Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вигідно перевести гроші з Росії в Україну?

Обсяг грошових переказів з Росії в Україну зростає з року в рік. Може бути, вже завтра вам доведеться скористатись однієї з платіжних систем і здійснити аналогічну трансакцію. Про те, де комісії менше, і з якою швидкістю здійснюються подібні перекази, читайте далі.

У перекладі на цифри

Згідно з даними Банку Росії, за 2012 рік через системи грошових переказів з Росії в Україну було «перекинуто» 2,7 млрд. доларів США при загальному обсязі переказів в країни СНД в розмірі 18,2 млрд. доларів. Для порівняння: за перші три квартали 2013 обсяг переказів в Україну склав 2,2 млрд. доларів (у країни СНД – 15,1 млрд.).
При цьому середня сума грошового переказу в Україну виросла в позаминулому році з 445,2 долара США в I кварталі до 521,9 долара в IV кварталі. 2013 за цим показником показує більш скромні результати. У I кварталі минулого року середня сума переказу дорівнювала 447 доларів, а в III кварталі – 513 умовних одиниць.

clip_image001

Системи грошових переказів підтверджують щорічне зростання обсягу переказів в Україну. Так, у платіжній системі CONTACT нам розповіли, що за результатами 2012-2013 років спостерігається тенденція зростання обсягів переказів на Україну на 12%. За інформацією платіжної системи «Лідер», якщо в 2012 році в порівнянні з 2011 роком обсяг переказів з Росії в Україну виріс на 21%, то в 2013-му порівняно з 2012-м – на 23%.
В системі грошових переказів «Юністрім» відзначають, що в середньому з Росії на Україну щомісяця здійснюється 60 тис. переказів на загальну суму близько мільярда рублів. У середньому, за системою «Юністрім» обсяг переказів в Україну зростає на 7% на рік. У 2013 році оборот грошових переказів «Золота корона» на Україну в середньому за місяць становив 4 млрд. рублів. Приріст у порівнянні з 2012 роком склав 82%. Кількість щомісячних переказів збільшилась на 73% і досягла 224 тис. операцій.

Правила переказу

Традиційно процедура переказу грошей з Росії в Україну виглядає наступним чином. Щоб відправити переказ через касу одного з партнерів системи грошових переказів, необхідно пред’явити документ, що засвідчує особу (зазвичай це паспорт), і заповнити заяву для відправлення переказу, вказавши в ньому ПІБ відправника, його паспортні дані, мобільний телефон, суму переказу, а також країну , місто призначення переказу та ПІБ одержувача.
Грошовий переказ також можна здійснити без ідентифікації через деякі платіжні термінали. Однак за російським законодавством сума такого переказу не може перевищувати 15 тис. рублів. Крім того, грошовий переказ більшості популярних платіжних систем можна здійснити через банкомати та інтернет-банкінг найбільших кредитних організацій.

clip_image002

Для отримання грошового переказу через касу одержувачу потрібно прийти в один з офісів партнерів системи грошових переказів, пред’явити документ, що засвідчує особу, назвати свої ПІБ, а також ПІБ відправника коштів та країну відправлення переказу, суму до виплати і при необхідності контрольний номер грошового переказу, який йому передав відправник.
Через платіжну систему WesternUnion максимальна сума одного транскордонного переказу або загальна сума переказів протягом одного дня, що відправляється резидентом РФ, не може перевищувати 5 тис. доларів США (або еквівалент в рублях). Переказ від 100 до 5 тис. рублів обійдеться клієнтові в 100 рублів, від 5 до 50 тис. – в 2% від суми переказу, від 50 до 100 тисяч – 1,5%, понад 100 тисяч – 0,5%.
Платіжна система CONTACT дозволяє максимально перевести до 600 тис. рублів або 20 тис. доларів / євро. При цьому комісія за переказ складе від 0,4% до 2% залежно від суми переказу і партнера системи, через якого він здійснюється. Як би то не було, максимальна сума комісії не може перевищувати 3,5 тис. рублів/99 доларів США. Мінімальний термін отримання переказу – 15 хвилин, максимальний термін не обмежений, так як переказ «зберігається» у системі до запитання одержувачем.

clip_image003

Платіжна система «Міжнародні грошові перекази« Лідер »надає можливість перевести з Росії на Україну до 590 тис. рублів або 20 тис. умовних одиниць. Переказ до 100 тис. рублів обкладається комісією в 1%, від 100 до 200 тис. рублів – 1,3%. При переказі суми понад 200 тис. рублів комісія складає 2,2 тис. рублів. Перекази здійснюються миттєво.

