Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як виправити погану кредитну історію, можливо, чи ні?

Всі борги за попередніми кредитами погашені, але в оформленні чергової позики банк відмовляє. Причина тому – погана кредитна історія. Як можна дізнатись, що не так з Вашої кредитної історією, і яким чином можна ефективно усунути виниклі помилки, читайте далі.
Кожен громадянин України має право один раз на рік отримати свою кредитну історію безкоштовно. Дана можливість прописана в в законодавстві (ЗУ №2701-IV від 23 червня 2005 року «Про організацію формування та обігу кредитних історій»).
Крім цього, в будь-який момент позичальник може отримати доступ до кредитної історії та кредитного рейтингу, скориставшись платним онлайн-сервісом кредитного бюро, або послугами одного з банків, що її надають (наприклад, ПриватБанку або Райффайзен Банку Аваль ).

clip_image001

Для того щоб отримати безкоштовний доступ до кредитної історії, потрібно звернутись в одне з функціонуючих в Україні кредитних бюро з копією паспорта, ідентифікаційним кодом і заявою, бланк якої можна знайти на сайті бюро. Варто також відзначити, що деякі кредитні бюро приймають письмові запити, викладені у вільній формі.
Якщо Ви не згодні з вмістом кредитної історії, тоді можете залишити до неї невеликий коментар до 100 слів, або ж звернутись в фінустанови, з яким раніше був укладений кредитний договір із заявою про те, що Ви не згодні з змістом запису від фіну станови в кредитній історії. Після надання клієнтом даної заяви кредитне бюро зупиняє розгляд кредитної історії на термін до одного тижня.
Протягом цього часу банк перевіряє інформацію та інформує бюро про те, чи дійсно кредит або заборгованість по кредиту мали місце.
Варто відзначити, що не тільки заборгованість за кредитом (дійсна або помилкова) може мати не дуже гарні наслідки для кредитної історії. Навіть наявність кредитної картки, якою клієнт не користувався, але, по закінченню терміну дії пластика, не здав її в банк і не закрив кредитний договір, може негативно відобразитись на кредитній історії. Але, тим не менше, подібні непорозуміння швидко вирішуються.

clip_image002

Якщо клієнт повністю розрахувався з банком, або навіть іноді затримував платежі, але повернув фінустанові все до останньої копійки, така кредитна історія вважається позитивною. Це стосується як поточних кредитів, так і закритих.
Коли ж мова йде про кредитну картку, а не кредити готівкою, то, щоб уникнути проблем у майбутньому, після погашення всієї запозиченої суми, клієнту варто звернутись в банк і написати заяву про закриття карти. В іншому випадку банк може продовжувати нараховувати пеню за користування картою, про яку Ви вже давно забули.
Звичайно ж, якщо в кредитному договорі не було вказано, що кредитну карту потрібно закривати і повертати в банк, тоді клієнт може подати судовий позов, і помилки в кредитній історії будуть усунені через суд. Але, звичайно ж, краще попередити подібну ситуацію, ніж потім мати справу з усією цією бюрократичною тяганиною і отримати погані записи в КІ.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?