Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як збільшити кредитний ліміт по банківській карті

При отриманні кредитної картки перший раз банк зазвичай пропонує мінімальну суму ліміту, так як він в першу чергу підстраховує себе, обгрунтовано не довіряючи новому клієнтові. Але часто буває так, що вам необхідна більша сума, ніж була запропонована. Як отримати більший ліміт по карті? Існує кілька способів і в цій статті ми розглянемо деякі з них.

clip_image002

Для початку необхідно подати заяву в банк на збільшення суми по карті. Але для того щоб схвалили заяву, позичальник повинен відповідати наступним вимогам:

  • ви вже повинні користуватися кредитом даного банку не перший раз, і не варто відразу просити про збільшення кредиту, навіть якщо ви вже знімали з неї гроші 1 – 2 рази за рік;
  • коли ви користуєтеся кредитною карткою, не допускайте прострочень платежів. Платіж вважається простроченим тоді, коли на карту не надійшли кошти більше семи днів, а в деяких банках навіть більше трьох. В інших випадках прострочення не враховується.

Просити, щоб ліміт по картці збільшили, можна лише в тому випадку, коли ваше фінансове становище покращилося. Наприклад, якщо ви влаштувалися на більш оплачувану роботу або вас підвищили на посаді. І, звичайно ж, це необхідно довести документально.

Банки завжди звертають увагу на те, чи вчасно виплачуєте кредит і не зіпсована ваша кредитна історія. І в більшості випадків відмовляють в отриманні кредиту, якщо існує прострочення платежів. Коли заява на збільшення ліміту по карті схвалена, його підвищують не на 100%, як можна було подумати, а лише на 20-25%.

Великі банки часто збільшують ліміт по картці в кілька етапів. Наприклад, якщо позичальник вчасно вносить платежі протягом чотирьох-восьми місяців, то суму, безсумнівно, збільшують ще. При справному користуванні карткою без прострочень, банк може автоматично збільшити вам ліміт по карті. У цьому випадку вас обов’язково сповістять про це: або по телефону, або надішлють коротке текстове повідомлення.

Також банки влаштовують акції, типу: «При купівлі по карті на суму 3000 гривень з 1 по 30 число цього місяця, ваш ліміт на мапі збільшиться на 2000 гривень». І якщо ви потрапите під акцію, навіть не знаючи про неї і про подробиці її проведення, ваш ліміт все одно збільшиться.

В основному збільшення суми на картці без згоди позичальника сприймається вкрай негативно. Для того щоб цього не сталося, позичальник повинен уважніше ознайомитися з договором, перед тим як взяти кредитку. І якщо в договорі зазначено, що банк має право проводити такі акції, то питань тут до нього немає. Але у випадку, якщо такий пункт відсутній, позичальник має право подати до суду, і, швидше за все, справа буде виграшна.

При великому ліміті по карті існує небезпека постраждати від дій шахраїв. Адже є різниця, якщо у вас вкрали 3000 або ж ця сума складе 20 000 гривень? Також не варто брати більшу суму тим людям, які витрачають гроші, не замислюючись про те, де братимуть кошти на його погашення. У підсумку це обернеться проти них самих.

На закінчення можна відзначити, що банк повинен завжди оповіщати про збільшення або зменшення суми по вашій картці. А зменшення, у свою чергу, може відбутися через часті прострочених платежів і борги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?