Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як зливаються гроші трейдерів: шахрайство на ринку форекс

Деякі люди з недовірою ставляться до торгівлі на ринку Форекс, порівнюючи пропозиції брокерів з МММ і стверджуючи, що рано чи пізно вони «зливають» гроші трейдерів, залишаючи останніх ні з чим.
Ось думка експертів ринку, чи дійсно в торгівлі на форексі можливе «зливання» коштів, і яким чином воно відбувається, а також – як новачкові уникнути можливих неприємностей і вибрати собі «правильного» брокера.

Менеджер Concord Bay в СНД
Безумовно, на ринку форекс, як і в будь-якій іншій справі є місце шахраям. Подібна темна слава про форекс з’явилася не просто так. Справа в тому, що нечесний заробіток не в приклад вище чесного. В першу чергу, шахрайство – це доля дилерських центрів. Т.к. у разі дилінгу угоди (коли компанія є контрагентом трейдера), неодмінно з’являється конфлікт інтересів, коли трейдер заробляє – дилер втрачає.
Природно, у дилера в даному випадку є перевага, тому торгівля йде по його (дилера) правилам, котируванням. 90% трейдерів самі втрачають кошти через недосвідченість і відсутності відповідної освіти, величезну роль відіграє і гіпертрофоване кредитне плече, яке з радістю роздають дилери. Як правило, даного факту достатньо для заробітку дилера, потрібен тільки нескінченний потік «новеньких» трейдерів, готових ризикнути депозитом.
Для залучення постійного потоку необхідний не менш постійні рекламні витрати, з’являється необхідність відкривати представницькі офіси, наймати спеціально навчених людей для того, щоб переконати недосвідченого трейдера торгувати саме в цій компанії. Те ж саме «навчання трейдингу» від компанії. Природно, дилер дасть видимість простоти, пообіцяє, що торгувати прибутково може будь-хто, дилер навіть переконає в цьому недосвідчену людину, видавши свої дії за навчання. Насправді дилери вчать «зливати» депозит.
Все це тягне непомірні витрати для компанії. У результаті настає момент, коли трафік нових трейдерів досягає піку. Потік зароблених дилером грошей гальмується на певній позначці, починає знижуватися. Але витрати на утримання компанії вже занадто високі. Ось тоді і приходить думка про використання плагінів (яких чимало) для терміналу, що дозволяють маніпулювати ціною (розширювати спреди, рухати ціну в ту чи іншу сторону, влаштовувати реквот). Таким чином, прибуткові трейдери стають ворогами дилера, а збиткові друзями. І залишається тільки трохи нахилити чашу терезів. Це «трохи» залежить від жадібності дилера.
Я виклав найпоширенішу схему роботи дилера, який спочатку прийшов на ринок як більш-менш чесний представник цієї (дилерської) професії. Компанія може спочатку націлитися на махінації або прийти до цього рішення пізніше. Але так чи інакше, це відбувається. Всьому виною конфлікт інтересів. 90% компаній працюють за цим принципом.
Єдиний спосіб захистити свої інтереси – це працювати з Брокером. Брокер є тільки посередником між ринком і клієнтом, надаючи можливість торгувати. Брокер не бере на себе торговельних ризиків, не бере участі в угоді з клієнтом. Брокер тільки виконує розпорядження клієнта щодо активів.
Що стосовно брокерів, то найкраще користуватися послугами ECN брокерів. ECN – це мережа з безлічі банків, хедж фондів та інших orden-cotiza-710x400постачальників ліквідності. Чим більше ліквідності, тим простіше на ній заробити. ECN брокер надає доступ саме до такої ліквідності.
Прохання не плутати ECN брокера і дилера, який надає ECN рахунки. Це принципово два різних поняття, зважаючи початкові підходи компанії до своєї роботи.
Брокера можна розпізнати по ряду ознак:
– Відсутність дилерських рахунків (відсутність у договорі пункту про дилінг);
– Відносно низьке кредитне плече (чим нижче плече, тим менше ризики втратити депозит);

– Мала помітність (чим менше витрати на рекламу, тим простіше дати клієнтам вигідні умови);

– Наявність мінімальних спредів (низькі витрати на угоду);

– Стягнення комісійних (плата за доступ до ринку);

– Висока швидкість виконання угод (грає на руку клієнту);

– Відкрита інформація про постачальників ліквідності (чим їх більше – тим краще).

Вся ця інформація марна, якщо трейдер не вміє торгувати. Ні ода дилерська компанія не зможе навчити Вас торгувати (та й не буде цього робити). Це потрібно розуміти абсолютно чітко. Торгівля на ринку форекс пов’язана з величезними ризиками. Не вірте тим, хто говорить Вам, що Форекс – це просто. Трейдинг – це тяжка праця, що вимагає величезного багажу знань.

Аналітик компанії Інст Форекс
Шахрайство і розробка нечесних схем були і будуть завжди, і ринок Форекс тут не є винятком. Звичайно ж, не варто стверджувати, що всі форекс брокери є шахраями. Найчастіше втрата депозиту відбувається з вини трейдерів, який прийшов на ринок, не маючи потрібних знань. Але можливо також «сприяння» так званих «чорних брокерів», які прокручують ті чи інші схеми.
Варто відзначити, що на ринку Форекс існує декілька варіацій шахрайських схем:
• Шахрайство, організоване самим брокером, що пропонують відкрити рахунок через його організацію. Брокер може «підтягувати котирування» в ході торгів, спустошуючи депозит трейдера непомітно для нього. Також брокер, який зазнав за рахунок успішної торгівлі трейдера збитки, може застосувати схему «розвороту» прибутковою позиції примусово, встановивши її в протилежному тренду напрямку. Результатом подібних дій буде втрата коштів депозиту (повна або часткова), а от довести провину брокера буде просто неможливо.
Також вивертом брокерів-шахраїв є гра проти трейдерів (не виведення коштів на валютний ринок в розрахунку на помилку гравця). Тобто фактично, все залежить від сумлінності брокера і його бажання зберегти свою репутацію – і у випадку вибору брокера-шахрая трейдер навряд чи встигне зрозуміти, що саме відбувається до тих пір, поки не залишиться з спорожнілих депозитарною рахунком.
• Шахраї – одноденки, діють за схемою, прийняття коштів у довірче управління.
Тривалість імітації активної діяльності у таких організацій безпосередньо залежить від числа довірителів. Як тільки їх стає досить багато – бізнес згортається.
Основний показник надійності брокера – це його репутація. Якщо він працює більше 5 років і має у своїх лавах велику кількість постійних клієнтів, то його можна віднести до розряду надійних.
Основні критерії при виборі брокера:
– Географічне положення брокера. Якщо Ви, наприклад, перебуваєте в Росії чи Україні, не варто вибрати брокера наприклад з Кенії. Переконайтеся, що мається фізичне існування найближчого офісу до вас, куди можете самостійно під’їхати і поспілкуватися з представниками.
– Введення / виведення коштів, один з важливих критеріїв. Надійний брокер повинен надати широкий вибір платіжних систем. Якщо брокер пропонує тільки одну можливість поповнити депозит через офіс, це одна з ознак шахрайства.
– Відсутність угоди про ризики, що підписується обома сторонами до початку роботи (трейдером і брокером).

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?