Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вибрати страхову компанію, щоб не мати проблем з виплатами?

«Перш ніж визначитися з вибором страхової компанії, вам потрібно знайти інформацію про її засновників, досвід роботи та фінансові підсумки останнього кварталу. У порядних страховиків все це є у вільному доступі на сайті компанії.

Звертаємо увагу на засновників (акціонерів)

Для того, щоб виплатити відшкодування, компанія повинна мати хорошу фінансову підтримку, багато в чому її надає «материнська» компанія. І дуже добре, якщо «материнською компанією» буде велика європейська або російська страхова компанія.

Важливо, щоб «материнською компанією» страхової компанії була велика європейська або російська страхова компанія.

Скільки років на ринку України працює компанія?

Чим більше, тим краще. Тут я маю на увазі, не дату створення юридичної особи, а період реальної роботи. Час роботи показує, наскільки грамотно компанія веде розподілом ризиків, перестрахування, оцінює свій фінансовий стан і можливості. Молоді компанії, які працюють на ринку bigменше 5 років, можуть мати стратегію «захоплення споживача» і ігнорувати власні збитки, розраховуючи погасити їх у майбутньому, коли компанія стане набагато більше. Не факт, що це відбудеться і, тоді такої компанії просто нічим буде виплачувати клієнтам відшкодування.

Фінансові показники

Прочитати і повністю зрозуміти фінансову звітність можна, але це досить складно. Рекомендую просто подивитися на те, з яких видів страхова компанія зібрала платежі і за якими зробила виплати. Якщо у компанії понад 70% зібраних платежів – це страхування транспорту (КАСКО, ОСАГО) – це провісник того, що клієнтів на виплату буде багато і швидко справлятися з ними їй буде нелегко.

Для більшості компаній страхування транспорту на 80% -100% – це збитковий вид страхування. При грамотній роботі фахівців портфель ризиків завжди поділяється і крім транспорту обов’язково має бути застраховане майно. Саме такий підхід дозволяє формувати достатні страхові резерви, які дозволять впоратися з виплатами легко.

Ціни на послуги

При покупці страхового поліса рекомендую не полінуватися і дізнатися умови та ціни мінімум у трьох компаній. Занадто низька ціна (на 30% і більше) часто виходить у тих компаній, які не перестраховують ризики, тобто, будуть виплачувати всі збитки з власних коштів. Дуже часто це причина тривалих затримок з виплатами.

Це мінімальна інформація, яка повинна цікавити вас до покупки полісу. Однак не забудьте прочитати договір і вивчити не тільки умови поліса, але і обмеження його дії ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?