Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вибрати найвигіднішу ставку за вкладом?

Банки пропонують своїм клієнтам велику лінійку вкладів, і новачкові буває складно розібратися, який з них принесе максимальний дохід. Ситуація ускладнюється, якщо мова йде про вклади з капіталізацією. Банківські менеджери часто запевняють клієнтів, що внесок з капіталізацією в будь-якому випадку принесе вам відмінний дохід і вибирати потрібно саме його. Давайте розберемося, чи так це.

Для початку визначимося, що ж таке вклад з капіталізацією. В основі капіталізації відсотків лежить нарахування відсотка на відсоток. Тобто з певною періодичністю відсотки приєднуються до суми вкладу і надалі вони нараховуються вже на збільшену суму депозиту. Ще таку схему нарахування називають складним відсотком.

Для наочності порівняємо два вклади з однаковою ставкою 11%, один з них припускає капіталізацію відсотків, інший – ні.

Дохід за вкладом з щомісячною капіталізацією відсотків принесе 1600 гривень. Дохід за вкладом без капіталізації – 1 210 гривень.

Очевидно, що капіталізація відсотків – вигідний вид вкладу. При цьому, чим частіше відбувається нарахування відсотків, тим краще. Капіталізація відсотків збільшує дохід за вкладом в середньому на 0,3-0,8% на рік. Але в одному і тому ж банку ставки за вкладами з капіталізацією звичайно нижче ставок за звичайним депозитом. У результаті складний відсоток може принести менший дохід.

На жаль іноді банки використовують даний вид вкладу як маркетинговий хід для дотримання власних інтересів. У цьому випадку банківські співробітники пояснюють клієнту принцип капіталізації відсотків, стверджуючи, що хоч процентна ставка за таким депозитом менше – це вигідно, адже сума вкладу, на яку нараховуються відсотки, постійно зростає. Звучить це досить переконливо. У результаті клієнт вибирає вклад з капіталізацією, хоча в цьому ж банку може бути звичайний депозит з більшою процентною ставкою, який міг би принести клієнту більший дохід.

Тому перше, на що потрібно звертати увагу при виборі вкладу – це, звичайно, процентна ставка. А вже потім уточнювати, чи передбачає даний внесок капіталізацію відсотків, і з якою періодичністю здійснюється їх нарахування. Обов’язково враховуйте термін депозиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?