Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як заощадити в подорожах за допомогою банківських карт

Правильне використання банківської карти за кордоном дозволить заощадити мандрівникові на витратах до 20%, що в умовах девальвації гривні це не просто приємно, а навіть необхідно. Ми знайшли восьмій способів скоротити витрати в поїздці за допомогою карти. У гривні вигода може досягати 4-6 тисяч, не рахуючи безкоштовні перельоти за бонусними програмами банків і авіаперевізників.

1. Користуватися знижками

Банки та платіжні системи часто запускають партнерські програми з великими магазинами, автозаправками, салонами з оренди авто, ресторанами, готелями, які поширені і за кордоном. Так, деякі з них пропонують 5-15% знижку на оформлення путівки у певних туроператорів, 20% знижку в певних готелях в Європі або 10% знижку на авіаквитки. Тому варто моніторити спеціальні пропозиції і не забувати їх використовувати.

2. Оформити картку з cash-back

Опція cash-back (повернення клієнту частини суми, витраченої за допомогою карти) не дозволить відчути вигоду в період самої подорожі, вона стане приємним бонусом після повернення додому. На рахунок власника можуть повернутися від 1 до 10% від вартості його покупок, здійснених в поїздці. Найбільшу частку – 5-10% – повертають зазвичай за платежі певної категорії (в ресторанах, на заправках, готелях). Банки можуть періодично міняти найбільш вигідні групи покупок, тому не варто забувати заходити на сайт кредитної організації та перевіряти інформацію про поточні акції.

Припустимо, що в поїздці було витрачено по карті 1,5 тис. Доларів (33,6 тис. гривень за курсом НБУ на 21.10.15), з них 807 доларів – пішли на оплату товарів і послуг з пріоритетної для банку категорії, скажімо, на бронювання готелю (cash-back 5%), решта 693 долара – на інші покупки (cash-back 1%). Повернувшись з відпустки, на карті можна буде виявити близько 700 «зайвих» гривень.

3. Раздробить вартість авіаквитка

Левову частку витрат на подорожі з’їдають авіаквитки. Але не у всіх, власники мильних карт можуть заробити собі на безкоштовний переліт. Істотний недолік один – оплатити авіапереліт частково накопиченими милями, а частково грошима, не можна. Тому при нестачі бонусів туристу доведеться заплатити з власної кишені. Однак є маленька хитрість, що дозволяє обійти це обмеження, якою поділилися в інтернеті самі користувачі бонусних програм.

Наприклад, квиток коштує 8 тис. гривень, а сума накопичених бонусів еквівалентна 6 тис., не вистачає всього 2000. Можна звернутися в агентство з продажу авіаквитків і попросити співробітника розбити вартість проїзду на дві частини: 6000 і 2000. Здійснені дві транзакції, власник картки може розраховувати на повернення від банку грошей за одну з них. Правда, очевидно, що не кожне агентство погодитися «допомогти» плюс посередники беруть комісію.

4. Купити страховку для подорожей у своєму банку

Для оформлення візи туристу потрібно купити страховку для виїжджаючих за кордон. Багато банків пропонують для своїх клієнтів знижку на поліс в певних компаніях. Її розмір у середньому становить 10%. А власники преміальних карток Gold або Platinum і зовсім можуть розраховувати на безкоштовну річну страховку. Безумовно, обслуговування привілейованої карти коштує дорого, але з її допомогою на річний страховці вийде заощадити також непогану суму. Це актуально для тих, хто часто літає за кордон.

5. Знімати готівку з правильною карти

За кордоном вигідніше використовувати безготівкову оплату. Але якщо без паперових грошей все ж не обійтися (що трапляється нерідко), то краще захопити з собою карту банку, який дозволяє знімати гроші в чужих банкоматах з мінімальною комісією або здійснює конвертацію валюти за пільговим курсом.

6. Використовувати карту з рахунком, відкритим у валюті іншої країни

У поїздку краще захопити доларову або єврову карту в залежності від обраної країни. Це дозволить заощадити на конвертації. Будь-яка оплата карткою за кордоном передбачає кілька етапів конвертації – спочатку оплата покупки відбувається у валюті країни, потім вона переводиться в валюту платіжної системи, а вже отримана цифра конвертується у валюту рахунку.

7. Вибрати карту правильної платіжної системи

З причини, зазначеної в попередньому пункті, в європейські країни не варто брати карту платіжної системи Visa. Вона здійснює розрахунки в доларах і додаткової конвертації при оплаті не уникнути – валюта платежу і валюта розрахунку в даному випадку не співпадуть. А ось для карт MasterCard такого обмеження немає – тут розрахунковою валютою виступає як долар, так і євро.

8. Брати участь у спеціальних акціях

Міжнародні платіжні системи практично щороку запускають акції та розіграші, головним призом яких стають безкоштовні поїздки. Подібні розіграші влаштовують і банки, головне – дізнатися про них вчасно! І якщо умови акції не зобов’язують витрачати великі суми грошей, а учаснику достатньо всього лише зареєструватися і здійснювати повсякденні витрати за допомогою карти, то чому б і не спробувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?