Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як взяти кредит з поганою кредитною історією?

Кредитна історія – це досьє, яке оформлюється на позичальника з моменту отримання першого кредиту. У ній відбиваються всі особливості виплати отриманих кредитів: прострочення, зроблені реструктуризації, дострокове погашення, внесення більших або менших сум. На інформацію спеціальних організацій (бюро кредитних історій) банки спираються при прийнятті рішення про кредитування того чи іншого позичальника.

Зіпсувати свою репутацію можна навіть на порожньому місці. Історія знає чимало випадків, коли платоспроможні і взагалі-то відповідальні клієнти банків отримували прострочення, пропускали оплату обслуговування банківської карти, випадково «залазили» в овердрафт. Від помилок банку також ніхто не застрахований. А скільки людей виявились в безвихідній ситуації без роботи, без грошей або перед лицем серйозних проблем, які повністю нівелювали можливість виконувати взяті на себе зобов’язання? Ситуації у всіх різні, результат один – кредитна історія зіпсована, інформація в БКІ, а гроші потрібні терміново. Що робити?

clip_image001Для початку домовимось, що погана кредитна історія – це не вирок. При бажанні, її завжди можна виправити. Яким чином ? Отримавши і сумлінно виплативши новий кредит. Залишається небагато – отримати кредит з поганою кредитною історією. Варіантів кілька.

Мікрофінансування

Варіант підходить тим, кому гроші потрібні дійсно терміново, а виплата реально високих відсотків (до 1% в день) і виправлення кредитної історії стоять далеко не на першому місці. Мікрофінансові компанії кредитують невеликими сумами на короткі терміни і, як правило, не вимагають жодних документів, крім паспорта. Вони також рідко запитують інформацію в БКІ. Шанс отримати позику дуже високий. Чим менше термін кредитування, тим менше буде відсоток (тут відсотки нараховуються щоденно). Слід пам’ятати, що виправити кредитну історію таким способом не вийде: інформація про те, що ви зайняли і сумлінно повернули гроші, в БКІ не потрапить.

Посередники

Так звані білі брокери працюють на фінансовому просторі цілком офіційно. Вони надають консультаційні послуги, як правило, мають певні домовленості з банками, що дозволяють отримувати невеликі «поблажки». Брокерові доведеться заплатити невеликий відсоток від суми отриманої позики (від 3 до 5%).

Важливо пам’ятати: нормальний брокер не вимагає авансу і винагороду отримує лише за результатами роботи.

Якщо кредит отриманий і вчасно виплачено, кредитна історія отримує другий шанс.

clip_image002

Ломбарди

Уникнути перевірки кредитної історії можна і звернувшись в ломбард. Ломбардні кредити видаються під заставу коштовностей, побутової техніки, антикваріату, інших цінних речей. Як правило, суми невеликі, але отримати їх може практично кожен. У разі виникнення проблем з поверненням позики ломбард просто виставляє заставу на продаж і компенсує власні витрати за рахунок його реалізації. Оцінку майна проводять фахівці ломбарду, а сума рідко перевищує половину вартості застави.

Магазини

Виправити кредитну історію і отримати доступ до солідних позик можна, оформивши кілька дрібних кредитів у магазинах. Наприклад, на побутову техніку. Такі позики надаються банками на не надто вигідних умовах, зате і для їх оформлення потрібен мінімум документів. Кілька взятих і вчасно погашених дрібних кредитів дозволять виправити кредитну історію і відкрити доступ до більш солідних сум.

Банки

Більшість з нас все-таки відправляються по банках.

По-перше, банківські відсотки за кредитами складно порівнювати з відсотками по мікропозиках або ломбардних кредитах. Вони в рази нижче.

По-друге, банківський кредит – це хороший шанс виправити кредитну історію.

По-третє, це, як правило, тривалі терміни і зручні способи погашення. Тут теж є свої хитрощі і тонкощі.

  1. З поганою кредитною історією краще відправитись в банк, який тільки виходить на ринок, ще не наростив обороти і зацікавлений в кожному клієнті. Такі банки видають невеликі кредити навіть тим, у кого погана кредитна історія. Великі кредитні організації мають багатофакторну шкалу оцінки потенційних позичальників, тому ймовірність відмови в них дуже і дуже висока. У той час як дрібні раді кожному клієнту.
  2. Слід пошукати пропозиції, де кредит схвалюють по двох документах. Це так звані експрес-позики. Рішення по них приймається в лічені години, тому банк навряд чи буде досконально перевіряти кредитну історію. Правда, умови кредитування, в даному випадку, залишають бажати кращого. Процентні ставки дуже і дуже високі, можуть досягати 80-100% на рік. Але це краще, ніж нічого.
  3. Те ж саме можна сказати про кредити із забезпеченням. Банки охочіше кредитують під заставу майна, адже в разі виникнення проблем воно переходить у власність банку і може бути продано. Забезпечити повернення коштів можна також за допомогою залучення поручителів.
  4. Ще один цілком доступний варіант отримання банківського кредиту – оформлення кредитної картки. Невеликий кредитний ліміт, який буде використовуватись (обов’язково) та вчасно повертатись, дозволить з часом збільшити кредит до гарної суми. Зараз кредитні картки часто оформляють до зарплатних. Чому б не поцікавитись у роботодавця такою можливістю?

Стратегія і тактика отримання банківського кредиту за наявності поганою кредитною історії

І все ж самий цивілізований шлях, який обирає більшість – це візит в банк. Бажано робити це особисто. Звичайно, можна подати онлайн заявку на кредит, але в цьому випадку банк у своєму рішенні буде спиратись тільки на документи, у тому числі з БКІ. При особистому візиті ймовірність домогтись бажаного набагато вище. Але до походу за кредитом варто добре підготуватися.

По-перше, слід підготувати адекватний коментар до своєї кредитної історії. В якості його можна надати лікарняний лист (якщо причина – хвороба), трудову книжку (у разі звільнення і втрати джерела доходу), квитки (якщо ви не могли оплачувати кредит через відсутність в країні) і так далі.

По-друге, слід ретельно підготувати всі необхідні документи. Вони повинні бути в ідеальному стані. Особливо пильно співробітники банків вивчають документи з місця роботи. Незайвим буде попередити начальство про можливі дзвінках служби безпеки банку. Докази вашої платоспроможності – це рівно половина справи.

По-третє, варто привести себе в порядок. Погодьтесь, дама в пальто і з акуратною зачіскою викликає куди більшу довіру, ніж розпатлана бабуся в драних джинсах і яскравому пуховику. Звичайно, рідкісний кредитний консультант приймає рішення про видачу кредиту, спираючись виключно на зовнішній вигляд клієнта. Але все ж це додатковий плюс на вашу користь.

По-четверте, не потрібно вередувати. У даному випадку варто діяти за принципом «дають – бери». Перший кредит можна взяти на не надто вигідних умовах (банк все одно перестрахується і, швидше за все, встановить максимальну процентну ставку), але це буде крок вперед, далі стане простіше. Головне – не допустити прострочень і по новому кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?