Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЯК ВЗЯТИ КРЕДИТ НА ВІДКРИТТЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ З НУЛЯ

У жорстких умовах сучасного ринку підприємцю важко знайти капітал на розвиток бізнесу. В основному представникам цієї сфери економіки доводиться самостійно знаходити фінансові кошти, оскільки банки неохоче йдуть на укладання договорів з бізнесменами-початківцями.

Причина цього явища – високі ризики, які супроводжують такий вид кредитування. Навіть якщо банк готовий надати підтримку малому бізнесу, компенсація ризиків супроводжується особливими умовами забезпечення, що пред’являються позичальнику.

ВИМОГИ БАНКУ

Розглядаючи заявку на отримання кредиту від представника малого бізнесу, банк ретельно аналізує платоспроможність і фінансову стійкість бізнесу.

Зазвичай кредитна організація пред’являє до позичальника наступні вимоги:

  • термін ведення бізнесу від 6 місяців;
  • документальне підтвердження стабільного доходу.

Це головні параметри, що забезпечують стабілізацію ймовірності неповернення коштів дебітором.

Однак задоволення вимог банку в разі, якщо позичальник бажає взяти кредит на відкриття малого бізнесу, стає неможливим: відсутній мінімальний період здійснення діяльності, немає постійного доходу.

Проте, існує ряд пропозицій від банків, які спрямовані на фінансування новостворених підприємств.

Такі кредитні продукти мають свої особливості, і позичальникові слід їх враховувати:

  • складання бізнес-плану, який передається на розгляд співробітникам банку;
  • визначення обов’язкового мінімального розміру власних коштів, вкладених в бізнес;
  • введення системи квартальних або річних звітів про роботу підприємства;
  • підвищена процентна ставка;
  • обмеження терміну і суми кредиту;
  • заставне забезпечення;
  • надання інформації про повну вартість основних і оборотних коштів, якщо такі є;
  • порука фізичних і юридичних осіб.

ДОДАТКОВІ ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА РІШЕННЯ

Крім зазначених вимог, співробітники кредитної організації можуть зобов’язати підприємця укласти договір про відкриття розрахункового рахунку.

Ця послуга оплачується відповідно до тарифів організації, і банк отримує безсумнівну вигоду у вигляді:

додаткового доходу, пов’язаного з наданням послуги ведення рахунку;

контролю руху фінансових потоків молодого підприємства.

Така умова може істотно знизити ризик, пов’язаний з невиплатою кредиту. Як доповнення ця вимога може бути заявлено в разі, якщо підприємець робить заявку на отримання великої суми. У будь-якому випадку, підписання відповідного договору значно полегшує процес отримання позикового капіталу.

Інший фактор, який має значний вплив на прийняття рішення банком – аналіз кредитної історії приватного підприємця або керівника організації.

Дані, отримані банком в бюро КІ, можуть як прискорити процедуру розгляду заявки, так і припинити її в разі негативного змісту особистого фінансового досьє клієнта.

Тому, перш ніж звертатися в банк підприємцю слід ознайомитися з інформацією, що утворює кредитну історію. 

ЗАСТАВНЕ МАЙНО

Наявність у представника малого бізнесу майна, яке може бути передано в заставу банку, значно спрощує процес отримання кредиту.

Це може бути приміщення, транспортний засіб і будь-яке інше майно, яке можна вважати ліквідним, тобто існує можливість продати його для погашення суми позики.

Заставне забезпечення кредиту здатне мінімізувати інші вимоги, що пред’являються до позичальника. Однак присутній і ряд недоліків:

Документи, що підтверджують право власності на предмет застави, передаються в банк після отримання позикових коштів. Протягом усього строку дії кредитного договору власник не має права розпоряджатися цим майном.

У разі невиплати кредиту право власності на заставне майно передається кредитної організації, котра оформила заставу. При цьому воно може бути продано з метою погашення дебіторської заборгованості за вартістю, значно нижчою за ринкову.

Молодий підприємець повинен розуміти, що існує ризик втратити капітал, наявний у вигляді вже придбаних основних засобів. Тому необхідно дуже ретельно проаналізувати рух майбутніх фінансових потоків, щоб бути впевненим у можливості погашення позики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?