Новини світу кредитування та банківських послуг.

ЯК ВЗЯТИ ІПОТЕКУ ПІД ЗАСТАВУ НАЯВНОГО ЖИТЛА

Багато банків надають іпотеку, і отримати її з кожним роком стає простіше. Для іпотеки під заставу житла, що купується доведеться залучати поручителів і збирати цілий пакет документів.

Спростити процедуру розгляду заявки і отримати вигідні умови можливо, якщо у власності вже є нерухомість. Тоді наявна квартира закладається банку, а на отримані кошти купується ще одна.

ЩО ЦЕ ТАКЕ

Іпотека під заставу наявного житла – це вид іпотечної позики, при якій закладається не житло, що купується, а те, що вже знаходиться у власності позичальника.

Ризики банку при такому кредиті знижуються. Тому програма має низькі процентні ставки, скорочений пакет документів і більше число схвалених заявок.

Часто для отримання позики потрібно всього лише два документи, що засвідчують особу, і документи на житло.

Процентна ставка може бути знижена, якщо клієнт є лояльним, що означає, що він і раніше співпрацював з цією організацією – брав і вчасно виплачував кредити, має вклад або розрахунковий рахунок, а також є зарплатних. Це вид клієнтів, яким заробітна плата приходить на картку того банку, де він планує оформити кредит.


ЦІЛЬОВА І НЕЦІЛЬОВА

Позики під заставу наявної житлової власності ділиться на цільові і нецільові.

При цьому цільова іпотека являє собою позику на конкретні цілі (купівлю нерухомості) і вимагає підтвердження цільового використання коштів, а нецільова на увазі отримання кредиту без підтвердження цільового використання.

Нецільовий різновид має більш короткі терміни і високі ставки. Але в будь-якому випадку, незалежно від виду іпотечної позики, заставна власність є засобом забезпечення зобов’язань позичальника.

Іншими словами, оформляючи відносини з банком, позичальник зобов’язується раз на місяць вносити щомісячний платіж в рахунок погашення позики.

Поки клієнт не сплатить заборгованість повністю, власником його квартири є кредитна установа. Якщо клієнт не платить, житло вилучається і реалізується, а виручені кошти йдуть на погашення іпотеки.

ВИМОГИ ДО ЖИТЛА

Нерухомість, що оформляється в заставу, повинна відповідати деяким вимогам. Перш за все, вимоги залежать від виду житла.

Уявімо далі основні об’єкти і їх коротку характеристику.

Будинок. Може бути виконаний з каменю, цегли або плит. Будинок повинен відповідати всім вимогам безпеки і пожаростойкості, і мати металеві, залізобетонні перекриття. Дерев’яні будинки в іпотеку не приймаються.

Квартира. Площа нерухомості різниться за кількістю кімнат, а вимоги до мінімальної у всіх банків різні. У іпотечного заставного житла обов’язково повинні бути свої санвузол і кухня. А вся електрика, трубопроводи, вентиляції та газові труби повинні бути справними.

Сімейні вимоги. Не можна отримати іпотеку на придбання нерухомості у родичів – у вас можуть запросити шлюбний контракт або офіційну згоду родичів.

В цілому, вимоги не так вже й високі. Якщо квартира знаходиться в нормальному стані, будинок досить новий, а ви працюєте на стабільно оплачуваній роботі, заявка буде схвалена.

УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ

Умови кредитування за програмами під заставу наявної житлової власності різні, проте їх можна звести до загальних цифр. Середній максимальний термін позики становить 30 років, а мінімальний – 1 рік. Процентні ставки варіюються від 15% до 27%.

Оскільки при отриманні позики житло оформляється як забезпечення повернення коштів, то в більшості установ потрібні тільки документ, що засвідчує особу, документи на житло і довідки про доходи.

ДІЗНАТИСЯ ПРО ОБМЕЖЕННЯ НА НЕРУХОМІСТЬ

Поки не виплачено позикові кошти, на операції з квартирою накладаються деякі обмеження.

Нерухомість з обтяженням забороняється:

  • дарувати;
  • продавати;
  • перезаставляти;
  • здавати в оренду (навіть в безоплатну).

Проводити перепланування можна тільки в разі отримання дозволу банку.

Слід розуміти, що дозвіл отримати дуже складно або практично неможливо, так як для фінансової установи і страхової компанії великі перепланування завжди пов’язані з ризиком.

ПОЗИТИВНІ СТОРОНИ

Безсумнівно, кредит під заставу житлової власності має масу достоїнств. Особливо привабливі серед них:

  • мінімальний пакет документів,
  • низькі процентні ставки,
  • великий вибір іпотечних програм,
  • максимально можлива кількість схвалених заявок.

Іпотека під заставу наявного житла – дуже зручна послуга, що дозволяє отримати необхідну суму грошей без особливого клопоту. Варто лише вибрати кредитну програму, з найбільш підходящими умовами кредитування, подати заявку, і мрія здійсниться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?