Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЯК ВЗЯТИ СПОЖИВЧИЙ КРЕДИТ БЕЗ ПОРУЧИТЕЛІВ

Споживчі кредити на даний момент є найбільш затребуваним видом договорів з банком.

Можливість витрачати позикові кошти на свій розсуд, не пред’являти занадто багато документів і не влаштовувати суєту із забезпеченням привертає навіть тих, кому, по суті, слід було б взяти автокредит або цільової на розвиток бізнесу. Але що в споживчих кредитах без поручительства такого хорошого?

Цільовий кредит вимагає від боржника звіту по його витраті, іпотека передбачає залишення в заставу майна. При отриманні більш-менш серйозної суми необхідно збирати пакет документів про все на світі, шукати автомобіль або нерухомість під заставу, умовляти друзів і рідних стати поручителями.

Незважаючи на те, що все це покращує умови і робить банки більш поступливими, для клієнта все це психологічно некомфортно. Та й стільки незрозумілих слів … Навіщо все це, якщо можна взяти споживчий кредит без поручителів?

ЩО ТАКЕ ПОРУЧИТЕЛЬСТВО

А хто такі ці поручителі? У народному розумінні чомусь вважається, що це завдання – засвідчити платоспроможність клієнта своїм підписом і «допомогти» оформити кредит. На ділі все трохи складніше, причому саме для поручителя.

Само по собі поручительство – це ще один договір, що полягає між банком, клієнтом і його поручителем.

Згідно з цією угодою, можливі два сценарії розвитку подій, якщо боржник не може або не хоче виплачувати кредит:

  • Настання солідарної відповідальності – коли банк вимагає погашення залишку коштів і з боржника, і з поручителя одночасно.
  • Наступ субсидіарної відповідальності – коли банк вимагає погашення залишку коштів спочатку з боржника в судовому порядку, а потім вже з поручителя.

За фактом, погашати чужий кредит доведеться саме поручителю. Крім того, все це негативно позначається на кредитній історії обох.

Якщо неповернення кредиту відзначається на діловій репутації боржника, точно такій ж запис з’являється і в звіті по кредитній історії у поручителя.

Найголовніший підступ полягає в тому, що для банків обидва особи – співпозичальникі, і не можуть отримати додаткові позикові кошти до припинення дії цього договору. Природно, що все це відлякує навіть найближчих людей від подібного статусу.

ВИДИ

Тому споживчі кредити зараз так популярні. Є кілька їх підвидів, у кожного з яких є особливості, що зачіпають як умови видачі, так і вимоги до кредитуються особам.

ПІД ЗАСТАВУ

Якщо банку надати заставу, то не потрібно залучати когось поручитися, замість цього в якості забезпечення виступає заставне майно: будинок, дача, земельна ділянка, квартира, автомобіль і так далі.

В іншому – процентна ставка досить низька, а умови вигідніше, ніж зовсім без забезпечення зобов’язань.

З ПІДТВЕРДЖЕННЯМ ДОХОДУ

Вид споживчого кредиту, що найбільш часто зустрічається. Банку потрібно як мінімум бути впевненим в платоспроможності клієнта, а для цього боржник повинен бути працевлаштований і отримувати регулярно таку суму, третьої частини якої б вистачало на щомісячні платежі.

Якщо платіж вимагає більше половини зарплати, то клієнт не може дозволити собі кредитуватися.

БЕЗ ДОВІДОК І ЗАСТАВИ

Найбільш зручний для клієнта, але дорогий кредит.

Оскільки банк не має ніякого забезпечення зобов’язань позичальника, він піднімає відсоткову ставку і зменшує термін погашення.

Кредитний ліміт також може бути зменшений, щоб бути впевненим, що борг або буде повернутий швидко, або не повернуто зовсім, але тоді в справу вже вступлять колектори.

Банки в Україні надають величезний вибір споживчих кредитів без поручителів. Вибрати найвигідніший досить складно.

Слід відштовхуватися від власних можливостей щодо зниження відсоткової ставки, збільшення терміну і ліміту: чи є майно, яке можна закласти, чи достатньо доходів.

Крім того, якщо потенційний боржник уже давно є постійним клієнтом будь-якого банку, варто не шукати інші пропозиції, а попросити про особливі умови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?