Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як взяти кредит в магазині і не прогадати

Як часто у вас в житті трапляється ситуація, коли ви бачите в магазині річ, яка потрібна прямо "тут і зараз», а грошей на покупку немає, або недостатньо? У цьому випадку у всіх великих магазинах вам «на допомогу» приходять банки, кредитні менеджери яких раді допомогти вам оформити кредит на вподобану річ. Про експрес-кредитування в магазинах і розповімо в цій статті.

Як працює схема кредитування в точках продажів

Ви прийшли, наприклад, в магазин побутової техніки та намірилися щось купити в кредит. Ви прямуєте до стійки кредитування, за якою зазвичай представлено одночасно кілька банків, і висловлюєте бажання оформити покупку в кредит. Як правило, вам дуже раді і зовні ввічливо, але наполегливо представники банків починають умовляти вас оформити кредит саме у них. Така у них робота: з оформлених кредитів вони отримують премію, та до того ж, у кожного є особистий план.

Для оформлення експрес-кредиту, як правило, потрібен тільки паспорт. У рідкісних випадках (зазвичай при великих сумах) можуть попросити надати другий документ (наприклад, водійське посвідчення, свого роду захист банків від можливого шахрайства).

clip_image001
Відзначимо відразу, що оскільки оформлення кредиту в магазині вимагає мінімального пакету документів, а швидкість ухвалення рішення «тут і зараз», то процентна ставка за такими кредитами відчутно більше, ніж за звичайними кредитами. Оскільки у банків мінімум інформації про майбутнє клієнта, та до того ж, часу на детальну перевірку мало, а заявок одночасно з усіх магазинів надходить досить багато. Ризики майбутніх проблемних кредитів закладаються в процентну ставку.

Як вибрати кращий варіант

Не поспішайте оформляти відразу анкету-заявку на кредит в конкретному банку. Попередньо попросіть у кожного менеджера розрахувати вам графік платежів і зробити розрахунок повної вартості кредиту (яку, нагадаємо, кожен банк зобов’язаний надати майбутньому позичальникові до підписання кредитного договору). Ну, а потім, порівняйте їх між собою за своїми критеріями: загальна сума переплати, ефективна ставка, розмір щомісячного платежу, бонуси і подарунки, які банки запропонують "попутно".

Ні в якому разі не оформляйте кредитні заявки відразу у всіх банків! На рівні перевірки в бюро кредитних історій може виявитися, що ви одночасно подали заявку відразу в кілька банків, а більшість служб безпеки не схвалює такі речі, швидше за все, відразу відмовлять у видачі кредиту.

Природно, вас будуть умовляти оформити кредит у магазині. Якщо товар є в наявності і час дозволяє "потягнути" не полінуйтеся сходити в який-небудь банк (та навіть в ті ж самі) і розгляньте варіант оформлення простого споживчого кредиту готівкою (як варіант, подайте онлайн заявку з сайту банку).

Так, можливо, доведеться принести пакет документів побільше, термін розгляду заявки та прийняття рішення буде довше. Але ставка і умови кредитування можуть виявитися значно вигіднішими.

Давайте порівняємо

Припустимо, що вас влаштовують варіанти кредитування. У цьому випадку, ви вносите в касу розмір початкового внеску (вкрай рідко у банків є програми "0% початковий внесок») в якості підтвердження своєї платоспроможності і підписуєте кредитний договір. З оформленим договором йдете на отримання товару. Банк сам переведе гроші на рахунок магазину. У такому випадку дуже зручно гасити кредит: необов’язково ходити в банк, внести черговий платіж можна відразу до каси магазину.

Якщо ж ви оформите кредит готівкою і отримаєте гроші в офісі банку, то вам доведеться ще раз сходити в магазин і оплатити покупку готівкою. З точки зору якості товару, що купується і майбутнього сервісного обслуговування, ніякої різниці для вас, як для покупця, немає.

До слова кажучи, про варіанти кредитування, часто вигідніше оформити кредитну карту. Процентна ставка по ній, швидше за все, буде середньоринковою. При розрахунках нею ніякі додаткові комісії не беруться. Є безпроцентний період . Після того, як ви частково погасите заборгованість, ви зможете знову скористатися кредитним лімітом і прикупити ще що-небудь "непотрібне".

"Кредит під 0%»

Іноді магазини і банки проводять акції під кодовою назвою "кредит під 0%». Найчастіше це дійсно вигідні пропозиції, але завжди варто придивитися до умов уважніше.

Наприклад, при покупці товару за готівковий розрахунок може надаватися відчутна знижка – відсотків 40%. При покупці в кредит – знижка не надається. Або ціна на товар може бути в принципі завищена, в порівнянні з аналогічними пропозиціями інших брендів або в інших магазинах.

Завершуючи

Не можна однозначно стверджувати, що більш вигідно для конкретного позичальника, оформити експрес-кредит відразу на місці в магазині або оформити споживчий кредит готівкою або кредитну карту в офісі банку. Треба порівнювати пропозиції, які банк зробить конкретному позичальнику.

Якщо у вас погана кредитна історія чи низький офіційний дохід, можливо, в магазині у вас буде просто більше шансів отримати кредит. З іншого боку, якщо у вас стабільний дохід вище середнього і є депозит або зарплатна картка в певному банку, там вам оформлять кредит на більш вигідних умовах, ніж ви зможете взяти в магазині.

Найголовніше, в будь-якій ситуації вивчити всі документи, які будете підписувати.

Практика показує, що кредитні менеджери в магазинах в порівнянні з менеджерами в банках набагато частіше «підсовують» клієнту невигідні кредитні договори, наприклад, пообіцяють один відсоток, а розрахунок щомісячних платежів проведуть виходячи з іншої ставки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?