Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як взяти іпотечний кредит з маленькими відсотками

Сьогодні ринок іпотечного кредитування населення не дуже розвинений, в умовах кризи банки не поспішають резикувати. У наш час ставки по іпотечних кредитах становлять 21-31% річних. Саме цей відсоток вам доведеться платити за користування позиковими коштами щороку, поки ви не виплатите всю суму.

clip_image002

Хоч різниця і складає всього десять відсотків, в перерахунку на велику суму виходить дуже велика різниця. Кожен з нас хоче одержати самі низькі процентні ставки і заощадити на покупці житла, тому вам слід ознайомитися з усіма можливими способами роздобути мінімальний відсоток для іпотеки.

Ставка в більшості випадків залежить від виконання низки умов, які пропонує вам банк. Чим більше ви будете відповідати вимогам, то вигідніші умови надасть вам кредитна організація.

Середні ставки за іпотечними кредитами: умови формування та важливі фактори

Великий вплив на остаточний відсоток має спочатку внесена вами сума. Чим більше ви внесете відразу, тим менше ви переплатите в результаті. Якщо ви здатні внести більше половини від необхідної суми, то ви маєте право сподіватися на найкращі умови, а саме 21-23%. Це пояснюється тим, що у банку ви будете викликати найбільшу довіру як платоспроможний клієнт.

Але, як правило, таких клієнтів у банку буває дуже мало, а це означає, що і звичайним людям банк намагається надати хороші відсотки.

Другим за важливістю чинником впливає на процентні ставки по іпотечних кредитах є термін, на який ви збираєтеся взяти позикові кошти. Приміром, якщо ви берете гроші на 15 років, ваша ставка буде дорівнювати 20-25%, а якщо на довший термін, то і відсотки будуть набагато вище.

Також на ставку впливає і валюта, в якій ви будете брати грошові кошти. У доларах або євро позика буде під більш низький відсоток, ніж кредит в гривнях. Але є тут і свої підводні камені: інфляція, нестабільна економічна обстановка в світі, постійні кризи, втрата на конвертації валют. У більшості випадків уявна вигода для вас обернеться великими переплатами, тому краще всього брати позику в гривнях, якщо ви не хочете постійно нервувати і переживати за свої гроші.

Фактори, що впливають на ставки по іпотечних кредитах

Банк, який розглядатиме вашу заявку на іпотеку, буде дуже пильно вивчати вашу особистість. У першу чергу він зверне свою увагу на вашу зайнятість. Якщо ви вже давно працюєте на одному місці і маєте постійний білий дохід, то це позитивно позначиться на відсотках.

Також дуже важливо мати позитивну кредитну історію, яка охарактеризує вас як сумлінного і порядного платника. На ці два фактори найважливіші для банку при розгляді вашої заяви.

Якщо тут у вас все під контролем, то боятися нічого. Ну а якщо ви затримували платежі за раніше взятими кредитами, то це негативно відбитися на довірі до вас з боку банку, що в підсумку виллється у великі відсотки по іпотеці. Намагайтеся завжди платити вчасно, щоб у майбутньому не зіпсувати собі настрій.

Ще один основоположний чинник, що впливає на величину ставки – вид житла, який ви зібралися придбати на позикові гроші. У наші дні банки активно видають кредити на такі види житла:

  • первинне міське житло (будуються або вже готове);
  • вторинна нерухомість (аналогічно);
  • заміська нерухомість (готова або в процесі будівництва).

Якщо ви берете іпотеку під будівництво приватного будинку, то це тягне за собою спочатку більш високі процентні ставки. На міські квартири ці цифри значно менше, а на вторинку так і поготів.

Також вам обов’язково потрібно розуміти, що якщо ви зберете неповний необхідний пакет документів, то за кожний відсутній пункт банк буде додавати вам декілька пунктів до загального відсотку. Крім того, при відмові від страхування свого життя ви теж ризикуєте підняти собі ставки по іпотечних кредитах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?