Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як зафіксувати високий дохід за вкладом на довгий термін.

Якщо в на початку 2015 року на банківських вкладах можна було заробити до 28% річних, то тепер насилу знаходяться пропозиції з прибутковістю 23%, і ставки продовжують падати. Ми розповімо, як отримувати високий дохід у найближчі роки.

1. Що таке «драбинка» з вкладів?

clip_image002 «Драбина» – це декілька вкладів, відкритих під високий відсоток на термін від трьох місяців до п’яти років. Вклади обов’язково повинні допускати можливість поповнення. Велика частина заощаджень розміщується на короткий термін під максимально можливу ставку. На решту кладеться мінімальна, допустима умовами вкладу сума. Як тільки термін депозиту минає – гроші розміщуються на наступному вкладі. І так до кінця.

Звичайно, метод клопіткий – потрібно стежити за термінами закінчення депозитів і перевозити гроші з одного банку в інший. Зате виходить максимальний дохід. В іншому випадку доведеться задовольнятися постійно падаючими ставками.

2. Все зрозуміло, але як конкретно?

Починати потрібно з пошуку поповнюваного депозиту, що відкривається на термін п’ять років під високий відсоток.

Потім шукається вклад на три роки.

Наступний крок – депозит на 2 роки.

Далі оцінюємо ринок – потрібно зрозуміти, на який термін пропонуються максимальні ставки: на півроку або рік. Якщо на 1 рік, то вибираємо вклад з поповненням та зняттям на цей термін і розміщуємо там основну суму заощаджень.

Важливо пам’ятати, що в одному банку не можна розміщувати більше 200000 гривень, тобто максимальної суми, застрахованою в Фонді гарантування вкладів. Якщо грошей більше, то схема ускладнюється – доведеться відкривати декілька вкладів на кожен з термінів.

3. Наскільки це ризиковано?

Існують два ризику – відкликання ліцензії у банку і одностороння зміна банком умов за вкладом.

Якщо у банку, в якому у вас лежать гроші, відкличуть ліцензію – не страшно. Гроші в межах 200000 гривень, включаючи відсотки, можна отримати вже через два тижні. Їх тут же слід покласти на інший внесок.

Якщо банк в односторонньому порядку знизить ставку за договором вкладу, то це можна оскаржити в суді. Після кризи 2008 року деякі банки знизили ставки, але потім були змушені компенсувати вкладникам упущену вигоду. Тоді ж з’явилася і практика раптового введення високих комісій за поповнення, що теж було визнано незаконним. У 2015 році з’явилися нові прецеденти, але якщо проявляти активність, то цілком можливо змусити банк дотримуватися початкові умови договору.

4. Якщо ставки знову підуть вгору?

Просто потрібно дочекатися закінчення терміну дії поточного основного вкладу і відкрити новий, з підвищеною прибутковістю і знову-таки не забути про обов’язкову опцію поповнення, а також можливість дострокового зняття (особливо у випадку великого терміну).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?