Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як виплатити кредит якщо звільнили з роботи

Підписуючи угоду з банком про надання кредиту, слід бути готовим до раптового зниження особистих доходів у зв’язку з нововиявленими обставинами або звільненню з роботи. Під час фінансової кризи подібна ситуація виникає у багатьох позичальників, які не в змозі платити за рахунками, у зв’язку з чим обсяг неповернених кредитів в банках стрімко злетів угору.

clip_image002

Якщо грошові потоки раптово вичерпалися і грошей ледь вистачає на покупку самого необхідного, то самий час забити тривогу і вжити адекватних заходів:

1. Потрібно уважно простудіювати всі пункти укладеного договору або звернутися за допомогою до юриста, щоб усвідомити всю ступінь тяжкості заходів, які будуть виконані кредитною організацією найближчим часом. У документі прописані пункти, де перераховані штрафи і їх розмір у разі порушення боргових зобов’язань перед банком. У списку є випадки, при яких позичальник зобов’язаний внести кошти достроково, а в іншому випадку організація вправі подати позов до судових органів про стягнення майнової застави.

2. Про неприємності, що наближаються, слід повідомити кредитора письмово і завчасно, вказавши причину і підтвердивши зміна платоспроможності документально. Як аргумент потрібно пред’явити довідку, копію наказу про звільнення, висновок про стан здоров’я, різні квитанції та ін. При цьому невдачливий позичальник повинен продемонструвати розроблений план щодо вирішення проблеми і прикласти графік погашення боргу. В якості дієвих заходів може бути продаж транспортного засобу, нерухомості, цінної побутової техніки, картин або коштовностей. В якості аргументів до уваги приймаються документи, що підтверджують право на об’єкти, технічні паспорти та інші свідчення.

3. У період фінансових потрясінь рекомендується не припиняти оплату внесків та вносити грошові суми в міру можливостей. Це запобіжить порушення судового позову, так як у випадку регулярного ігнорування взятих зобов’язань і перевищення суми боргу понад 100000 гривень поведінку позичальника трактується, як злісне хуліганство.

4. З банком можна домовитися про зміну умов позики, часткове скасування штрафів і збільшення терміну повернення боргу. Ухвалення рішення знаходиться в компетенції керівника відділу кредитування і керівництва філії кредитної організації. Переговори про реструктуризацію позики, проведені до появи заборгованості по кредиту, дозволяють уникнути нарахування пені та судового переслідування.

5. У разі невдалого результату переговорів фінансова група може компенсувати збитки за допомогою продажу заставного майна, в якості якого зазвичай виступає нерухомість, автомобіль або цінні папери. Для реалізації свого наміру банк повинен звернутися до суду. Підставою для подібних дій є досягнення розміру прострочення граничної величини, узгодженої в договорі на етапі його укладення, що дає право вимагати дострокове погашення всього боргу.

6. Закон наказує кредитним організаціям мати резервний портфель за виданими позиками у розмірі не менше 15% від суми позики. При досягненні цієї величини позичка отримує статус проблемною, по якій обсяг зарезервованих коштів збільшується від 50 до 100%. Вивід значних коштів з обороту фінансової групи призводить до падіння доходів, що позначається на ефективності її діяльності. Щоб зняти з балансу проблемний кредит і не постати перед Нацбанком в невигідному світлі, банк передає його колекторському агентству, яке в разі негативного результату переговорів з боржниками також звертається до суду.

7. Хорошим виходом із ситуації може бути звернення до антиколекторів, які беруть на себе всі переговори з кредитором і листування з прокуратурою. Практика показує, що їх діяльність дозволяє знизити розмір штрафів на 80%.

clip_image004

Знання своїх прав рятує від повного краху. При настанні форс-мажорних обставин клієнт повинен знати свої права, а саме:

  • У разі прийняття судового рішення про дострокову компенсації позики і відсутності коштів для погашення боргу майно може бути арештоване. Виконання рішення покладається тільки на судових виконавців, що описують предмети і передають їх на реалізацію. Виручка від продажу йде в рахунок погашення заборгованості;
  • У виконавчому переліку є об’єкти, не підлягало опису ні за яких умов. Так боржнику залишають приміщення, що належить йому на праві власності, якщо іншого у нього немає. Виняток становить випадок, коли воно фігурує в якості застави. Стягненню не підлягає взуття, одяг, предмети побуту та інструменти для здійснення професійної діяльності, якщо їх вартість не перевищує мінімальний поріг оплати праці;
  • Якщо судова постанова передбачає утримання боргу із заробітної плати, то ця величина не повинна бути більше 50%;
  • При пред’явленні неправдивої інформації про розмір доходів на етапі укладання угоди з банком може бути пред’явлена стаття про шахрайство.

Фахівці радять скористатися послугами юриста, здатного виявити слабкі сторони угоди і дати цінні поради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?