Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як взяти кредит на покупку будинку?

Кредит на купівлю будинку не є пріоритетною послугою в банківському секторі. Але на сьогоднішній день цей напрям кредитування все більше набуває затребуваність і популярність серед фізичних осіб.

Особливо це помітно у великих містах, де з’являється все більше бажаючих відпочити від шуму і суєти серед природи.

Багато банків починають вносити корективи в свою лінійку кредитних продуктів, яка дозволятиме приватним особам купувати житлові будинки як в межах міста, так і за межами.

За допомогою кредиту на покупку будинку багато людей вирішують проблеми з житлом у зв’язку з народженням дітей, коли свіже повітря і близькість з природою набувають великого значення.

Багато хто хоче придбати приватні будинки для літніх батьків, які бажають проводити час на пенсії без суєти великого міста. Великі банки вже передбачили у своїх іпотечних програмах цей об’єкт купівлі житла.

Способи оформлення

Іпотечний кредит на купівлю будинку оформляється позичальником особисто в будь-якому з підрозділів обраного банку, але пакет документів на кредит можна вислати кредитного менеджера по електронній пошті.

Перед подачею заявки на кредит позичальникові необхідно вивчити основні вимоги, пропоновані кредитною організацією, і зібрати всі необхідні документи для оформлення.

Після отримання позитивного рішення позичальникові необхідно визначитися з об’єктом покупки, як правило, протягом 3-х місяців.

Далі необхідно принести в банк відповідні документи з обраної нерухомості.

Після переведення позикових коштів продавцю будинку реєструється договір-купівлі продажу.

Покупець стає повноцінним власником нерухомості, яка є забезпеченням по іпотеці.

Після виконання позичальником своїх зобов’язань за кредитним договором обтяження банку знімається.

Вимоги банків

До потенційних позичальникам банки пред’являють стандартні перелік вимог. Їм може стати будь-яка фізична особа не молодше 21 року, яка є громадянином України.

Граничний вік позичальника залежить від умов конкретного банку і може бути не більше 65 років при видачі іпотеки за двома документами або 75 років при підтвердженні своєї зайнятості.

Громадяни, які працюють за наймом, повинні мати стаж на останньому місці роботи не менше 6 місяців. Погана кредитна історія і наявність судимості зводять до мінімуму шанси на схвалення кредитної заявки.

Придбаний будинок обов’язково повинен мати бетонний, цегляний або кам’яний фундамент і не перебувати під обтяженням третіх осіб.

Документи

До обов’язкових документів для оформлення кредиту на покупку будинку відносяться:

  • паспорт і його копія;
  • другий документ на вибір при оформленні іпотеки без підтвердження доходів.

Залежно від обраної іпотечної програми можуть знадобитися свідоцтва про народження неповнолітніх дітей, свідоцтво про укладення шлюбу, шлюбний договір.

Для підтвердження трудової діяльності в конкретний банк необхідно надати копію трудової книжки, завірену роботодавцем, довідку про доходи.

Процентні ставки

Процентні ставки за кредитом на придбання житлового будинку не відрізняються від стандартних на купівлю квартири.

Базова ставка становить 18-28% річних. Її остаточна величина залежить від терміну кредитування, частки початкового внеску і згоди позичальника виконувати додаткові умови по іпотеці.

На яку суму розраховувати?

Позичальник може розраховувати на суму до 80% від вартості придбаного будинку.

Для отримання максимальної суми позикових коштів позичальнику необхідно мати високий постійний дохід і залучити до участі в угоді співнаймачів або поручителя.

Терміни

Кредит на купівлю будинку має тривалі терміни кредитування. Мінімальний період становить 1 рік, максимальний – 30 років.

Як погашати кредит?

Погашати іпотечний кредит можна як за ануїтетною схемою, так і за диференційованою.

Перша передбачає рівні платежі протягом усього терміну кредитування, друга – ділення основного боргу на рівні частки, до яких додаються нараховані відсотки.

Відсотки при диференційованою схемою погашення нараховуються строго на залишок.

Повертати кредит необхідно за графіком. Комісій за дострокове погашення немає.

Переваги та недоліки

До переваг іпотечних кредитів на покупку будинку можна віднести:

  • тривалі терміни кредитування до 30 років;
  • великі розміри позикових коштів;
  • низькі процентні ставки в порівнянні зі споживчими кредитами.

При всіх позитивних моментах цей вид кредитування для багатьох має і свої мінуси:

  • наявність початкового внеску;
  • високі вимоги до будинку та клієнта;
  • придбаний об’єкт автоматично стає забезпеченням по кредиту, якого позичальник може позбутися в разі неналежного виконання зобов’язань за іпотечним договором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?