Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як виправити кредитну історію

Дозвольте запитати: А навіщо? Для того щоб взяти кредит – відповісте Ви. Тобто Ви вже влізли в кредити, розплатитися не вийшло, а гроші знову потрібні. Згоден, знайома ситуація.

Тоді слухайте.
Виправити кредитну історію не можна , але можна зробити нову. Шлях не швидкий, але себе виправдовує. У мене, принаймні, вийшло.

По-перше, забудьте про банки, з якими у Вас вже були проблеми. Навіть якщо зараз все нормально. Якщо були прострочення платежів, грошей не дадуть. Одна прострочення на один, два дні не в рахунок. Якщо щось серйозніше, то не дадуть. Довго пояснювати чому, просто повірте. Тому, якщо у Вас в планах погасити проблемний кредит у банку повністю, а потім взяти у них же інший – викиньте з голови, інакше викинете гроші. Навіть якщо в банку Вам зараз все це обіцяють. Брешуть! Не дадуть! Все, забули про них.

По-друге, виберіть для себе коло дружніх Вам банків. Наприклад, це можуть бути банки:
– В яких у Вас є внесок;
– В яких у Вас відкрито рахунок, наприклад в рамках зарплатного проекту;
– В яких Ви брали кредит і повернули без прострочень.

Я навмисне не став писати пункт про банки, в яких у Вас є якісь контакти (знайомі, знайомі знайомих, рідня друзів і т.п.). З досвіду знаю, що ця 11схема не працює. Якщо Вам дано відмовити, то повірте, відмовлять і ніхто не допоможе. А якщо дадуть добро, то Ви даремно будете комусь зобов’язані.

Кредитних брокерів, які розповідають Вам як виправити кредитну історію, просто женіть в шию – лохотрон.

По-третє, якщо дружніх банків немає, вибирайте нейтральні. Це ті, в яких у Вас не було кредитів з простроченням, виключаючи ті в які Ви вже зверталися і Вам відмовили. Вибирайте невеликі та маловідомі банки, у яких немає власної обширною клієнтської бази, і вони ведуть конкурентну боротьбу за потенційного клієнта.

Тепер, коли Ви вибрали мету, звертайтеся до менеджера банку за кредитом. Краще всього вибрати час, коли йде якась акція чи запуск нового продукту. Тоді їм потрібно виконувати план продажів, і вимоги до клієнтів знижуються. Замовляйте невеликий кредит: чи мінімальний; або стандартний в рамках акції. Наприклад: «… тільки у нас, тільки для вас. Новорічна акція. 50 тис. руб. на 50 років під 50% … ». Ну, або якось так. Беріть п’ятдесят. Коли сума невелика, а клієнти прибувають, Вашу кредитну історію можуть взагалі не перевірятимуть.

Якщо Вам дали невелику суму – це дуже добре. Значить, Ви потрапили в хорошу базу клієнтів банку і скоро дізнаєтеся про це. Наприклад, Вам на телефон можуть приходити sms з інформацією про нові послуги або кредитних пропозиціях банку. Щоб стати дуже хорошим клієнтом, Вам, звичайно, доведеться виплатити весь кредит без прострочень. Зате в подальшому Ви можете розраховувати на більш значні суми під більш низький відсоток.

До речі, багато хто думає, що дострокове погашення кредиту дає Вам додатковий плюс. Не помиляйтеся – це мінус для банку і, відповідно, для Вашої кредитної історії. Адже банк збирався на Вас заробити і вже в своєму активі порахував грошики, які Ви йому повернете з відсотками. А, повертаючи їх раніше, Ви позбавляєте банк відсотків за невикористаний час розпорядження грошима. Ви вже не такий класний клієнт, Вас не вийшло розкрутити на повну.

Є ще один варіант отримання кредиту. Деякі банки не користуються базою БКІ. Це або занадто малі кредитні організації, у яких просто немає на це грошей. Адже конкурентна боротьба змушує економити на всьому. Або, навпаки, занадто потужні фінансові структури, у яких своя серйозна база даних. Вони вже виділили для себе позитивних клієнтів, з якими працюють, неблагонадійних, з якими ніколи працювати не будуть і потенційних клієнтів, якими можете виявитися Ви. Наприклад, Ощадбанк або Російський Стандарт працюють зі своїми базами, і якщо Ви там не встигли накосячіть, можете спробувати звернутися.

Тільки, я ще раз повторюся, постарайтеся для початку взяти мінімальний кредит і не приносити в банк «лівих» документів, навіть якщо у Вас маленький стаж або низька зарплата. Дайте їм шанс внести вас до списку своїх хороших клієнтів. Після цього банк суттєво знижує ризики за Вашими кредитами і відповідно може дати Вам велику суму і під менший відсоток. При цьому звичайно, краще промовчати про Ваших подвиги з простроченнями в інших банках. Вашу чесність оцінять, але грошей не дадуть. Говоріть тільки про тих кредитах, по яких у Вас не було прострочень. Навіть якщо кредит не виплачений до кінця, але прострочень платежів не було, це теж грає на Вашу користь. Вам адже видали там кредит, значить перевірили і порахували благонадійним. А Ви можете зробити комплімент банку, сказавши, що прийшли до них, тому що у них кращі умови.

Ну і наостанок ще один спосіб виправити кредитну історію, а точніше отримати кредит . Якщо є вільний час, можете тупо обходити по черзі всі банки. Де-небудь Вас або забудуть перевірити, чи зроблять запит в іншу базу, де про Вас немає інформації, чи просто порахують, що всі Ваші попередні гріхи не варті того, щоб відмовитися поиметь нового клієнта. Але при цьому необхідно знати, що кожне Ваше звернення в банк, навіть якщо кредит не був наданий, фіксується у Вашій кредитній історії. Тобто, якщо Ви в 30-й раз за місяць подаєте заявку на кредит , то банк, швидше за все, побачить, що Вам уже 29 раз відмовили. Ну і висновок, відповідно, зробить. Але та інформація в БКІ про Вас потрапляє не відразу. Все залежить від моторності банку, але в кращому випадку не раніше, ніж через 10 днів.

Пробуйте. Але я Вас дуже прошу: Не беріть нові кредити для того, щоб розплатитися зі старими. Це навіть не замкнене коло, це падіння в безодню. Алкоголік п’є чергову порцію, думаючи, що йому стане краще, але через деякий час все стає ще гірше. Беріть гроші тільки на власні потреби. А зі старими боргами ми разом небудь розберемося. Залишайтеся з нами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?