Новини світу кредитування та банківських послуг.

Як вибрати квартиру із заставного майна банку

Багато українських банків мають у себе на рахунках заставні квартири, з яких виселяють боржників і продають новим власникам. Торгівлею житлоплощею займаються як спеціально навчені банківські працівники, так і приватні ріелтерські організації, послуги яких замовляють фінустанови. Яку житлоплощу продають з-під застави.
На сайті Райффайзен Банк Аваль вибрано однокімнатну квартиру в Києві на вулиці Драгоманова. Загальна площа – 40,9 м.кв., житлова – 17,3 м.кв. У задовільному стані, на шостому поверсі, з електроплитою. Вартість на сайті 477739 грн. ($ 59 тис.).
Коли зателефонували до колл-центр банку, фахівець Юрій повідомив, що квартира знаходиться під примусовою реалізацією, тому покупцеві доведеться чекати, поки жителів з квартири виселить виконавча служба. Крім того, ціна на сайті – це оцінка банківських експертів. І купувати доведеться на торгах.
Учасникам аукціону доведеться спочатку внести 5% вартості квартири в якості гарантійного внеску. У разі, якщо квартира дістанеться іншому учаснику торгів, протягом трьох днів з дня аукціону гарантійні гроші повернуть. Про початок торгів працівник відділення реалізації заставного майна пообіцяв повідомити по телефону.

aval_kvartira_700x409.jpg.aspx

Однокімнатну квартиру на проспекті Правди пропонують на сайті Надра Банку . За даними афіші реалізація добровільна. Загальна площа – 31 кв.м., житлова – 14,9 кв.м. Вартість 374400 грн. ($ 46 тис). Вказано номер телефону працівника банку. Дзвонимо туди. Пропонують контакт господині житла (очевидно, злісної неплательщіци за кредитом).
Жінка повідомляє – квартира на третьому поверсі, без ремонту, без балкона. На кухні була пожежа, а кімнату тричі топили сусіди з шостого поверху. Радить добре подумати, перш ніж купувати квартиру у банку.

Просимо оцінити квартиру на проспекті Правди приватного рієлтора Дмитра Бочарнікова. Фахівець каже, що на його думку вартість однокімнатного житла в центрі міста – нижче ринкової. У цьому районі подібні квартири продають як мінімум за $ 60 тис. Знижка можлива при дійсно катастрофічному стані всередині житла.
У місті Бровари, розміщеному в півгодини їзди від Києва пропонує квартиру Укргазбанк . Як нам розповіла господиня майна, сім’я вирішила, що занадто дорого платити за кредитом, продають разом з банком двокімнатну квартиру, щоб купити однокімнатну. Вартість житла 80 тисяч доларів. На сьомому поверсі в цегляному будинку, в квартирі кондиціонер, комора, балкон, з вікна видно парк і дитячий сад. Площа житла 63 кв.м.

Рієлтор Дмитро Бочарніков коментує – банк продає квартиру в Броварах за тією ж вартістю, яку можна зустріти на ринку. Тому, за умови наявності грошей у клієнта, її цілком можна перекупити у банку.
Як бачимо із зазначених прикладів, купуючи заставну нерухомість у банків, особливої дешевизну порівняно з ринковою вартістю квартир не варто. Але, от перевірити, чи готові її власники без конфліктів з’їхати з дому, не завадить. Щоб у гонитві за знижками не залишитися без вкладених грошей.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?