Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як застрахувати житло і гарантовано отримати компенсацію

Питання про страхування житла стає актуальним в період перед відпустками і святами, коли мешканці на деякий час залишають свої будинки або квартири. Ось думка експертів, як сьогодні виглядає ситуація на ринку страхування житлової нерухомості, а також про те, як правильно оформити поліс, щоб у разі необхідності без проблем отримати відшкодування.

Ситуація на ринку

Ринок страхування нерухомості фізосіб по-різному відреагував на економічний спад в країні. Чим дорожче стає життя, тим менше населення вкладає кошти в такі послуги, як страхування. Експерти, визнають, що практика страхування будинків і квартир ніколи не була добре розвинена в Україні, тому удар економічної кризи по ринку був хворобливим і мав свої наслідки. Зокрема, найбільш сильно бізнес звузився там, де основний акцент страхових компаній був зроблений на кредитування.

Велика частина домогосподарств, які страхувалися, були пов’язані з кредитами і схожими кредитними програмами (розстрочка від забудовника). Але в даний час припливу нових клієнтів за цими напрямками немає. Якщо говорити про не заставні об’єкти, то і тут ситуація невтішна. На жаль, у нас не вкоренилася ще культура страхування такого рівня, щоб при падінні платоспроможності населення, люди готові були платити за страховий захист.

При цьому, учасники ринку дивляться з оптимізмом у майбутнє, адже, як відомо, для сильних гравців криза – це нові можливості зайняти або зміцнити свої позиції. Експерти відзначають, що 2015 став переломним моментом для нестійких, неконкурентоспроможних компаній, а також для тих, хто вів непрозору діяльність, працював з використанням тіньових схем. Завдяки істотному струсу, ринок позбавляється від слабких компаній, тим самим оздоровлюючись.

Як правильно застрахувати житло

Для того, щоб отримати виплати за шкоду в разі необхідності, варто заздалегідь подбати про страховий договір, який повинен бути оформлений правильно. А компанія, якій ви довіряєте відповідальність за своє майно, повинна бути надійною і перевіреною. Зупиняти свій вибір фахівці радять на страхових з позитивною репутацією й відповідним досвідом роботи. З одного боку, вивчити історію компанії – справа очевидна, з іншого – ключова деталь, якої не можна нехтувати.

При виборі страхової рекомендую ознайомитися з загальною інформацією про компанію, історією її розвитку, відгуками клієнтів, платоспроможністю компанії, щоб переконатися, що вона надійна і виконує зобов’язання перед своїми клієнтами», – директор з напрямку продукт-менеджмент СК «Альфа Страхування »(Україна).

Також потенційним клієнтам, особливо тим, хто стикається зі страхуванням майна вперше, експерти настійно рекомендують вивчати умови: що саме покриває або не покриває договір, що робити при виникненні страхового випадку, як будуть здійснюватися виплати та інше.

Що робити при виникненні страхового випадку

imageПри виникненні страхового випадку власник майна в першу чергу повинен самостійно вжити заходів для порятунку речей, якщо це можливо і не небезпечно. Після цього варто звернутися до державних органів і служби, для того, щоб ліквідувати наслідки та документально оформити пригоду. Звичайно ж, якомога швидше необхідно зв’язатися з представниками страхової компанії за номером телефону, який вказаний в договорі. При цьому пошкоджене застраховане майно не рекомендується рухати з місця і вже тим більше намагатися самостійно його реабілітувати, без згоди страхової компанії не варто також починати ремонт. Фахівці страхової можуть запропонувати вам написати заяву, провести огляд об’єкта, щоб оцінити збиток. Після необхідних експертиз, визначається сума збитку і спосіб виплати. Як правило, це не повинно займати багато часу.

Види договорів

Найпоширенішими на ринку є два продукти страхування житла – це «класика» і «експрес».

Класичні договору передбачають повноцінний огляд об’єкта фахівцем і обов’язковий перелік майна з наданням документів, що підтверджують їх вартість. На основі експертної оцінки майна, формується страховий платіж. Серед недоліків класичної страховки – її оформлення забере у вас більше часу, ніж експрес-програма.

В експрес-страхування пропонується готова програма з певним лімітом відповідальності і страховим платежем. Перевага такої страховки в тому, що при невеликому платежі можна отримати дуже гарне страхове покриття. Недоліком швидких страхових договорів є те, що в разі необхідності оцінити збиток складніше, тому що попередня експертиза застрахованого майна, як правило, не проводиться. Крім того, розмір страхової суми, як правило, не настільки істотний в порівнянні з класичними програмами.

Що можна застрахувати в квартирі або в будинку:

Застрахувати можна все, що представляє яку-небудь цінність. Однак вартість страхування будинки і квартири, як правило, відрізняються, залежно від ризику і вартості застрахованого об’єкта. Наприклад, якщо ви хочете застрахувати великий будинок біля річки, ціна буде однією, а вартість страховки для середньої квартири в спальному районі мегаполісу буде значно меншою. У першому випадку висока ціна будинку посилюється високим ризиком затоплення рікою, тому страховий тариф буде вищим.

Компанія не запропонує вам оформити страховку на все відразу, що є у вашому домі. Тому, обумовлюючи умови угоди, варто звертати увагу на те, за що саме і коли страхова несе відповідальність.

Страхова компанія може відмовити вам у виплатах, керуюся нормами закону або ж ви просто зіткнулися з шахраями.

Старший юрист ЮК Prove Group розповів про те, що законом «Про страхування» (ст. 26) передбачено випадки, коли страхова компанія відмовляється відшкодовувати страховку. До цих випадків відносяться дії, які застрахована особа вчиняє умисне, з метою отримання страховки.

Також страхова компанія не платить за фактом страхового випадку в ситуації, коли такі витрати покриває винний у діях, які призвели до страхового випадку. З боку страхової не відшкодовуються виплати по страховці, якщо людина без вагомих причин несвоєчасно повідомила страхову компанію про факт настання страхового випадку. Страхова може відмовити у виплаті страховки, якщо людина, яка на неї претендує, подала завідомо недостовірну інформацію про факт страхового випадку.

У всіх інших випадках, страхова зобов’язана відшкодувати збиток. У разі якщо, компанія, не підкоряючись законодавством та умовами договору відмовляється платити, юристи рекомендують вимагати у страхової оформити відмову в письмовому вигляд, після чого невідкладно звертатися до суду. Можна також поскаржитися в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Якщо страхова компанія відмовляється відшкодовувати кошти за страховий випадок – потрібно звертатися в суд поки не пройшов термін позовної давності, інших варіантів отримати відшкодування немає. І не важливо де стався страховий випадок, якщо це дійсно страховий випадок, підтверджений відповідним чином (згідно з укладеним договором страхування), і страхова компанія відмовляється відшкодовувати втрати, потрібно йти до суду.

Юрист зазначив, що, на жаль, багато страхових компаній працюють за принципом зібрати побільше страхових премій і виплатити поменше компенсацій, тому судові спори з ними не рідкість.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?