Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як змінився ринок іпотеки в 2014 році?

Посилились вимоги до позичальників, які звертаються за кредитуванням, і чи правда, що банки масово припиняють видачу позик?

Банки були змушені призупинити або обмежити видачу іпотечних кредитів у зв’язку з нестабільною політичною та економічною ситуацією в країні (зростання курсу іноземної валюти, невизначеність економічного і політичного майбутнього в країні, відтік коштів з банківської Системи проектування). Обмеження в основному торкнулися збільшення авансового платежу позичальника і більш жорсткою оцінкою його платоспроможності. Якщо позичальник платоспроможний і має значний авансовий внесок, то він зможе отримати кредит у банку. Відзначимо, що іпотечні договори останнім часом полягали, в основному, на покупку об’єктів будівництва з готовністю не менше 95%. Так як ризик clip_image001вкладення коштів в житло на етапі готовності 50% досить великий.

На ринку спостерігається згортання кредитування, особливо в банках, які мають проблеми з ліквідністю. Багато хто з них більш критично і упереджено стали ставитися до оцінки платоспроможності позичальника.

Іпотечні кредити в нинішньому році, як і в минулому, – не дуже поширений продукт, який продається банками. Нестабільна економічна ситуація в країні не сприяє видачу ресурсів строком на 10-15 років – занадто висока ймовірність неповернення коштів. Через це банки практично не займаються іпотекою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?