Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як знайти хороші умови за кредитками?

Оформлення кредитної картки стає все більш затребуваною банківською послугою, і на це є ряд причин. По-перше, банки дуже активно просувають цей вид кредитування, по-друге, оформити її зазвичай буває простіше, ніж кредит готівкою.

При цих умовах клієнти іноді погоджуються на оформлення кредитної картки, навіть не особливо вдаючись у деталі і не задаючись питанням про те, а чи вигідна кредитна карта взагалі. Але є й ті, хто зміг відчути зручності користування кредиткою і побачив у цьому свої плюси. І ці клієнти вже цілеспрямовано йдуть в банк за картою.

Карта або кредит готівкою?

Цілком закономірна поява питання про те, що ж вигідніше оформити: кредитну картку або стандартний кредит? Але однозначної відповіді тут не буде. Це залежить від різних умов: для яких clip_image001цілей вам потрібна позика, на який термін, як ви віддаєте перевагу погашати борг.

Якщо гроші потрібні для конкретної покупки і на певній термін, то краще брати кредит. Карта же дає вам можливість скористатися позиковими коштами в будь-який зручний для вас момент, причому робити це необмежену кількість разів в межах встановленого ліміту.

До того ж, зберігання коштів на карті дуже зручно, оскільки не потрібно носити з собою готівку, а в разі її втрати досить заблокувати картку за телефоном гарячої лінії.

Зручним може стати і графік погашення боргу, якщо правильно розрахувати свої можливості. Щоб не виникло прострочення, досить робити мінімальний платіж, розмір якого встановлюється окремо кожним банком. Так що ви можете самі регулювати свої платежі. Але потрібно пам’ятати, що оплати лише мінімального платежу буде недостатньо для повного погашення боргу.

І, нарешті, просто мати при собі невелику «заначку», про всяк випадок, ніколи не буває зайвим. Дуже важливо при цьому оформити кредитну карту на вигідних умовах, щоб її користування було не дуже накладним для вашого гаманця.

Вибираємо карту

Щоб визначитися, яка кредитна карта вигідніше, потрібно уважно вивчити всі умови її оформлення. Звичайно ж, в першу чергу всіх цікавить процентна ставка, але крім неї є ще чимало параметрів, які можуть вплинути в підсумку на загальну суму переплати. Втім, все по порядку.

Процентна ставка

Що стосується річної ставки, то вона дуже сильно відрізняється в різних банках. На її величину може вплинути пакет наданих документів: чим більше документів, тим нижче ставка. Також ставку знизити може і тип карти: по картах класу Голд і Платинум ставки зазвичай нижче, але при цьому збільшиться витрата на випуск та обслуговування карти.

Вартість випуску та обслуговування


Може зустрітися й інша ситуація: оплати за випуск карти немає, але річна ставка і обслуговування картки при цьому значно вище, ніж при її наявності. Найдешевше в цьому відношенні обходяться карти типу Маестро або Віза електрон, самі ж дорогі в обслуговуванні карти Преміум класу.

У випадку, коли все-таки умовами передбачені подібні платежі, необхідно не пропустити момент, коли щорічна комісія буде списана з вашої картки, щоб встигнути вчасно погасити заборгованість.

Пільговий період

Дуже сильно знизити витрати з оплати відсотків дозволяє наявність пільгового періоду. Якщо грамотно ним користуватися, то відсотки можна і не платити зовсім. Однак, тут може бути маса нюансів. По-перше, його тривалість – вона відрізняється по різних банках.

По-друге, пільговий період найчастіше не діє при знятті грошей готівкою з банкомату. Потім, в деяких банках відсотки не будуть нараховуватися тільки за умови повного гасіння боргу в цей період, а в інших відсотки можуть бути нараховані тільки на ту суму, яку ви не встигнете погасити протягом грейс-періоду.

Додаткові комісії

Ще одним параметром, що визначає суму ваших додаткових витрат, будуть різного роду комісії. Це може бути комісія за зняття готівки в банкоматі (при безготівковій оплаті товарів комісії зазвичай не буває). Виражається вона або у відсотку від знятої суми, або у фіксованому значенні.

За зняття готівки в сторонніх банкоматах комісія найчастіше буває більше (та ще й інший банк свою комісію візьме). Часто практикується і комісія за внесок готівкою (тобто коли при оплаті щомісячного внеску ви оплачуєте цю операцію).

Овердрафт

Відрізнятися можуть і схеми кредитування. Крім звичних для нас і найбільш поширених кредитних карт, є також картки з овердрафтом. В основному такі умови пропонуються банками на додачу до зарплатних карт і означають наступне: на вашу зарплатну картку встановлюється ліміт, який не перевищує 70-90% від вашої зарплати, і всі зняті вами кошти разом з відсотками погашаються з черговою вашої зарплати.

При цьому ніяких додаткових комісій не буде (карта-то зарплатна), але під рукою завжди буде певна сума для непередбачених витрат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?