Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЯК ВЗЯТИ ВИГІДНИЙ КРЕДИТ НА СПОЖИВЧІ ПОТРЕБИ

Треба оновити гардероб, оплатити ремонт машини, зробити вдома невеликий косметичний ремонт, а грошей не вистачає. Спеціальних кредитів для кожної витрати ще не придумали, зате існують так звані споживчі кредити або кредити на невідкладні потреби.

Кредити на невідкладні потреби не мають на увазі під собою якусь конкретну мету для витрачання коштів. Це може бути і покупка ліків, і оплата будь-якої послуги, і просто один із способів підтримати свій добробут на даний момент.

Споживчі потреби бувають найрізноманітнішими – наприклад, не кожна сім’я здатна виключно на свої кошти виростити дитину і щороку, раз в сезон, витрачати на його підготовку до школи відчутно велику суму грошей. Або з яких-небудь причин добробут сім’ї опинився під загрозою, а затягнути паски немає ні сил, ні бажання.

Прикладів таких безліч, тому попит на споживчі кредити не закінчиться ніколи.

ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Формально, кредит на невідкладні потреби – це такий кредитний продукт, при оформленні якого клієнт отримує позикові кошти, які можуть бути витрачені на не оголошувану банку мету.

Не передбачено звіт за витрату коштів, навіть якщо в анкеті-заявці є пункт з проханням вказати, на що саме будуть витрачені гроші – він ні до чого споживача не зобов’язує.

ВИДИ

Якщо придивитися до цього виду споживчих кредитів, то виявиться, що і тут є своя класифікація.

Зокрема, всі вони поділяються на кредити з забезпеченням, без забезпечення і на експрес-кредити.

Не всі ці групи можуть бути представлені в реченні банку, так і їх умови змінюються в кожної кредитної організації, але незначно.

БЕЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Споживчий кредит на невідкладні потреби без забезпечення характеризується, в першу чергу, високою процентною ставкою – це компенсація відсутності забезпечення по кредиту. По-друге, розглядатися така заявка може від одного тижня до двох.

При цьому просити можна будь-яку суму в межах кредитного ліміту на необхідний термін.

Як правило, потрібне підтвердження доходу, і можуть бути присутніми приховані комісії.

Страхування активно нав’язується банками, але воно не обов’язкове. Зате без довідок і поручителів обов’язково потрібно безліч документів, особливо про місце роботи і про рівень доходів.

З ПОРУЧИТЕЛЯМИ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ

Забезпечення істотно знижує процентну ставку – в середньому на 5-10%. Розгляд відбувається значно швидше – зазвичай банки справляються з цим за тиждень, умови зазвичай фіксовані, підтвердження доходу обов’язкове.

ЕКСПРЕС-КРЕДИТ

Експрес-кредит являє собою унікальний продукт. Відсоткова ставка непередбачувана і залежить виключно від інших умов пропозиції, може коливатися від 15% до 60% річних.

Сума і термін зазвичай невеликі, зате відсутні комісії і дохід непотрібно підтверджувати. Головний мінус – величезні штрафи за прострочення платежів.

ЯК ОФОРМИТИ

Щоб оформити кредит на невідкладні потреби, потрібно запастися необхідним пакетом документів і написати заяву – через інтернет або особисто, в офісі банку.

Після цього потрібно дочекатися рішення банку про схвалення заявки. На цьому етапі відбувається уточнення необхідної суми і всіх додаткових умов.

Якщо потрібне забезпечення кредиту заставним майном, може знадобитися оцінка майна експертом.

Тепер можна отримати позикові кошти – на рахунок або готівкою, в касі банку. Деякі кредитні організації також пропонують в якості додаткової послуги доставку кур’єром.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Сам кредит в цілому універсальний, але банки все ж мають безліч можливостей додати нюанси в договір. Варто докладніше дізнатися про систему платежів і додаткові побори, які, до речі, можуть початися ще на стадії заповнення бланка заявки.

ТРУДНОЩІ З ПОГАШЕННЯМ

Зараз у більшості клієнтів є можливість вибирати між диференційованими платежами і аннуїтетнимі платежами.

Ануїтетні платежі передбачають спочатку погашення відсотків, а потім вже самої суми кредиту. Таким чином, відсотки можуть бути погашені в перші півроку, а потім клієнт платить тільки сам кредит.

Диференційовані платежі передбачають рівномірне погашення «тіла кредиту» і поступове зниження суми виплати за відсотками. В цілому друга система менш проблемна для клієнта, а перша більш вигідна для банку.

КОМІСІЇ, ПРИХОВАНІ ПЛАТЕЖІ І СТРАХОВКИ

Незважаючи на регулярні запевнення в прозорості і відсутності прихованих платежів, слід дуже уважно читати умови кредитування. Заявка може виявитися офертою, за яку слід заплатити.

Саме заповнення заявки і розгляд кандидатури клієнта теж може бути платним. Може виявитися платною і відмова брати кредит після схвалення клієнтові споживчого кредиту.

ДЕ ВЗЯТИ

Споживчий кредит на невідкладні потреби можна отримати буквально всюди. 

Споживчий кредит на невідкладні потреби – один з найкращих і вигідних. Немає звіту перед банком, а розмір ставки прямо залежить від документів і бажання клієнта надавати забезпечення. Така пропозиція є у кожного банку, що робить вибір істотно ширше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?