Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вигідно оформити великий кредит?

«Найголовніша порада – чим більше ви надасте документів, тим вище шанси на отримання позитивного рішення і тим нижче може бути ставка за кредитом», – ділиться Алсу Тинчурін, начальник управління кредитних продуктів Банку Хоум Кредит .

Також, за її словами, варто ще на стадії вибору пропозиції звернути увагу на терміни розгляду кредитної заявки. При оформленні великої суми банки, як правило, намагаються детально перевірити клієнтів, а це займає час – від 1 до 5 днів. Якщо ж заявляється, що банк схвалить кредит за 1 годину на велику суму, до клієнта можуть застосовуватися додаткові вимоги або ставка за кредитом може бути вище.

«Найчастіше при оформленні дійсно великого кредиту варто почитати спеціалізовані рейтинги – вони вже існують і по процентних ставках і по іншим платежам, та й просто за обсягом бізнесу», – додає начальник служби роздрібного кредитування Московського іпотечного агентства (МІА) Наум Либкинд.

З урахуванням того, що більшість банків вказують ставки за принципом «від і до», то для підстраховки краще вибрати кілька варіантів, дочекатися mat_15605рішення всіх банків, порівняти умови, на яких кожна кредитна організація готова кредитувати саме вас і вибрати найдешевший.

Якщо бути особливо уважним при вивченні розрахунків кредитного калькулятора Сравні.ру, то можна помітити, як багато вигідних продуктів банки пропонують своїм клієнтам. При цьому крім самого поширеного тлумачення постійного клієнта, як людини, що одержує зарплату на картку банку, треба не забувати, що є ще й інше – більш широке.

«Поняття« постійний клієнт », можна сприймати по-різному: це може бути постійний вкладник або постійний позичальник. Для кожної категорії передбачені різні бонуси, – пояснює пан Либкинд, – і не завжди клієнт, який багато років тримав свої гроші на рахунку певного банку, зможе отримати кредит у цьому ж банку на пільгових умовах ».

Тому, тих, хто вирішив розмістити, скажімо, початковий внесок по кредиту на депозиті у вибраному банку на 3 місяці в надії отримати знижку при оформленні кредиту вже в якості клієнта, швидше за все, чекає розчарування. «До діючих клієнтам ставлення в банку завжди лояльніше, ніж до но прийшли. Але, в будь-якому випадку, банк буде оцінювати в першу чергу вашу добропорядність, кредитоспроможність в довгостроковому періоді і ліквідність застави. Три місяці – недостатній термін, щоб оцінити платоспроможність клієнта в горизонті, скажімо, п’яти років. Зниження ставок за кредитами для вкладників можливо в рамках рекламних акцій – стежте за оголошеннями », – радить заступник голови правління банку Агросоюз Аркадій Комягінскій.

На думку пані Тинчурін, розміщення депозиту за деякий час до оформлення кредиту скоріше може вплинути на саме рішення по позиці, а не на зниження ставки.

Якщо розглянути інший варіант – звернутися в банк, в якому вже раніше оформлявся кредит, і він був успішно і в строк погашений, то тут справді позичальник може розраховувати на якусь знижку. «Для позичальників з гарною кредитною історією банки періодично розробляють спеціальні програми з привабливішими умовами. Знижки можуть становити 1-2 процентних пункту », – розповідає віце-президент банку Стройкредіт Роман Морозов.

У тих, хто не має позитивної кредитної історії в розглянутому банку, також є один спосіб отримання кредиту на більш вигідних умовах. Тільки підійде він лише тим, хто починає готуватися до оформлення великої позики завчасно, а саме так і рекомендують робити експерти. Суть його в наступному: вибравши кредитну організацію, можна спершу отримати в ній маленький позику, погасити його вчасно, а після подавати заявку на більш великий.

Однак, за словами Романа Морозова, клієнтів, які спеціально беруть невеликі кредити з прицілом на перспективу отримання великих позик поки не так багато – як правило, це фінансово підковані люди.

В якості ще однієї категорії людей, що вдаються до цієї схеми, банкіри виділяють шахраїв. «Насправді, подібна схема – коли клієнт спеціально бере кредит для подальшого отримання більш вигідного кредиту – досить широко поширена серед шахраїв. Беруть маленький кредит, погашають його, після – беруть великий кредит і ховаються », – каже Наум Либкинд.

Є ще одна причина, по якій до такого методу варто підходити дуже акуратно. «Якщо такий кредит у момент подачі документів на іпотеку ще не повністю погашений, витрати з його погашення знизять суму доходу клієнта, прийняту до розгляду, що може вплинути на зниження схваленої суми іпотечного кредиту », – застерігає начальник управління іпотечного кредитування Альфа-Банку Влада Невська.

Та й взагалі більшість банкірів у цій схемі просто не бачать сенсу. «Наявність кредитної історії, безумовно, є одним з великої кількості факторів, що визначають можливість отримання кредиту та його умови. І банк, безумовно, як правило, запропонує спеціальні умови для клієнтів, що раніше мали кредити в ньому і успішно розплатилися. Проте, навряд чи варто так витончено підходити до процесу формування кредитної історії », – вважає Іван Лебедєв, віце-президент ВТБ24 .

Як виняток можна вважати ситуації, коли кредитної історії немає, а інші дані позичальника носять «прикордонний» характер. «Тобто ледве-ледве вписуються у вимоги банку. Наприклад, якщо банком встановлено мінімальний стаж роботи на останньому місці один рік, а ви працюєте 13 місяців. Це може стати тією «останньою краплею», яка схилить чашу терезів на вашу користь, – пояснює пан Комягінскій. – При цьому варто враховувати, що при розгляді заявки на великий позику банку було б цікаво подивитися, як ви себе ведете саме у випадку з великими позиками, наприклад, як ви гасили попередній автокредит ».

На його думку, до таких механізмів вдаються люди із зіпсованою кредитною історією: в молодості отримав позику і несерйозно ставився до погашення, але тепер «взявся за розум», став розсудливим, завів сім’ю, і потрібна була, скажімо, іпотека. «Можна поступово відновити довіру з боку кредитних організацій через серію невеликих, але пунктуально повернутих позик, перший з яких, можливо, доведеться взяти навіть не в банку, а в мікрофінансової організації, де вимоги до якості кредитної історії суттєво нижче », – міркує експерт.

У цілому ж, за словами банкірів, на оформлення великого кредиту за низькою ставкою можуть розраховувати люди, що дотримують ряд певних умов: що не міняють часто роботу, одержують високу і бажано «білу» зарплату, що активно користуються різними банківськими продуктами і мають в наявності активи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?