Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЯК ЗНАЙТИ приватного кредитора І ОТРИМАТИ ГРОШІ

Якщо терміново потрібні гроші, а банк або МФО їх не дають, потрібно шукати приватного кредитора:

 • В інтернет-довідниках приватних кредиторів. У кожному довіднику можна знайти кредиторів в своєму місті, зареєструватися на сайті і зв’язатися з ними.
 • За оголошенням в газетах або зовнішній рекламі.
 • За оголошенням в інтернеті.
 • На спеціальних сайтах-посередниках.

Можна шукати оголошення в рубриках «дам гроші в борг» або розміщувати своє оголошення «візьму в борг». Вибравши потрібний оголошення, слід звернути увагу на коментарі тих людей, які стикалися з цим інвестором, уважно все вивчити.

Приватні кредитори розміщують оголошення на сайтах-довідниках і сайтах-посередниках.

Відрізняються вони тим, що заявка на сайті-посереднику з електронним підписом заявника одночасно є розпискою в отриманні грошей, що важливо для бажаючих отримати швидку позику.


ПІД ЗАСТАВУ НЕРУХОМОСТІ

Гроші в борг під заставу нерухомості – найбільш поширена послуга приватних інвесторів.

Кредит від приватного інвестора (від 20 тис. до 1 млн. грн. на термін до 5 років) можна отримати під заставу нерухомості або автомобіля. У цьому випадку річна ставка по позиці трохи нижче і може складати від 40% на рік або 3-7% на місяць.

БЕЗ ЗАСТАВИ

Під розписку або за договором можна отримати гроші в борг на термін до 5 років зі ставкою від 24 до 30% річних. Сума, що видається на цих умовах, становить від 1 тис. до 20 тис. грн.. є пропозиції без застави і без довідок. за ставкою 5-10% в місяць.

ОФОРМЛЕННЯ

Для отримання позики від приватної особи зазвичай оформляється розписка в отриманні грошових коштів і договір.

У розписці підтверджується факт отримання грошей в зазначену дату і зазначеній сумі, а також дата повернення грошей і вказуються:

 • ПІБ і паспортні дані обох сторін,
 • сума (цифрами і прописом),
 • для чого передаються гроші,
 • місце і дата написання розписки,
 • термін повернення боргу і відсотки за позикою,
 • підписи обох сторін,
 • підписи свідків (якщо вони є).

Сума в розписці обов’язково вказується цифрами і прописом. Якщо сума велика, то поруч з нею може бути підпис кредитора в якості підтвердження.

Договір складається обома сторонами і включає в себе:

 • детальну інформацію про інвестора і позичальника (ПІБ, паспортні дані, адреса, телефон);
 • умови отримання позики, розмір і відсотки по позиці;
 • порядок передачі грошей і повернення боргу;
 • графік погашення боргу та щомісячних суми;
 • умови застосування штрафних санкцій.

При оформленні документів слід керуватися простими принципами:

Якщо вам пропонують укласти договір позики, вивчіть його ретельно. Всі можливі дії кредитора і ваші повинні бути описані. Наприклад, передача боргів третім особам може означати, що в майбутньому у вас може бути зустріч з колекторами або бандитами.

Всі документи слід завіряти у нотаріуса. Це захистить обидві сторони від проблем в разі судових розглядів.

Візьміть собі за правило у всіх договорах особливо уважно читати те, що написано найдрібнішим шрифтом. Там можуть бути вказані додаткові, невигідні для вас, умови позики.

Остерігайтеся шахраїв. Наприклад, реклама позики з передоплатою відсотків до підписання договору може бути просто одним із способів виманювання грошей у довірливих громадян.

СПРАВЛЯННЯ БОРГІВ

У разі неповернення позики, взятої за договором або під розписку, приватний інвестор для стягнення боргу може використовувати різні методи, починаючи від щоденних дзвінків по телефону і закінчуючи жорстокими способами.

Держава забороняє банкам турбувати боржників по телефону в недозволений час, але на приватних осіб ця заборона не поширюється.

ЗАКОННІ МЕТОДИ

До законних методів повернення коштів відноситься стягнення боргу в судовому порядку.

Нотаріально оформлена розписка в отриманні грошей є підставою для рішення суду про стягнення боргу, включаючи накладення арешту на майно.

Інвестор письмово повідомляє боржника про необхідність повернення коштів у зазначений строк, а потім може подати заяву про шахрайство в міліцію або передати справу до суду. Суд вирішить справу на користь кредитора і стягне з боржника всі судові витрати.

Інвестор може також передати борг колекторському бюро, яке буде домагатися повернення грошей своїми законними методами.

НЕЗАКОННІ МЕТОДИ

Стягнення боргів силою – поширений метод. Приватний інвестор може скористатися для стягнення боргу послугами кримінальних осіб чи угруповань. Методи роботи цих людей добре відомі за фільмами 90-х років.

Заборгованість починає виростати в геометричній прогресії. Людина може втратити все майна, здоров’я і навіть життя. Це абсолютно протизаконно, але, на жаль, практикується.

Плануючи взяти гроші у приватної особи, оцініть ваші можливості щодо своєчасного повернення боргу, будьте уважні при підписанні документів, завірте всі документи нотаріально, Не платіть ніяких комісій до оформлення всіх паперів і намагайтеся вчасно погасити борг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?