Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як зменшити переплату по кредитній карті?

Кредитні картки – це банківський продукт, який завоював весь світ. Кредитка – це не тільки платіжний інструмент, а й підтвердження вашого соціального статусу.

До плюсів кредитних карт можна віднести:
– Цілодобовий доступ до рахунку;
– Можливість проведення розрахунків у торговельній мережі, інтернет-магазинах;
– Наявність пільгового періоду погашення;
– Можливість поновлення позики;
– Проста схема отримання карти;
– Можливість випуску додаткових карт до основного рахунку;
– Здійснити розрахунки можна в будь-якій валюті.

При цьому багато клієнтів банків ставляться до кредиток дуже легковажно і навіть не відносять їх до банківських позик. А при цьому вартість даного продукту досить висока.
Тарифи на обслуговування «пластика» кожен банк встановлює самостійно.
При виборі програми необхідно звертати увагу на ряд пунктів.

В першу чергу – на розмір процентної ставки.

У другу – на вартість річного обслуговування. Її розмір залежить від класу карти. За класичними картам Visa Classic і MasterCard Standart щомісячна комісія становить 100-200 гривень на рік (але нерідко обслуговування буває безкоштовним).

На переплату по карті також впливає:
– Комісія за зняття грошових коштів в банкоматі;
– Тривалість пільгового періоду та умови його нарахування;
– Штрафні санкції на порушенні строків внесення обов’язкового платежу.

На розгляд тарифів банку по вище перерахованим пунктам і необхідно звертати увагу при оформленні карти.

Как-уменьшить-переплату-по-кредитной-картеПоради власникам кредитних карт

Розмір переплати по карті безпосередньо залежить від її власника. Якщо грамотно користуватись продуктом, то її вартість може бути мінімальною. Розглянемо основні рекомендації, які дозволять вам істотно скоротити витрати на користування картою.

1. Намагайтесь використовувати карту тільки для безготівкових операцій. В розвинутих країнах розрахунки готівкою становить зовсім невеликий відсоток. Основна кількість операцій здійснюються через платіжний термінал. Така схема розрахунків вигідна для обох сторін. Для банку – це означає зниження витрат на інкасацію. Власник карти при здійсненні безготівкових трансакцій не оплачує комісію за зняття. Також на дані операції поширюється дія пільгового періоду погашення.

2. По можливості намагайтесь погасити заборгованість під час грейс періоду. Його тривалість у середньому становить 50 днів. Але є на ринку пропозиції, коли банки встановлюють і триваліший термін – до 100 днів. Якщо в цей період ви закриєте свій борг в повному обсязі, то банк не буде нараховувати відсотки за користування кредитом. Методика розрахунку пільгового періоду досить складна. Є поняття «чесного» і «нечесного» Грейс. Всі ці нюанси обов’язково потрібно уточнювати при отриманні карти у співробітника установи.

3. Вибирайте статус карти відповідно рівню своїх доходів. Пластикові карти можна розділити на три групи: класичні, золоті та преміальні. По кожному виду карти свої тарифи на обслуговування.

Класична карта – найпростіша. Вартість річного обслуговування – до 150 гривень. При цьому за допомогою карти можна здійснити всі операції. Для їх власників банки іноді пропонують різні акції, наприклад, cash back – повертають частину грошей (до 5%) від витрачених сум. Стандартну карту рекомендують відкривати клієнтам із середнім рівнем доходів, які рідко виїжджають за кордон. За порівняно невисоку плату вони отримують весь пакет необхідних опцій.

Золоті та преміальні картки – це пропозиція для VIP-клієнтів з високим рівнем доходів. Карта Gold – це підтвердження їх високого соціального статусу. Вартість річного обслуговування таких карт в середньому становить 500-1000 гривень на рік. Їх власникам надаються такі привілеї:
– Більш низький відсоток по кредитній лінії, ніж по класичних картам;
– Різні знижки в магазинах-партнерах;
– Знижки при оплаті квитків, бронюванні готелів, купівлі путівок.
– Безкоштовний вхід в VIP-зали очікування в аеропортах;
– Безкоштовне страхування виїжджаючих за кордон.
Бонусні програми особливо поширені за кордоном. На закордонних клерків вид золотої карти діє безвідмовно. Для таких клієнтів гарантовано високий рівень обслуговування.
Оформляти «золото» потрібно в тому випадку, якщо ви багато подорожуєте, часто використовуєте картку для здійснення безготівкових трансакцій і можете собі дозволити оплачувати досить дорогу комісію за обслуговування пластику.

4. Оформіть членам своєї родини додаткові картки до основного рахунку. Якщо всі в родині користуються кредитками, то дешевше буде відкрити для них основну та додаткову карти. Вартість річного обслуговування допкарти в кілька разів нижче, ніж основного рахунку. Комісія в середньому становить 50 гривень. Ви зможете не тільки економити на банківському обслуговуванні, а й контролювати сімейні витрати і раціонально планувати бюджет. Додаткові карти також можна відкрити повнолітнім дітям і поступово привчати їх до фінансової дисципліни.

Сподіваємось, що наші поради дозволять вам знизити переплату по кредитній картці. При правильному використанні даний продукт може бути дуже навіть вигідним, а ваші витрати – мінімальними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?