Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як взяти кредит з поганою кредитною історією

Якщо погана кредитна історія вже стала реальністю, але необхідність запозичення грошей зберігається, то отримання нових кредитів у банків стає непростим, а в деяких випадках і творчим завданням. Розглянемо деякі способи отримання банківського кредиту позичальниками з поганою кредитною історією.

Перш за все, необхідно враховувати, що через бюро кредитних історій (БКІ) відомості про ваші попередні кредити і деталі їх погашення стають доступні для будь-якого банку, до якого ви звернетеся за отриманням нового кредиту. Тому не слід розраховувати на те, що, зіпсувавши свої відносини з одним банком і звернувшись за наданням кредиту до іншого, ви зможете почати все з чистого аркуша. Шлейф проблем, пов’язаних з поганою кредитною історією, може тягнутися за вами досить довго, так як ваші дані в БКІ повинні зберігатися протягом 15 років. Можливо навіть, вам буде потрібно професійна допомога в отриманні кредиту з поганою кредитною історією від кредитного брокера .

Однак у зв’язку з тим, що БКІ є комерційними організаціями, то їх відносини з банками будуються на платній основі. Тому позичальникові можна спробувати знайти такі банки, які змушені економити навіть на необхідному для того, щоб утриматися на плаву в конкурентному банківському світі. І звідси випливає найпростіша тактика позичальника з поганою кредитною історією, яка будується на принципі «стукайся у всі двері, якась відкриється».

Інтернет дозволить вам, по-перше, окреслити коло дрібних банківських установ, в числі яких з найбільшою ймовірністю і знайдуться проблемні банки, а, по-друге, просто розсилати свої заявки на кредит в різні банки, не витрачаючи часу на їх відвідування. Однак треба мати на увазі, що кредити в таких банках видаються на порівняно невеликі суми і під високі відсотки.

Перейдемо тепер від такої тактики до більш тонких технологій роботи з конкретним банком. Ми не будемо демонізувати образ банку, оскільки він є всього лише комерційним посередником між вкладниками (пасиви) і позичальниками (активи), які прагнуть отримати з такого посередництва максимальну вигоду для себе коханого. Тому позичити вам гроші своїх вкладників є для банку найважливішою з задач і заради цього банк готовий закрити очі на багато з ваших попередніх фінансових гріхів. А оскільки ми з вами в даний момент прагнемо взяти участь у формуванні активів банку, то давайте активно над цим працювати.

Розглянемо докладно кілька стратегій позичальників, охочих отримати новий кредит з поганою кредитною історією, в залежності від ступеня негативності останньої.

Порушення з погашення попередніх кредитів були незначними

Якщо суми і терміни прострочень незначні, то переважніше всього спочатку звернутися в той банк, відносини з яким і зіпсували вашу кредитну історію. Хороші шанси отримати новий кредит є у позичальника, який неодноразово користувався послугами цього банку, а проблеми з погашенням виникли тільки на останньому кредиті. Після бесіди з кредитним менеджером, в ході якої добре б продемонструвати якісь додаткові документи про вашу платоспроможність, вам цілком можуть надати кредит на звичайних умовах.

Однак якщо ваш банк все ж різко підвищив ставку кредитування, то, не відмовляючись відразу від його послуг, спробуйте звернутися до конкуруючих організаціям. Можливо, що вони будуть більш зацікавлені у вашому кредитуванні і відповідно запропонують вам більш вигідні умови по кредиту. Зрештою – це всього лише бізнес і нічого особистого.

За попередніми кредитами неодноразово допускалися тривалі прострочення платежів

Перед візитом в банк позичальникові доведеться зібрати докази того, що в даний момент він цілком платоспроможний, тобто має постійне джерело доходів, який дозволяє вносити щомісячні платежі по прошеному кредитом.

На підтвердження того, що позичальник переглянув в кращу сторону відношення до обслуговування своїх зобов’язань, згодяться виписки про своєчасну оплату різних рахунків за останні два-три роки. У справу підуть будь-які рахунки, за якими позичальник виробляв регулярні платежі: комунальні, послуги зв’язку та інші.

Дуже добре, якщо є можливість надати переконливі аргументи того, що прострочені платежі за кредитами виникли в свій час внаслідок причин, які не залежать від позичальника, наприклад, хвороба, затримка зарплати або втрата робочого місця внаслідок скорочення. Особливо буде вітатися той факт, що позичальник швидко знайшов нову роботу і погасив борг.

Відмінним аргументом на вашу користь стане строковий вклад в цьому ж банку, відкритий більше року тому.