За правилами міжнародної платіжної системи грошових переказів "Юністрім", сума одного переказу не повинна перевищувати 900 тис. рублів (або еквівалент у валюті). Кількість переказів не обмежена. При відправці в Україну до 100 тис. рублів система «Юністрім» візьме з клієнта комісію в 1,5%. При відправленні переказу понад цю суму комісія складе 990 рублів. Якщо переказ клієнта буде бівалютним (відправка в рублях, видача в доларах або євро), то пересилка суми в 30-100 тис. рублів обійдеться клієнтові всього в 1% від суми.
Переклад по СНД доступний до виплати одержувачу вже через 10 хвилин, однак точний час «доставки» залежить від якості інтернет-каналу партнера системи грошових переказів. Одержувач має право звернутися за отриманням переказу протягом 31 календарного дня з моменту його відправлення. При порушенні цього терміну переказ зможе отримати тільки відправник протягом трьох років.
Максимальна сума одного переказу в платіжній системі BLIZKO дорівнює 15 тис. доларів США (близько 530 тис. рублів), проте умови користування системою передбачають не більше двох переказів однією особою за один операційний день. Мінімальна комісія за здійснення переказу з РФ до України складає 20 рублів (при перерахуванні не більше тисячі рублів), максимальна комісія – 1200 рублів (при сумі переказу від 220 тис. рублів). Швидкість переказу незалежно від його напряму – не більше однієї хвилини.

clip_image005

При бажанні перерахувати гроші в Україну, можна також скористатися системою грошових переказів Райффайзен банку «Швидка пошта». У рамках даної системи максимальна сума переказу дорівнюватиме 500 тис. рублів або 15 тис. доларів / євро. Мінімальна комісія за перерахування коштів – 150 рублів / 5 доларів або євро, максимальна – 2 тис. рублів/90 доларів або євро. Перекази здійснюються в режимі онлайн протягом однієї хвилини.
В офісах банку «Анелік», якому належить однойменна платіжна система, максимальна комісія за відправку коштів на Україну складе 1%, на суму до 150 тис. рублів і 0,5% – для переказу понад цю суму. В офісах банків-партнерів комісія буде вище: 1,3% при перерахуванні до 90 тис. рублів і 900 рублів – при відправці більшої грошової суми. Для великих сум встановлено спеціальний тарифний план «Super», згідно з яким за переказ 3 тис. доларів комісія складає 0,9%, 4 тис. доларів – 0,8%, більше 5 тис. доларів – 0,7%.
При цьому максимальна сума одного грошового переказу в платіжній системі Anelik дорівнює 500 тис. рублів або 19 тис. доларів / євро. Грошовий переказ буде доступний протягом 30 календарних днів з моменту його відправлення. Після закінчення цього терміну у разі, якщо переказ залишається незатребуваним, грошові кошти повертаються в пункт відправки для подальшого повернення відправнику.
Через платіжну систему «Золота корона» можна відіслати до 600 тис. рублів/20 тис. доларів/15 тис. євро. Розмір комісії залежить від суми переказу: 1% від суми – при перерахуванні до 50 тис. рублів, 0,5% (але не більше 1 тис. рублів або 30 умовних одиниць) – при перерахуванні понад 50 тис. рублів. Переказ можна отримати відразу після підтвердження трансакції операціоністом.

clip_image006

Деякі системи грошових переказів дозволяють відправити кошти подешевше, але термін їх доставки збільшиться. Наприклад, ще в 2012 році до традиційного сервісу WesternUnion «Гроші за лічені хвилини» додалася нова тарифна схема «12 годин». Вона дозволяє клієнтам зробити грошовий переказ за нижчою ціною за умови, що кошти будуть доступні для одержувача через 12 годин. За допомогою такої схеми можна зробити переказ до 100 тис. рублів або 3 тис. доларів США в країни ближнього зарубіжжя.
Важливо пам’ятати, що, незважаючи на обмеження по сумі переказів в кожній окремій платіжній системі, законодавство РФ забороняє перекази фізичних осіб-резидентів РФ за межі Росії на суму більше 5 тис. доларів США (або еквівалент в рублях / євро) за один операційний день. Примітно також, що переведені у України кошти на суму понад 150 тис. гривень (близько 600 тис. рублів) і вище в місяць підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України.
Після продажу уповноважений банк здійснює зарахування еквівалента рублевого переказу в гривнях на поточний рахунок одержувача переказу, який необхідно відкрити в банку-партнері платіжної системи. У той же час для нерезидентів РФ максимальна сума переказу перевищує 5 тис. доларів США і обмежена можливостями кожної окремої платіжної системи.
У платіжній системі BLIZKO також попереджають, що іноземна валюта, перерахована з-за кордону (в даному випадку з Росії) на користь фіз. особи-резидента і нерезидента України для виплати готівкою без відкриття рахунку може бути видана одержувачу в один робочий день в сумі, що не перевищує 50 тис. гривень (близько 200 тис. рублів). Якщо сума одного або декількох переказів перевищує 50 тис. гривень, кошти зараховуються на рахунок і виплачуються з рахунку.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?