Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як взяти кредит студентам

Дуже багато людей знають, що таке студентське життя. Це і незручні житлові умови, і погане харчування і, звичайно ж, вічний брак грошей. Крім того слід пам’ятати що у студента життя дуже насичена – навчання, сесії, пошуки підробітків, розваги. Звичайно, батьківська допомога полегшує студентське існування.

Однак що робити молодій людині, якій нікому допомагати, адже навіть маючи роботу молодому організму дуже важко постійно витримувати величезні навантаження, як моральні таки і фізичні. Тим більше слід пам’ятати, що останнім часом студентам доводиться ще й платити за своє навчання.

Тому що ж робити молодій людині, якщо йому терміново знадобилися гроші для придбання, дорогої техніки, наприклад персонального комп’ютера або ноутбука? З таких ситуацій останнім часом є кілька виходів: по-перше, можна в магазині оформити товар у розстрочку, по-друге, можна взяти простий споживчий кредит. Однак більшість банків відносять студентів до категорії великого фінансового ризику, адже робота у них найчастіше тимчасова, а загальні доходи низькі.

article427Крім того банки можуть не дати кредит студентам пославшись на відсутність у них кредитної історії. В результаті якщо фінансові установи та погоджуються видати кредит молодим людям, то виключно на невигідних умовах для позичальника. Так швидше за все позика буде мати великі відсотки і маленький термін, такі умови банки встановлюють для того щоб убезпечити себе від можливих фінансових ризиків. Як показує життя, сьогодні банківська система кредитування не бажає повертатися обличчям до студентства.

Отже, загальними вимогами для всіх без винятку банків при наданні кредиту студентам на оплату навчання звучать таким чином: наявність базового пакету документів: паспорт, заяву, ІІН, договір з навчальним закладом. Крім того межа покриття позикою вартості навчання як правило не перевищує 90%.

За банківським правилам позичальником може бути тільки громадянин. Гроші на навчання не видаються «на руки». Банк переводить їх на спеціально відкритий банківський рахунок, з якого банк самостійно буде їх перераховувати навчальному закладу позичальника.

Більшість банків видають кредит студентам тільки по досягненню ними 18-річного віку, але можна все, ж знайти кредитора який видасть позику підліткові 16-и років. Але за правилами учневі, яка не досягла 18 років необхідна згода її батьків або опікунів, вони виступлять у ролі созаемщиков або поручителів. Якщо за студентську парту вирішив сісти зовсім немолода людина, то йому банк видасть позику, якщо йому ще не виповнилося 60 років, причому погасити він її повинен буде не пізніше 75 років.

Однак не слід погоджуватися на першу ж пропозицію з кредитування студентів, спершу необхідно уважно вивчити всі умови прописані в договорі. Адже нерідко термін кредитування для учнів ВУЗІВ складає всього 6-12 місяців, а процентні ставки складають 10% річних. Але такі жорсткі умови мають не всі банки, так студенту цілком реально оформити позику на термін від 11 до 16 років, але при довгостроковому кредитуванні часто процентні ставки трохи вище, і коливаються вони, як правило, від 11 до 20% річних.

Сьогодні  кредит студентам видають лише в гривні, крім того практично всі фінансові установи погоджуються на дострокове погашення боргу, без нарахування комісій або штрафів.

Так само підписуючи договір, слід обумовити наявність інших внесків і комісій, або наприклад обов’язкового страхування. Виходячи з вищесказаного, можна з упевненістю сказати, що сьогодні цілком реально студенту вибрати для себе найбільш оптимальну програму кредитування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?