Безперечним плюсом для вас буде те обставина, що банк, в якому ви хочете отримати кредит, є учасником вашого зарплатного проекту. У відношенні таких клієнтів банк може контролювати надходження їх доходів, що різко знижує ризики затримок щомісячних платежів.

Після аналізу всіх отриманих даних такого позичальника, який має негативну кредитну історію в минулому, банк може задовольнити прохання про виділення позики.

Кредитна історія настільки погана, що нових кредитів не видають

Зніміть головна перешкода для отримання нових позик і поліпшення своєї кредитної історії, для чого доведеться домовитися з банком-кредитором і виплатити йому ваш борг. Після погашення заборгованості банк передасть відомості про це в БКІ, і ви можете приступити до поліпшення своєї кредитної історії, крок за кроком.

Якщо ви плануєте велику покупку в майбутньому, років через два, то знайдіть банк з числа дрібних, який пропонує експрес-кредити без застави та широку лінійку кредитних продуктів, включаючи той, який дозволить вам здійснити плановану покупку. Наявність беззаставних експрес-кредитів свідчить, що банк вміє працювати з кредитами з підвищеними ризиками зворотності.

Відкрийте в цьому банку поповнюваний терміновий внесок без можливості часткового зняття, який буде минати до моменту вашої планованої покупки. Через деякий час звернетеся в цей же банк за кредитною карткою з лімітом, який не перевищує розміру вашого депозиту. Підставою для такого прохання може бути те, що ви не хочете закривати ваш депозит, але для дрібних витрат вам необхідні гроші. З великою часткою ймовірності така карта буде вам видана. Регулярно беріть невеликі кредити по цій карті і педантично їх обслуговуйте. Якщо ж карту не видають – закривайте внесок і приступайте до пошуку нового банку.

Переведіть ваш особистий грошовий потік на банк і оплачуйте через нього свої обов’язкові платежі: комунальні, за зв’язок та інші. Залишаються грошима регулярно поповнюйте строковий вклад.

До моменту закінчення терміну депозиту у вас буде накопичена не лише деяка сума грошей, але і, що більш важливо, вельми тривалий і, будемо сподіватися – бездоганне, продовження вашої кредитної історії.

ipoteka_v_bankeБанки роблять висновок про можливість кредитування на основі сумлінності та платоспроможності позичальника. Зазвичай, банки визначають сумлінність позичальника на підставі двох останніх років його кредитної історії. Основним критерієм платоспроможності є співвідношення поточних доходів позичальника та щомісячних платежів по прошеному кредитом. Два цих компонента позитивного рішення у вас уже будуть, а якщо додати сюди заставу на майно, що купується, то цілком можна сподіватися на виділення кредиту.

Банки, що видають клієнтам кредити з поганою кредитною історією

У тому випадку, якщо ви не маєте часу для поетапного виправлення вашої кредитної історії, шукайте банки, які спеціалізуються на видачі позик клієнтам з поганою кредитною історією. Раз є на ринку попит на якусь послугу, обов’язково знайдеться той, хто буде робити на цьому свій бізнес. Отримати в такому банку іпотечний кредит або автокредит навряд чи можливо, але цілком реально взяти позику на невідкладні потреби в межах 100 тисяч рублів.

Оскільки такі банки компенсують свої ризики за рахунок підвищення процентних ставок за кредитами та / або різноманітних комісій, то треба розуміти, що умови вашої позики будуть важкими.

Але навіть у такому банку з вас можуть зажадати цілий набір різноманітних документів, що не суперечить вашим інтересам, так як може бути підставою для деякого пом’якшення умов кредитування.

Кредитування з заставою

Для більшості банків найбільш переконливим аргументом при вирішенні питання про виділення кредиту буде надання ліквідної застави, вартість якого з дисконтом перевищує розмір необхідного кредиту. У цьому випадку багато банків взагалі не стануть звертати серйозної уваги на кредитну історію позичальника.

Якщо позичальникові з негативною кредитною історією вдалося отримати кредит, то йому необхідно докласти максимум зусиль, щоб в подальшому не порушувати термінів поточних виплат. Після погашення останнього кредиту без претензій з боку банку-кредитора буде значно поліпшена кредитна історія позичальника, що стане тепер уже його конкурентною перевагою і дозволить в майбутньому отримувати кредитування на порівняно більш легких умовах.

Допомога в отриманні кредиту з поганою кредитною історією

Якщо ж все описане вище було випробувано, а замість кредиту ви отримали відмову, не варто зневірятися. По-перше, можна звернутися до професійного кредитному брокеру за допомогою в отриманні кредиту. По-друге, є ще можливість – мікропозик і мікрокредити . При цьому погана кредитна історія компенсується підвищеною ставкою.

One Response to Як взяти кредит з поганою кредитною історією

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?