Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як забрати валютний депозит

З постанови Національного банку, яке обмежує безліч валютних операцій , очевидно, що головною метою регулятора не є повне обмеження обороту валюти в країні. Безготівкових клієнтських валютних операцій обмеження практично не торкнулись.

Головна мета заходів, зроблених НБУ – зупинити «винос» вкладниками доларової готівки або євро з банківської системи, яка перекочує під матраци. Крім того, знижується мотивація до дострокового відкликання валютних депозитів, адже в такому випадку їх можна отримати лише у гривні.

clip_image001Система обмежень НБУ побудована таким чином, що готівкові кошти можна отримати або виключно в гривні, або у валюті, але малими порціями.

Таким чином, можна дати загальну рекомендацію тим, кому зараз не потрібні готівкові долари або євро «кров з носу»: якщо ви впевнені у своєму банку – просто продовжуйте термін депозитного валютного договору. Багато банків при продовженні договору дають ще й бонус до стандартної ставки. Таке рішення вигідне подвійно. По-перше, ви не втрачаєте свою валюту, оскільки рано чи пізно обмеження будуть зняті, як тільки ситуація в країні нормалізується. По-друге, можна буде добре заробити ще й на відсотках – ставки по валютних депозитах зараз на піку . Та по-третє за великою сумою вкладу не доведеться бігати кілька разів.

Варіант номер два: якщо не впевнені в безхмарному майбутньому банку, в якому зараз лежить ваша валюта, знімайте її на валютний поточний або картковий рахунок (їх відкриття – вартує копійки і пара днів часу) і «безготівково» перераховуйте в той банк, якому довіряєте більше . На перекази безготівкової валюти між власними рахунками в різних банках нормативних обмежень не існує.

Важливо пам’ятати одне: у неспокійні часи не можна приймати поспішних емоційних рішень, які стосуються фінансів.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?