредиторів. У кожному довіднику можна знайти кредиторів в своєму місті, зареєструватися на сайті і зв’язатися з ними.
- За оголошенням в газетах або зовнішній рекламі.
- За оголошенням в інтернеті.
- На спеціальних сайтах-посередниках.
Можна шукати оголошення в рубриках «дам гроші в борг» або розміщувати своє оголошення «візьму в борг». Вибравши потрібний оголошення, слід звернути увагу на коментарі тих людей, які стикалися з цим інвестором, уважно все вивчити.
Приватні кредитори розміщують оголошення на сайтах-довідниках і сайтах-посередниках.
Відрізняються вони тим, що заявка на сайті-посереднику з електронним підписом заявника одночасно є розпискою в отриманні грошей, що важливо для бажаючих отримати швидку позику.
ПІД ЗАСТАВУ НЕРУХОМОСТІ
Гроші в борг під заставу нерухомості – найбільш поширена послуга приватних інвесторів.
Кредит від приватного інвестора (від 20 тис. до 1 млн. грн. на термін до 5 років) можна отримати під заставу нерухомості або автомобіля. У цьому випадку річна ставка по позиці трохи нижче і може складати від 40% на рік або 3-7% на місяць.
БЕЗ ЗАСТАВИ
Під розписку або за договором можна отримати гроші в борг на термін до 5 років зі ставкою від 24 до 30% річних. Сума, що видається на цих умовах, становить від 1 тис. до 20 тис. грн.. є пропозиції без застави і без довідок. за ставкою 5-10% в місяць.
ОФОРМЛЕННЯ
Для отримання позики від приватної особи зазвичай оформляється розписка в отриманні грошових коштів і договір.
У розписці підтверджується факт отримання грошей в зазначену дату і зазначеній сумі, а також дата повернення грошей і вказуються:
- ПІБ і паспортні дані обох сторін,
- сума (цифрами і прописом),
- для чого передаються гроші,
- місце і дата написання розписки,
- термін повернення боргу і відсотки за позикою,
- підписи обох сторін,
- підписи свідків (якщо вони є).
Сума в розписці обов’язково вказується цифрами і прописом. Якщо сума велика, то поруч з нею може бути підпис кредитора в якості підтвердження.
Договір складається обома сторонами і включає в себе:
- детальну інформацію про інвестора і позичальника (ПІБ, паспортні дані, адреса, телефон);
- умови отримання позики, розмір і відсотки по позиці;
- порядок передачі грошей і повернення боргу;
- графік погашення боргу та щомісячних суми;
- умови застосування штрафних санкцій.
При оформленні документів слід керуватися простими принципами:
Якщо вам пропонують укласти договір позики, вивчіть його ретельно. Всі можливі дії кредитора і ваші повинні бути описані. Наприклад, передача боргів третім особам може означати, що в майбутньому у вас може бути зустріч з колекторами або бандитами.
Всі документи слід завіряти у нотаріуса. Це захистить обидві сторони від проблем в разі судових розглядів.
Візьміть собі за правило у всіх договорах особливо уважно читати те, що написано найдрібнішим шрифтом. Там можуть бути вказані додаткові, невигідні для вас, умови позики.
Остерігайтеся шахраїв. Наприклад, реклама позики з передоплатою відсотків до підписання договору може бути просто одним із способів виманювання грошей у довірливих громадян.
СПРАВЛЯННЯ БОРГІВ
У разі неповернення позики, взятої за договором або під розписку, приватний інвестор для стягнення боргу може використовувати різні методи, починаючи від щоденних дзвінків по телефону і закінчуючи жорстокими способами.
Держава забороняє банкам турбувати боржників по телефону в недозволений час, але на приватних осіб ця заборона не поширюється.
ЗАКОННІ МЕТОДИ
До законних методів повернення коштів відноситься стягнення боргу в судовому порядку.
Нотаріально оформлена розписка в отриманні грошей є підставою для рішення суду про стягнення боргу, включаючи накладення арешту на майно.
Інвестор письмово повідомляє боржника про необхідність повернення коштів у зазначений строк, а потім може подати заяву про шахрайство в міліцію або передати справу до суду. Суд вирішить справу на користь кредитора і стягне з боржника всі судові витрати.
Інвестор може також передати борг колекторському бюро, яке буде домагатися повернення грошей своїми законними методами.
НЕЗАКОННІ МЕТОДИ
Стягнення боргів силою – поширений метод. Приватний інвестор може скористатися для стягнення боргу послугами кримінальних осіб чи угруповань. Методи роботи цих людей добре відомі за фільмами 90-х років.
Заборгованість починає виростати в геометричній прогресії. Людина може втратити все майна, здоров’я і навіть життя. Це абсолютно протизаконно, але, на жаль, практикується.
Плануючи взяти гроші у приватної особи, оцініть ваші можливості щодо своєчасного повернення боргу, будьте уважні при підписанні документів, завірте всі документи нотаріально, Не платіть ніяких комісій до оформлення всіх паперів і намагайтеся вчасно погасити борг.
Залишити відповідь