Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як зменшити витрати по кредиту

Одним із способів щодо зниження витрат на кредит є початковий внесок. Від його величини залежить сума кредиту, а в деяких випадках і умови кредитування, наприклад, більш низька відсоткова ставка.

Наступний спосіб – кредит на мінімальний термін. Але при цьому необхідно враховувати деякі особливості: чим менший термін кредитування, тим це ризикованіше для банку, а значить, процентна ставка по такій позиці буде дуже високою, хоча чим термін довший, тим більше буде переплата. Як би там не було, на практиці багато переконуються, що короткострокові кредити коштують дешевше. Тому якщо ви в змозі оплатити високі відсотки, краще оформити короткий кредит.

Знизити витрати з кредитування ви можете, відмовившись скористатися експрес-кредитом. З одного боку це зручно, так як кредит пропонують оформити прямо в магазині, причому робиться це досить швидко, але з іншого боку заощадити на такому кредиті не вийде точно.

Якщо зробити кредитні заявки відразу в кілька банків, в цьому випадку з’являється можливість побачити різницю в умовах кредитування і вибрати найвигідніший варіант. Однак не забувайте, що порівнювати слід тільки ефективні процентні ставки.

Заощадити 1-2% на місяць дозволяє кредит в іноземній валюті. Але це стосується тільки короткострокових позик до одного року. За такий короткий проміжок часу валютний ринок не встигне серйозно змінитися.

Перед підписанням кредитного договору уважно вивчіть його. Зверніть увагу, задокументовані чи всі розглянуті вище моменти. Особливу увагу зверніть на рядок «Банк не має права змінювати розмір процентної ставки в односторонньому порядку». Якщо цього пункту в договорі немає, постарайтеся включити його в документ. Звичайно, існує ряд обставин, в яких банк має право збільшити процентну ставку, але це стосується форс-мажорних ситуацій, які відбуваються вкрай рідко. В інших випадках кредитор не зможе змінити відсоток по кредиту без узгодження з клієнтом.

Крім того, ознайомтеся з різними штрафами, які банк передбачає в тих чи інших випадках, щоб у майбутньому для вас не виникало неприємних сюрпризів, якщо ви, наприклад, не встигнете вчасно внести платіж.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?