Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як забрати вклад з банку банкроту.

Шанс «вийняти» гроші з проблемного банку є завжди. Навіть якщо вклад понад 200 000 гривень та не гарантований державою. Так в інтернеті пропонуються п’ять способів повернути депозит з прогорів банку, не чекаючи обумовленої законом черги. Ось їхні ключові тези.


Спосіб 1. Домовитися з менеджером

Переговори з менеджером проблемного банку – найочевидніший і простий варіант. Деякі клерки охоче йдуть назустріч клієнтам. Вони пропонують повернути вклад з певним дисконтом. Де-юре така операція незаконна. Але це оптимальний вихід для юросіб і вкладників з депозитами «200 000 плюс», яким не належить виплата компенсації з Фонду гарантування вкладів. Інше питання, що з великими грошима потрібно шукати вихід на топів банку.

Спосіб 2. Порука

Вкладник може знайти позичальника того ж банку з порівнянною сумою кредиту і поручитися за нього. Боржники в таких випадках зазвичай вимагають дисконт – 20-30% від суми вкладу. Але може доходити і до 50%.

Спосіб 3. Взаємозалік

Схожий на поручительство, але є нюанси. Боржник знаходить вкладника, у якого є внесок в тому ж банку на яку можна порівняти суму, і укладає з ним договір поступки права вимоги. Власник вкладу отримує певну суму компенсації за свій депозит, як правило, з дисконтом. Є одне «але»: Фонд гарантування вкладів не завжди визнає такі угоди. Хоча в 2014 році Вищий спеціалізований суд України визначив законність взаємозаліку при розгляді спору між позичальником і вкладником банку « Таврика ».

Спосіб 4: Біржа кредитів-депозитів

В Україні є електронний  майданчик , де вкладники і позичальники банку можуть купити або продати свої депозити ікредити . Саме там найпростіше знайти партнера для укладення договору поруки або взаємозаліку. Юристи стверджують, що така процедура цілком законна, але тільки до введення в банк тимчасової адміністрації.

Спосіб 5. Фірма-посередник

Обіцяють повернути великим вкладникам їх депозити в «прогорілих» банках, не чекаючи ліквідації та продажу майна фінустанов. За свої послуги компанії беруть в середньому 40% вкладу. Але чим більше термін з моменту введення ТА, тим вище дисконт. Він може досягати і 70% від суми депозиту.

Але попереджаємо – остерігайтесь шахраїв, вони свідомо обирають жертв серед горе вкладників (розуміючи складність їхнього положення).

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?