Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як забрати депозит з банку-банкрута, якщо він не бере участі у Фонді гарантування вкладів?

«Відповідно до закону України« Про систему гарантування вкладів фізичних осіб »участь банків у Фонді є обов’язковою. Банк набуває статусу учасника Фонду у день отримання ним банківської ліцензії та виключається з числа учасників Фонду в разі прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку.

У цьому зв’язку виплати гарантованої суми відшкодування вкладникам банку-банкрута здійснюються відповідно із загальним реєстром вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду через певного Фондом банку-агента.

Надалі виплати гарантованої суми відшкодування будуть здійснюватися відповідно до чинного законодавства за індивідуальними зверненнями до Фонду.

bigДля отримання гарантованої суми відшкодування у банку-агенті потрібно пред’явити паспорт (або інший документ, що засвідчує особу) та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків. Відшкодування також виплачуватиметься іншим особам на підставі нотаріально посвідченої довіреності.

На сьогоднішній день сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути менше 200 тис грн. Виплата відшкодування здійснюється з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації в банку.

Відшкодування коштів за вкладом в іноземній валюті відбувається у національній валюті України після перерахування суми вкладу за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день прийняття рішення Національним банком України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних і початку процедури виведення Фондом банку з ринку і здійснення тимчасової адміністрації »

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?