Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як захистити гроші на картці Приватбанку від шахраїв.

«Порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих».

Отримавши в Приватбанку на руки дебетову банківську карту (КДВ) для соціальних виплат, пенсії, зарплати, в якості отримання % за депозитом або оформивши в Приватбанку універсальну кредитку з ненульовим кредитним лімітом не треба сподіватися на те, що банк і його співробітники будуть цілодобово піклуватися про вас і про збереження ваших грошей на банківських рахунках Приватбанку.

Щоб не писати гнівні відгуки на інтернет-форумах про пропажу грошей з банківських рахунків пора навчитись застосовувати всі доступні нам засоби, які допомагають зберегти свої гроші і сильно ускладнити життя різного роду шахраям.

У цій публікації хотілось перерахувати більшість стандартних варіантів захисту від різного роду шахрайських посягань. Вони прості та їх реалізація не вимагає багато зусиль, а для шахраїв вони створять величезні проблеми.

1. Захист номера фінансового телефону від переоформлення.

Стандартний варіант – контрактне підключення, не зовсім стандартний варіант – оформлення номера передплаченого сервісу на паспорт абонента (кажуть і пишуть, що таке можливо – не перевірено).

2. Обмеження доступу до системи Приват24.

Обов’язково активуйте двухфакторний захист, щоб отримати доступ до Приват24. Якщо цього вам здасться мало і якщо ви з Приват24 працюєте тільки з одного інтернет-підключення (вдома або на роботі). то є сенс встановити обмеження доступу до Приват24 тільки з одного вашої «білої» IP-адреси – тоді з вашим логіном і паролем ніхто не зможе увійти з іншої IP-адреси іншого інтернет-підключення – навіть ви !!! Хто в цьому слабо орієнтується – краще не випробовувати свою долю і пропустити цей пункт. У всіх інтернет провайдерів отримання власної виділеної статичної адреси – послуга платна – від 100 грн на місяць.

3. Захист банківських карт від копіювання (дублювання).

Не рекомендується сунути свої банківські карти в банкомати і термінали, які стоять не в приміщеннях банків і торгових залів різних супермаркетів і ТРЦ. У банках і залах ТРЦ з більшою часткою ймовірності складніше встановити на банкомат скіммер і зовнішню веб-камеру. Хоча вже зафіксовано випадки встановлення «фейковий» банкоматів – які не підключені до жодного банку а просто беруть карти і їх пін-коди а потім відкидають транзакцію через відсутність зв’язку з банком, але дамп карти з пін-кодом залишають собі на пам’ять. Тому уважно вивчайте зовнішній вигляд банкомату, чи намеє накладної клавіатури, та додаткової накладки в ніші для прийняття карти.

Для більшої впевненості в тому, що ваші кошти не вкрадуть шляхом зняття через банкомат за допомогою копії карти або навіть без наявності самої картки рекомендую на банківській картці через Приват24 встановити нульовий ліміт зняття готівки в банкоматі і збільшувати його тільки на час коли необхідно зняти якусь готівку через банкомат, а потім бажано його (ліміт) знову повертати в нульовий стан.

4. Захист банківських карт від витоку їх реквізитів.

Це практично не здійсненне завдання в українській дійсності, адже карту можуть завжди сфотографувати або зафіксувати на різні камери відеоспостереження в будь-якій торговельній мережі, хакери можуть зламати інтернет-магазин, де ви недавно щось купували і вкрасти реквізити всіх карт, за якими проводились оплати, також не забуваємо, що з українських банків інформація теж вміє витікати в різних обсягах і напрямах. Тому в Приват24 на своїх картах бажано встановлювати нульовий ліміт інтернет-платежів.

Після прочитання п.п. 3 і 4 багато хто скаже – як же жити далі, коли нічого не можна.

Проте слід додати, що й тут можна себе захистити, наприклад так:

  • заклейте CVV код три цифри, що знаходяться на зворотному боці картки (наприклад цінником) – у звичайному житті при розрахунках в магазинах та знятті коштів в банкоматі, вони Вам не потрібні,
  • для розрахунків в інтернеті – створіть віртуальну картку (в Приват24 – це робиться за 5 хвилин та безкоштовно) та переводьте на неї рівно таку суму яку бажаєте витратити, в іншій час її баланс буде нульовим.

по п.3 – якщо ви раз на місяць знімаєте готівку з КДВ під нуль (соцвиплати, пенсія, зарплата), то може вам і не потрібно морочитися з цим лімітом, але якщо у вас універсальна кредитка з кредитним лімітом в 50-75 тисяч гривень , то варто серйозно задуматись.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?