Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як виправити кредитну історію

Погана кредитна історія – це не смертний вирок, вона піддається виправленню. Тому багато людей хочуть дізнатися, як виправити кредитну історію. Часто виходить так, що позичальники беруть позичку для однієї справи, а витрачають гроші зовсім на інше, наприклад, на відкриття своєї справи. Але нічого не виходить, фірма прогорає, а грошей для погашення позики немає. Після не одноразових попереджень банку з’являється рішення суду, згідно якого боржник зобов’язаний погасити всі свої борги. Або людина допускав прострочення по кредитних виплатах, які часто від нього і не залежали.

article445За таких обставин кредитна історія буде зіпсована і майже у всіх банках нову позику йому не дадуть. Негативною вважається історія, якщо платіж по кредиту був прострочений більш ніж на шістдесят днів. Для злісних неплатників дорога до фінансової установи закрита назавжди, а більш-менш сумлінний платник повинен спробувати виправити історію по кредитах. Деякі люди думають, що навіть у цьому випадку вони підуть до фінансової установи, з яким раніше співпрацювали і їм видадуть нову позику. Але ця думка помилкова, у банку відразу ж дізнаються, скільки і кому ви повинні.

Найдієвіший спосіб все виправити – надати об’єктивні докази, тобто, що виправдовують документи, якими буде підтверджений факт неможливості боржником своєчасної оплати. Правда, це стосується тих позичальників, які допускали прострочення за платежами з причин, від них не залежних. Це може бути затримка зарплати, хвороба або скорочення з роботи. Людина повинна також принести виписки про своєчасних оплатах різних рахунків за останні два або три роки. Це може бути оплата за комунальні послуги або виплати з аліментів тощо. Якщо до цього додати довідку з роботи про хороших доходи, то банк може піти назустріч і видати новий кредит.

Наступний крок – позакривати всі наявні у вас кредитки і погасити всі борги по ним. Навіть якщо ви не використовуєте кредитну карту або ліміт на ній нульовий, все одно вона на вас висить. У бюро кредитних історій вони світяться, як відкритий кредит і це грає роль у вашому і так негативному рейтингу. Іноді нову позику можуть дати в банку, де лежить ваш депозит і ви повинні справно її платити. Але цей спосіб для людей з боргами не дуже хороший, адже доведеться платити ще й нові борги, окрім старих.

Величезну допомогу позичальникові надають кредитні організації, які надають супровідні послуги кредитування. Фахівці таких компаній дадуть слушну пораду і за вашим бажанням розроблять план дій у скрутній кредитної ситуації. Реалізації більшості планів вони можуть взяти на себе.

У будь-якому випадку, необхідно розплатитися за існуючими зобов’язаннями, а потім взяти невелику позику у того ж або іншого банку і повернути її вчасно. Трохи пізніше візьміть позичку на велику суму і теж платите все вчасно. Цим ви покажете, що стали сумлінним клієнтом.

Кожен випадок розглядається фінансовою установою індивідуально і якщо громадянину вирішать дати кредит, то в майбутньому можна допускати ніяких порушень при сплаті боргу. З часом позитивні дані в вашої кредитної історії перевищать негативні.

Погана історія за кредитами може утворитися при неуважності банківського працівника, який передав недостовірні дані про клієнта в БКІ. Щоб таких непорозумінь не було, потрібно іноді перевіряти свою кредитну історію. За законом ви зможете один раз в році безкоштовно отримати доступ до своєї історії по кредитах. Інформація зберігається в БКІ протягом дванадцяти років і потім видаляється, після цього ваша репутація буде чиста. Але до чого чекати так довго, краще спробуйте все виправити, адже чекати такий тривалий термін не кожен може собі дозволити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?