Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як виправити погану кредитну історію

Кредитування все глибше і глибше проникає у всі сфери нашого життя, а кредитна історія вже стала невід’ємною частиною в житті кожної людини і ця історія для банку становить величезний інтерес. Ще недавно, основним критерієм платоспроможності позичальника при оформленні позики вважався хороший рівень заробітної плати. На сьогоднішній день – це не показник. Якщо порушити умови кредитного договору, можна потім і не сподіватися на отримання нової позики, навіть на маленьку суму. Дуже складно «відмити» пляма на кредитній історії. Але і це все-таки можливо.

kak_ispravit_kreditnuy_istoriyu-300x224Слід зауважити, що погана кредитна історія може бути як з вини і позичальника і кредитора, а точніше сказати, по халатності персоналу банку. Нам всім властиво помилятися, і дивного в цьому нічого немає. Безсумнівно, кредитні організації повинні намагатися такі помилки зводити до мінімуму, але повністю уникнути, на жаль, не можна. Кожна людина один раз на рік має право отримати безкоштовний доступ до своєї кредитної історії, яка зберігається в бюро кредитних історій. Бажано цим правом користуватися, щоб уникнути в подальшому непорозумінь при оформленні кредиту в майбутньому. Якщо позичальник виявив невірну інформацію у своїй справі, слід написати заяву, в якій точно вказати недостовірні дані. Прикладіть до нього документи, які будуть підтверджувати оплату позики. Потім кредитне бюро спільно з банком буде відновлювати істину.

Та й на одну і ту ж ситуацію у кредитної організації і позичальника найчастіше різні погляди. У зв’язку з цим, до своєї кредитної історії кожен може написати якийсь коментар. Але й тут є обмеження – до 100 слів.

Переписати заново кредитну історію не можна, якщо зіпсована вона була з вини позичальника, але виправити її можна. Існує тільки один спосіб: подібних помилок надалі не допускати і всі платежі здійснювати вчасно, це стосується не тільки позики, також і податкові, комунальні та інші. Позичальник, який провинився повинен довести, що він вже виправився, і на протязі 2 років сумлінно оплачувати свої рахунки. Банки вважають такий термін цілком прийнятним, щоб зрозуміти про чистих помислах позичальника, у якого заплямована репутація.

Але з якої б причини кредитна історія не була зіпсована, відновити своє добре ім’я має право кожен. І пам’ятайте, що другий раз виправити становище банк вже може і не дати. Тому заплямованому позичальникові потрібно докласти максимум зусиль, щоб в майбутньому не допустити нових помилок, якщо ця людина і надалі хоче користуватися кредитними послугами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?