Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як виплатити іпотеку швидше

Бажання, а то й необхідність виплатити іпотеку швидше, ніж це передбачено договором, може виникнути з цілого ряду причин, але найчастіше через намір заощадити на відсотках або продати заставну нерухомість. Бувають і суто психологічні причини: необхідність щомісяця виділяти з сімейного бюджету значні кошти на виплати банку і відчуття, що власне житло як би не зовсім власне – досить важко сприймаються. Якщо ви хочете оплатити іпотеку всю і відразу, або ж частинами, але набагато швидше, ніж планувалось спочатку, вам необхідно подолати дві основні перепони: небажання банку і нестача фінансових коштів. Про рішення першої з них ви можете прочитати нижче.

Дострокове погашення іпотеки: банк не хоче йти назустріч

clip_image001Як не прикро, але саме такий розвиток подій є найбільш вірогідним. Банкам, як і будь-яким іншим комерційним кредитним організаціям, невигідні дострокові погашення: адже саме відсотки по кредиту – їх заробіток, а чим швидше виплачений кредит, тим менше сумарна переплата. Але не поспішайте впадати у відчай! Ось алгоритм, що описує, як виплатити іпотеку швидше:

  1. Перш ніж йти в банк, слід уважно вивчити укладений з ним договір, а в ідеалі – показати цей договір юристу і запитати консультації. Зрозуміло, банк буде зобов’язаний перерахувати відсотки згідно суми боргу, що залишилась. Однак кожна конкретна ситуація може мати свої нюанси, тому заздалегідь заручитись підтримкою юриста все ж варто.
  2. У договорі може бути прописано процедуру дострокового погашення. Якщо такої немає, орієнтуйтесь на загальне законодавство: за місяць до передбачуваної дати внесення коштів на рахунок письмово повідомите банк про свій намір швидко погасити іпотеку. Для цього необхідно відвідати банк, захопивши паспорт і договір кредитування, і написати заяву. Теоретично заяву також можна відправити в банк рекомендованим листом з повідомленням.
  3. У деяких випадках банк пропонує вибирати: чи хочете ви за рахунок внесених коштів скоротити термін кредиту або зменшити розмір щомісячного платежу. Досвідчені позичальники рекомендують вибирати другий варіант, навіть якщо насправді ваша мета – скорочення терміну іпотеки. Справа в тому, що чим меншим буде обов’язковий платіж – тим більше грошей ви зможете виділити для подальших дострокових погашень, крім того, розмір щомісячного платежу безпосередньо впливає на суму страховки.
  4. Якщо ви погасили іпотеку повністю – обов’язково візьміть в банку довідку про це. Також необхідно зняти обтяження з нерухомості: багато клієнтів іпотечних програм думають, що це відбудеться автоматично, але це далеко не завжди так.
  5. Якщо банк відмовляється перераховувати відсотки по кредиту – сміливо звертайтесь до суду, не забувши залучити допомогу професіоналів. Вірогідність виграти в судовому спорі досить висока, а часто банки йдуть на досудове врегулювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?